Резултати от 1 до 13 от общо 13

uTorrent

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    57
    #1

    uTorrent

    Здравейте,
    имам следния проблем : използвам uTorrent като клиент за торенти. Намирам се във Франция, абонамента ми е за 8мбита международен трафик. Отворих си портове, за да мога да използвам пълноценно връзката, но въпреки всичко скоростта ми на даунлоуд е 2 пъти по-ниска от тази на ъплоуд. Блокирането на програмата от firewall-а е отстранено, всички настройки изглеждат ок, и въпреки всичко има проблем. За тези, които познават програмата - DHT статуса е винаги червен (Не може да се свърже. Защитна стена или рутер ограничава връзката ви. Трябва да отворите порт, за да могат другите да се свързват с вас.) Някой има ли идея на какво може да се дължи това и евентуално как да се коригира?
    Благодаря ви предварително за отговора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re: uTorrent

    Каква технология за достъп ползваш? От къде си разрешил портовете? Какви скорости постигаш (не си споменал стойности), както и колко пиъра има за дадения торент?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    57
    #3

    Re: uTorrent

    @Торментор
    Достъпа ми е ADSL през модем, портовете си ги отворих от настройките на модема. А що се отнася до торентите, при близо 2000 пиъра - 30k download и 60-70k upload (почти максимума ми), кво да кажа повече..

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: uTorrent

    Пробвай да си ограничиш ъплоад-а на 5-10кб примерно и виж какво ще стане. По принцип това е основния недостатък на АДСЛ-то че не можеш едновременно да се възползваш от добри скорости в двете посоки или сваляш или качваш е горе долу системата....

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #5

    Re: uTorrent

    Направи точно това, което те съветва Smurfa. Точно в това е проблема. Отвори настройките на uTorrent и там има опция "съветник за настройки" от менюто, което се отваря избери "тип връзка". От падащото меню посочи тази скорост на ъплоуд, която съответства на твоята ъплоуд скорост. Например при теб (ако не се лъжа) ще бъде ххх/640к. или ххх/768к. След това запамети избраните настройки и ще се учудиш от скоростите на download, който ще постигнеш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    57
    #6

    Re: uTorrent

    Скоростта на upload я намалявам по default така да се каже .. най-малкото защото се дразня, че свалянето ми е 2 пъти по-бавно от качването. Нищо не се променя, освен да падне още повече скоростта на download-а ми.. Така като гледам трябва да започна всичко от начало, да затворя всички портове, да reinstall Win, да си ги отвора наново. Преди reinstall-а на Win 1 month ago го нямаше този проблем. Все си мисля, че от там идват пречките. Не ми остава друго освен да пробвам. Този DHT статус си стои все така червен, каквото и да права. Или да сменя клиента? Въпреки че според мен, няма логика от клиента да идва ограничението. Ше се опитам да оправя нещата и ше кажа кво е станало Може би, ако си реша проблема, ще помогна на други.
    Благодаря ви за отговорите

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Re: uTorrent

    Като начало просто опитай с друг клиент - не знам защо си мислиш, че няма логика, но най-малкото ще си спестиш усилията по преинсталирането, а и дори нищо да не стане, поне ще елиминираш една от възможните причини. BitCommet е добър избор, ако системата ти е с добри ресурси.

  10. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #8

    Re: uTorrent

    Ами има и друг вариянт това да се получава при теб.
    Причината може да е че не си отворил порта на модемния ти рутер който се ползва от торент програмата.
    Аз използвах US robotics модем и се получаваше това което си описал.
    http://www.emule-project.net/home/pe...&rm=show_topic
    Страницата е за настройки на мулето но принципа е същия.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: uTorrent

    А как си пипна настройките вътре в модема na DSL модема ?
    user : ?
    pass: ?

  12. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #10

    Re: uTorrent

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    А как си пипна настройките вътре в модема na DSL модема ?
    user : ?
    pass: ?
    Не в България,в Турция съм го правил това.Там всеки си купува модема и тамошния телеком не го интересува какви настройки ще му правиш.
    Та човека казва че е във Франция надявам се и там да може да си направи тези настройки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    57
    #11

    Re: uTorrent

    Така е тук ми дадоха username и password и ми казаха да се спасявам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #12

    Re: uTorrent

    Като цъкнеш тест дали порта е правилно прехвърлен (форуардед) какво ти дава...защото може и доставчика ти да ограничава п2п скоростта

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #13

    Re: uTorrent

    Има вероятност да ти се филтрира p2p трафика. Пробвай с BitComet - той поддържа криптиране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за utorrent
    От kirretto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 06-12-11, 00:14
  2. uTorrent vs. ram
    От Bvlgari във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-08, 08:37
  3. uTorrent IP Filter
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-07, 23:51
  4. Въпрос за uTorrent - seed only?
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-12-06, 21:21
  5. проблем с uTorrent 1.4 Final
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-06, 01:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе