Резултати от 1 до 13 от общо 13

мнения за netscape browser

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #1

    мнения за netscape browser


    здравеите

    ако някой ползва netscape browser или има мнение за него моля да го сподели


    благодаря за което предварително

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: мнения за netscape browser

    От няколко години насам това е най-бъгавия браузър. Последно пробвах версия 7.нещо_си и беше ад.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #3

    Re: мнения за netscape browser

    И аз го пробвах последно преди годинка май, не ме зарадва, базиран е на фирефокса доколкото знам, така че по-добре си вземи фирефокс или опера, не се занимавай с нетскейпа

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #4

    Re: мнения за netscape browser

    здравеите

    :Super:



    вижда ми се читав ..................... за сега
    ....... говоря за версия 8,1 ...............

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: мнения за netscape browser

    Щом ти вдъхва доверие можеш спокойно да го изпробваш... и после да не забравиш да споделиш впечатленията си тук

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #6

    Re: мнения за netscape browser


    знам ли ?
    сега работя с него .................... горе - долу нещо като лисицата само че с повече опциииииииииииииии

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #7

    Re: мнения за netscape browser


    pravi ste mom4eta
    za netscape browsera

    :knuppel2:
    maxnax go

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #8

    Re: мнения за netscape browser

    Хаха
    На какво се спря сега - лисичката или музикалното произведение?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #9

    Re: мнения за netscape browser


    ami kakvo da ti kaja flex - .......................... mai nemoga da se re6a
    dai njakakav savet ako moje6
    :dock:

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #10

    Re: мнения за netscape browser

    хехе ми то избора не е огромен. като се изключи интрнет експлодъра и подвластните му остават опера и лисицата, бачкал съм по около година и с двете та мога да направя мнооого бегло сравнение:
    Опера:
    + Работи по-бързо, определено си личи, може би като или и по-добре от ИЕ и определено по-бързо от фирефокса. Не че е голяма файда но си струва да се отбележи
    + По-малко заемана памет спрямо фирефокс
    + Поддръжка на нюзове, доста време не обръщах внимание но е сладка функция, сега съм се изпонаабонирал за маси новинарски сайтове и съм така да се каже гражданин на света
    - (и то голям) Няма плъгини, има някакви умряли от старост 2-3 но тях не ги броим, дефакто браузъра е такъв какъвто ти го дадат искаш или не. Take it or leave it.
    - интеграцията с даунлоад менъжърите е под всякаква критика, можеш спокойно да забравиш доброто старо Download All with Flashget...
    - рендера на страниците е... по-слабичък от фирефокса, доста по-често могат да се забележат дефекти
    - (бъг по-скоро) често забравя да въведе запомнените пароли за някоя страниця, забравя си куукитата и подобни досадни нещица

    Firefox
    + като комплект млад техник е, можеш да си сглобиш каквото ти душа иска, след няколко месеца работа като си наместиш любимите екстеншъни става "твоя" браузър.
    + (макар и следствие от по-горе) работата с даунлоад мениджърите е перфектна просто
    - по-тромав е, вярно, не е "3д стрелялка в лабиринтом" че да се иска такова бързодействие но се усеща тук-таме
    - - - - прословутия проблем с паметта (ох извинявайте не исках да кажа проблем, това не било проблем...) както и да е де, според девелоперите след като има свободна памет то тя трябва да се ползва. Хитро. В резултат на което мине не мине време и мерна файърфокса да ползва 700мб рам. То верно че съм с 2Г, ама докато все още имах суап файл ме побъркваше - като го оставя за през нощта успяваше да си суапне всичките 700мб на диска и после като го цъкна минаваше към минута толкова злобно стържене че се развиваха болтовете на кутията. Има разни фиксове (ах пак забравих, не фиксове, ами "настройки") за ограничаване на този... "ефект", но така и не успях да се избавя напълно от него.

    Та... моето поне виждане на нещата - ако си гасиш пц-то през 2-3 дена най-много то фирефокса е перфектното решение, ще свикнеш с него, ще го крашнеш 3-4 пъти докато изпробваш екстеншъните (никога, ама НИКОГА не инсталирай няколко накуп), ще го заобичаш, после няма да можеш без него и ще се чудиш как някога си ползвал браузър който не помни страниците които си отворил и от сорта. Ако обаче като мене си решил да превъртъш ъптайм брояча на уиндоус то мини на опера. Аз съм на нея в момента искам или не докато от мозилла не си сменят мирогледа. То бива лакомия ама...

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    36
    #11

    Re: мнения за netscape browser


    ei flex :Super:
    bravo na teb
    dosta iz4erpatelen odgovor
    BLAGODARJA TI :Super:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    18
    #12

    Re: мнения за netscape browser

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    И аз го пробвах последно преди годинка май, не ме зарадва, базиран е на фирефокса доколкото знам, така че по-добре си вземи фирефокс или опера, не се занимавай с нетскейпа
    Firefox е базиран на Gecko engine http://en.wikipedia.org/wiki/Gecko_layout_engine , на който са базирани всички Netscape(от версия 7.0 насам ) и Modzilla браузъри. така че по-скоро Firefox се явява като наследник на Нетскейп. едит: всъщност Нeтскейп 8.0 е нaслeдник на Firefox. Нетскейп 7.0 е базиран на Mozilla 1.0

    А конкетно за Нетскейп , доста ме изнерви по времето когато пуснаха 6.0 версия - супер бъгава и никаква съвместимост с предишните 4.7 например, версии . А и най-лошото беше когато пуснаха 6.1 и 6.2 , който бяха опит за подобрение на бъговете, но само засраха нещата.

    Като казвам съвместимост , имам предвид , че един сайт изглеждше по различен начин в 4.7, 6.0, 6.1 и 6.2 ... мъка.

    Това ме отблъсна от този, иначе доста симпатичен браузър и дълги години достоен корнкурент на МСИЕ.

    Сега съм Firefox fan.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #13

    Re: мнения за netscape browser

    Ей помниш ли нескафе, така де, нетскейп голд 3, беше жесток, 4 не ме зарадва, като видях 6 се пропих а по-нататък само за обща култура съм ги пробвал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. IE ~ Netscape > filmi
    От Profita във форум Общ - софтуер
    Отговори: 59
    Последно: 13-01-04, 16:45
  2. Netscape vs. IExplorer
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-02-03, 17:17
  3. Netscape 7 PR1
    От mitsy във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 12-07-02, 10:18
  4. Netscape 6.1
    От d-rRoss във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-01, 15:59
  5. Netscape 6
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-01, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе