Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Странен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #1

    Странен проблем

    Здравейте, днес се получи нещо "комично" с компютъра ми. До като работи са изчезнали Network Connections. Иконката от контрол панела е заличена(не е с глобусчето), връзката ми към интернет е неактивна(не мога да я стартирам от иконката, става прозрачна). Интернета ми е през LAN. Може ли да ми кажете нещо за проблема?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Странен проблем

    В Device Manager намираш ли LAN-картата като устройство?Има ли изобщо Network adapters там?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #3

    Re: Странен проблем

    Има я. Мрежа имам - достъп до локалния сървър. Но както казах по горе - не мога да отворя папка Network Connections. Все едно си изтрил главен файл и не можеш да подкараш шорткъта - такава е иконката на папката.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Странен проблем

    От Start-a не намираш ли Connect To==>Show all connections ?От там пак можеш да изкараш достъп до лан-картата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #5

    Re: Странен проблем

    И това пробвах Като дам мишката на връзките и ми дава свуков сигнал за грешка.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Странен проблем

    A за бубулечки с какво сканира?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Странен проблем

    ако само не се отваря, виж дали не ти се е затрил netshell.dll

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #8

    Re: Странен проблем

    Пуснах search и откри файла. Буболечки нямам.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Странен проблем

    Start -> Run -> gpedit.msc

    User Configuration -> Administrative Templates -> Start Menu and Taskbar
    Намираш ключа Remove Network Connections from Start Menu. Вероятно е в положение Not Configured
    Даваш му един път Enable + Apply. И после Disable + Apply. Трябва да остане в положение Disable. Иначе нямаш Network Connections

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #10

    Re: Странен проблем

    Направих каквото ми каза. За съжаление без резултат. Всъщност проблема не идва от старт менюто, а от контролния панел. Там също е неактивна иконата на конекциите. Направо се видях в чудо. А ина4е мрежа имам.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re: Странен проблем

    Пусни един сърч за
    ncpa.cpl

    Нормално, това се намира в Windwows\system32. Ако го намериш някъде другаде, върни го където си му е мястото. А също пробвай с двоен клик - директно трябва да се отвори Network Connections

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #12

    Re: Странен проблем

    Намира го. В същата папка е. С двоен клик нищо не става. Като погледнах файла забелязах, че не е като другите: със зъбно колело на иконката. Това означава ли, че е прецакан?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    39
    #13

    Re: Странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от BIZZART
    Намира го. В същата папка е. С двоен клик нищо не става.* Като погледнах файла забелязах, че не е като другите: със зъбно колело на иконката. Това означава ли, че е прецакан?
    Нормално да е със зъбно колело на картинката.
    Опитай със sfc (System File Checker) да провериш дали нямаш повредени системни файлове.
    Start - Run - и пишеш sfc


    Провери и в BIOS setup-а дали не си забранил/променил нещо по настройките на мрежовата карта.

    Можеш да опиташ да преименуваш съществуващия ncpa.cpl на друго и след това да пуснеш system file checker за да се възстанови от инсталационния диск на Windows.

    В краен случай опитай преинсталация на Windows (без да изтриваш старата и без да форматираш диска)

    Добре е да провериш компютъра си преди това за вируси, adware и browser hijacks.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Пусни един сърч за
    ncpa.cpl

    Нормално, това се намира в Windwows\system32. Ако го намериш някъде другаде, върни го където си му е мястото. А също пробвай с двоен клик - директно трябва да се отвори Network Connections
    Тук съм наприказвал малко глупости, ама нищо, става ясно за какво става въпрос. Както и да е.

    Тоя файл направо можеш да го изтриеш. Windows ще си го възстанови моментално. Пробвай с двоен клик върху новия. Ама по-добре не го трий (за всеки случай), ами го премести нанякъде.
    Всъщност честно казано, не съм сигурен дали този новия наистина ще е нов. Затова най-добре вземи същия ncpa.cpl на дискета от друг компютър (добре работещ) , вземи един инсталационен диск за WinXP, влез в recovery console и подмени твоя ncpa.cpl с този от дискетата. Или направо си го екстрактни от инсталационния диск (използвай i386\expand.exe)

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #15

    Re: Странен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от BIZZART
    Направих каквото ми каза. За съжаление без резултат. Всъщност проблема не идва от старт менюто, а от контролния панел. Там също е неактивна иконата на конекциите. Направо се видях в чудо. А ина4е мрежа имам.
    Според мен ти е спрян или деактивиран някой от съвисите на ХР обслужващи конекциите. Най-вероятно телнет, ако не можеш да си направиш конекция .
    Десен бутон на My Computer ->Manage->clik на + на Services ->Services.
    Подреждаш ги по статус. Започваш да пускаш един по един всеки свързан с мрежовите връзки. Е, трябва малко интуиция . Започни все пак от Telnet.
    Успех! :coolsmiley:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 17:05
  3. Странен проблем?!?!
    От rockboy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-06, 00:43
  4. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03
  5. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе