Резултати от 1 до 13 от общо 13

лошо качество след AV/DV video capture

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #1

    лошо качество след AV/DV video capture

    здрасти,

    имам проблем с capture-ването на аналогови записи от VHS касета, и понеже това са ми първите опити в тая област не мога да преценя от къде идва проблема. Ако може някой, който разбира да свали двете филмчета и да хвърли едно око, за мен темата е тъмна Индия. Само знам, че звукът е перфектен, но картината е като през мрежа.

    levski_udinese 12MB

    ZDF ~8MB

    добавено: най-лесно се вижда проблема при пускане на fullscreen


    Хардуера който ползвам е:
    - Toshiba Videorecorder от който вземам аналоговия сигнал. Записът е помоему доста качествен, касетата също е една от най-добрите и на нея има не повече от 5-6 записа
    - Dazzle Hollywood DV-Bridge AV/DV конвертор
    - лаптоп
    - видеорекордера е свързан с Dazzle конвертора посредством Scart-адаптер и чинч кабел. Scart-адаптера(Watson) и кабела са от най-евтините, може и там е проблема, но не съм сигурен.
    - конвертора е свързан с лаптопа посртедством Firewire-кабел



    Софтуера е Windows Movie Maker 5.1 със следните настройки:




    Та това е в общи линии, ако има въпроси ще пояснявам.

    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    wmv? защо wmv? аз съм получавал най-добри резултати при сваляне на mpeg1, bitrate ~3000-4000 (при желание може и повече, но не съм забелязал видима разлика), след което пре-конвертиране в divx/xvid с bitrate ~1000-1100-1200

    изборът на codec за capture-ването е от огромно значение поради качеството, което се получава. гореописаното включва първо capture, а после пре-конвертиране, просто защото capture-а, който ползвам не е на моя комп, а на по-слаб... но така или иначе аз предпочитам capture с огромен bitrate (стигал съм и до 8000 на mpeg1), след което да мога да си поиграя на различни настройки, както и да си избера divx или xvid. вярно, заминават едни сериозни десетки GB, но в името на науката се правят жертви

    остави wmv-то и пробвай както ти казах. при добър образ и добра касета, след това резултатът категорично няма да има нищо общо с тези двете!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #3

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Мерси за бързия отговор.
    Ще тествам това, което ми каза и ще пиша какво е станало .


    ---------------------------------------------------------------------------------------

    Ха, ставала работата. Все още е не е супер, но е значително по-добре. Трябва да си поиграя още малко, за да напипам правилната комбинация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #4

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Хм, мислех че лаптопа е достатъчно силен но уви. Явно бавния диск(4200 оборота), а и процесора(P4 2,8Ghz) оказват негативно влияние, защото при mpeg2, 720х576 и bitrate 8200 насича здраво. Ще се купува кабел за връзка между пц-то и конвртора и тогава газ

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    mpeg1 казах, mpeg1 !

    mpeg2 е dvd-форматът и е съвсем друга "песен" !!! него можеш да използваш ако ще capture-ваш директно от tv, защото по този начин имаш възможност да хванеш качеството 1:1. когато обаче минаваш през vhs запис, губиш тонове качество и затова mpeg1 ти е достатъчен

    направи го на mрeg1.

    ааа, и освен това кабелът ти не е проблем. скоростта, която ти осигурява firewire-a ти е предостатъчна, насичането идва от процесора

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #6

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    mpeg1 казах, mpeg1 !
    Споко, пробвах с mpeg1 (352х258, максималния възможен битрейт е 3000. При 384х258 обаче ми се появява нещо, дето го зовяли interlacing) и не е зле, но реших да опитам на mpeg2, незнаейки за тия подробности.

    aaм, за кабела го писах, защото Firewire входа на лаптопа ми и на пц-то са различни, а имам само един кабел(ставащ само за лаптопа)

    Мерси много отново

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #7

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Хм, мислех че лаптопа е достатъчно силен но уви. Явно бавния диск(4200 оборота), а и* процесора(P4 2,8Ghz) оказват* негативно влияние, защото при mpeg2, 720х576 и bitrate 8200 насича здраво. Ще се купува кабел за връзка между пц-то и конвртора и тогава газ*
    Няма логична причина да ти "насича"

    Подобен кепчър на МПЕГ2 съм правил на старата машина с паломино 1600+ 384 МБ рам ... вярно диска е на 7200об. но не би трябвало това да причината ... прегледай добре какво имаш включено да върви заедно с кепчъра - процеси и програми лако ми за памет ... разкарай всичко от трея.

    Освен това - пробвай с друг софтуер, с който да правиш записа - не съм наясно с теорията но различните програми дават различни резултати ... каквито и проби да съм правил до момента, най доволен съм останал от кепчър (от тв) с Cyberlink PVR до МПЕГ 2 - почти всичко друго при мен води до дропване на фреймове.

    Освен това - ако все пак гониш качество - "майсторите" препоръчват (както вече ти казаха) кепчър с кодек без компресия - примерно MJPEG - приблизително май беше около 18ГБ / час и последващо компресиране в ДИВх

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #8

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Ами паметта е 1024МБ и съм спрял всички програми, при което при кепчърването са заето около 600МБ, но пък проца е 100% натоварен. Това, което @FearMe ми е писал за кепчър с кодек без копресия не знам как става. Ако може да ми препоръчате някой проверен добър туториал на тая тематика, ще съм благодарен. Но засега и на това съм доволен.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    grossmaul, interlace-a да не те притеснява! това е абсолютно нормално и се "оправя" после, когато при пре-кодирането с divx/xvid в настройките на codec-a дадеш "deinterlace".

    capture без компресия няма, просто защото всеки codec просто е вид компресия . "без компресия" се води такъв capture, който е на толкова висок bitrate, че е практически неизползваем

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #10

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Ясно. А графиккартата не оказва решаващо влияние за качестово на кепчърното видео в моя случай, или? Защото имам възможност да избера между
    -ПЦс АМД Atlon 64 3400+, 1024RAM и Radeon X800 II с 256MB и
    -workstation с 2x2,80Ghz xeon-a и 2048 RAM памет, но с обикновена не геймърска графиккарта

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Ами паметта е 1024МБ и съм спрял всички програми, при което при кепчърването са заето около 600МБ, но пък проца е 100% натоварен. Това, което @FearMe ми е писал за кепчър с кодек без копресия не знам как става. Ако може да ми препоръчате някой проверен добър туториал* на тая тематика, ще съм благодарен. Но засега и на това съм доволен.*
    Тези 100% товар не ми харесват - има нещо ненормално ... в момента съм със А64 3000+ и дори при кепчър директно в АВИ/ДИВх не ми прави пълен товар върху процесора ... (а на компа дето споменах горе, в МПЕГ 2 товара пак не беше пълен на времето) друг въпрос че дропи фреймове незнайно защо ...

    Като за начало пробвай с друг софтуер - iuVCR, някой на Adobe, Nero, WinTV, Cyberlink много са ... твърде вероятно проблема да е в софта ма майкрософт ... iuVCR е най универсалното откъм използване на кодеци, но е доста объркващо като настройки ... по добре нещо с по-добър интерфейс като за начало ...

    За манюъл - имах един много голям включително с теоретичните постановки по въпроса но в момента не мога да го видя - огледай се във vıdeohelp.com и doom9.org там има много информация

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #12

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Намери си Adobe Premiere и сваляй предполагам че нямаш да имаш проблеми след това го експортваш в какъвто искаш формат mpeg1, mpeg2, divX i t.n.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #13

    Re: лошо качество след AV/DV video capture

    Още веднъж благодаря за препоръките(софтуерни, хардуерни и други). Ако има нещо, по-нататък пак ще питам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера JVC-GR-DX95E лошо качество
    От Bavareca7778 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 09-04-14, 15:45
  2. Лошо качество при връзка на LED TV с компютър чрез DVI-HDMI
    От LexHammer във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 14:01
  3. Отговори: 14
    Последно: 12-01-11, 19:20
  4. VIDEO capture
    От eror във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 14-03-07, 16:58
  5. Video Capture
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-05, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе