Резултати от 1 до 10 от общо 10

Програма за едновременен изход към VGA и TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    15
    #1

    Програма за едновременен изход към VGA и TV

    Дали е възможно едновременно да се пусне филм на TV през TVOut на видеокартата и да се
    работи на PC-то ?
    Ако това е възможно, дайте идея за програми, които управляват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #2

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    а каква ти е видеокартата, операционната система ??

    Аз пробвах на GeForce FX5200 с TVtool и не стана или поне аз не можах да го направя. Въобще TVtool ми се видя много скапана програма но иначе е удобна де. Иначе да гледаш на ТВ-то само без да работиш на ПЦ-то няма проблем

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    15
    #3

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    картата ми е GF4 MX440; за TVTool съм чувал, но не знам дали ще мога да го подкарам да тръгне за моя случай;
    а с някоя от по-новите модели на ASUS - например Asus 9520/TD или RADEON Asus A9250GE/TD, няма ли да стане ?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #4

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    Трябва видеокартата ти да е "dual head" за да може да стане това което искаш, иначе не може. Виж в книжката за твоята видеокарта.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    С MX440 става и само със стандартните драйвери - маркира се Extend my Windows desktop onto this monitor, но вече не помня кой трябваше да е 1 (Primary) и кой 2. Като се настрои, телевизорът показва филма, а панелът за управлението на плейъра (в моя случай беше BS Player) си е на монитора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #6

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    И на ATI и NVIDIA в стандартните драйвъри търси "overlay options">show full screen video .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    15
    #7

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    да, но ще ми се запази ли refresh rate на монитора, който ми е 90Hz ?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #8

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    Цитат Първоначално публикувано от mobil
    да, но ще ми се запази ли refresh rate на монитора, който ми е 90Hz ?
    няма да се запази. При мен на монитора ми е 85 Hz a ТВ-то ми е 100 Hz но въпреки това не може да се направи ТВ-то да работи на повече от 60 Hz. С глупавия TVtool не мога да пипна нито една настройка без да прецака дисплей настройките на компютъра

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #9

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    http://store2.data.bg/tumnia/HELP/Tv-Out/


    Тук мисля е добре обяснено

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #10

    Re: Програма за едновременен изход към VGA и TV

    Ако картата ти поддържа 2 монитора проблем няма. Всъщност въобще наясно ли си как се подкарва тв-аут??

    Като за начало вържи тв-то към компютъра и стартирай машината, за да се усети че има закачен втори монитор. После си влизаш в стандартните драйвери на НВидия - дисплей, опшънс, адвансд, н-видия ... трябва да имаш 4 възможности - Кониран - удължен странично/вертикално - двоен ... В общия случай двоен монитор те урежда ...

    Трябва да се включи и още една опция но не и помня името в момента - ако някой е с н-видия пред себе си да каже - имам предвид опцията която добавя специализираното меню при десен клик върху приложение в таск бар-а ...

    Като направиш и това просто стартираш примерно МС медия плеър - като се отвори даваш десен клик върху него и му казваш да изпрати апликацията на монитор 2 който ти е тв-то - съответно на монитор 1 можеш да си бачкаш ...

    Сега с бачкането има тънкости обаче - трябва яка машина - това съм го пробвал на паломино 1600+ / 384 мб рам @333 / FX 5200. Едновременно работещи ДВД филм на телевизора със Cyberlink Power DVD и една игра на Рoker - резултат филма беше почти негледаем покрай играта, която в крайна сметка не е чак толкова тежка ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно SPDIF изход
    От tihmir във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-11, 21:18
  2. DVD плеър с изход за слушалки?
    От zvan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-09, 09:49
  3. SPDIF и AC3 изход
    От Pat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-06, 23:50
  4. Проблем с TB изход
    От Tyna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-06, 18:49
  5. Проблем с TV-изход
    От Tyna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 04-08-04, 08:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе