Резултати от 1 до 15 от общо 15

Помощ за utorrent

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #1

    Помощ за utorrent

    Извинете, моля непросветения, имам един въпрос към знаещите - възможно ли е да се направи клиента utorrent да се свързва към директорията за трупане на изтеглените данни (Directories for Downloaded Files) не чрез SAMBA, а чрез FTP и как? Идеята е когато данните се трупат не на машината, която ползва клиента (уиндоус машина), а на отдалечена линукс машина да се използва по-бърза връзка. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #2

    Re:Помощ за utorrent

    с фтп ще постигнеш ~ 9 MB/sec а през самбата 6-7
    можеш друго да пробваш ама става шантаво
    този фтп ресурс да го мапнеш, но достъпа през него да става по фтп
    в юникса имаше подобен тул не се сещам сега
    ако искаш ще поровя

    ако е за вин -> http://techie-buzz.com/how-to/mount-...n-windows.html

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #3

    Re:Помощ за utorrent

    Благодаря, get за отговора. Това програмче FtpDrive наистина върши чудесна работа, но utorrent-а нещо се мръщи. Уж почва да тегли, но след малко в status бара изписва или element not found или request not supported, в зависимост от версията която опитвам. Ако има значение, т.н. линукс машина всъщност е Popcorn A-110 с последния фирм, диска й е форматиран в NTFS и когато копирам върху него файлове през FTP (ползвам сървъра на самия плейър) няма проблеми. Както и да е. Още веднъж благодаря. Поздрави.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Помощ за utorrent

    Не съм се занимавал с попкорн, но ако работи под линукс и имаш достъп до шела, не може ли директно да му инсталираш на него някакъв ФТП клиент пр. Трансмишън и да си го управляваш през Web. Гледам ползва 5-6 MB памет

    Пуснах един сърч и виж какво излиза - http://www.networkedmediatank.com/sh...ad.php?tid=730

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #5

    Re:Помощ за utorrent

    Предполагам имаш предвид торент клиент. Няма душичка, милата да се оправя с конекциите. Най-доброто й постижение като скорост е около 8 MB/s при директно наливане през FTP. SAMBA- та й е значително по-бавна.

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re:Помощ за utorrent

    kirretto
    провери настройки за keep-alive, passive mode ports, timeout и огнената стена
    навярно ти дропи конекцията от време и затова

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #7

    Re:Помощ за utorrent

    Благодаря, ще ги проверя. Интересното е, че когато utorrent насипва през самбата - проблем няма, но и скоростта доста плава и в крайна сметка е доста ниска. Абе слабовата си е пуканката, 300 MHz е процесорчето й и понеже съм я излъгал диска й да е на NTFS, на клиента му е необходимо на такава файлова система първоначално още да си отцепи необходимото за дадения торент място, тя му се бави, той се мръщи, казва голям таймаут и т.н. Иначе понеже разполагам с 80 mbps (10 MB/s) канал и по FTP мога да достигна 8 MB/s ми се щеше да пооптимизирам нещата.

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re:Помощ за utorrent

    Добре де а през самбата колко достигаш - 6-7 нали ?

    Един филм е 2-4гб, ще спестиш под минута...
    цялата борба оправдана ли е ?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #9

    Re:Помощ за utorrent

    Не, през самба постигам 4,5 при директно копиране, а през торент клиента - 1 - 1,5 когато се установи. С толкова, че и по-малко тегли и вградения в пуканката клиент (Transmission). Освен това тегля основно филми от 4,7 GB нагоре, най-често дори от 10 GB нагоре. Но в крайна сметка мога да продължа както досега - първо ги смъквам на лаптопа с около 10 MB/s максимум и после през FTP ги прехвърлям на плейъра с около 8 MB/s и това е. Благодаря още веднъж. Със здраве.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Помощ за utorrent

    Само не разбрах защо мъчиш този така измъчен плеър и линукс под NTFS
    Това също ти скапва допълнително бързодействието...
    Аз бих използвал най-обикновен EXT формат изобщо за такъв плеър криптиране на FS е безмислено. Така, че ще работи най-добре с най-леката FS... ext2 примерно

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #11

    Re:Помощ за utorrent

    Принципно си прав, но с последния фирм за този плейър освен поддръжката на запис върху NTFS значително вдигнаха скоростта на четене при възпроизвеждане (около 100 mbps) и в момента е по-голяма от тази при EXT3 (около 65 mbps). Пък и аз съм уиндоус потребител и работата през USB Slave с вътрешния диск на плейъра значително ми се улеснява когато той е на NTFS.

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #12

    Re:Помощ за utorrent

    първо ги смъквам на лаптопа с около 10 MB/s максимум и после през FTP ги прехвърлям на плейъра с около 8 MB/s
    и аз правя така с настолния и поп-корн-а.

    ползвай някой от линукс драйверите да четеш ext2/3 fs--а

    Но щом си с лаптоп, по-добре ползвай Transmission или друг торент клиент за пуканката, защото много ще тормозиш
    диска на лаптопа - четене,писане,харчене на ток.. дисковете поскъпнаха :-))))

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #13

    Re:Помощ за utorrent

    Линукс драйверите съм ги ползвал, но друго си е директно. Пък и нали писах за подобренията с NTFS. С вградения клиент е мъка - скоростта и там плава и средната е около 600 kbps. Представи си, че трябва да сваля едни 20 GB да речем - небъдница, 24 часа. Майната му на диска на лапа - той е черен WD.

  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #14

    Re:Помощ за utorrent

    в крайна сметка какво направи ?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #15

    Re:Помощ за utorrent

    А, нищо, оставих нещата както си бяха досега - първо върху лаптопа и оттам през фтп - в пуканката. Поне си работи изпитано.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с utorrent при сиидване?
    От ddimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 22-02-09, 13:32
  2. uTorrent vs. ram
    От Bvlgari във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-08, 08:37
  3. uTorrent IP Filter
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-07, 23:51
  4. Въпрос за uTorrent - seed only?
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-12-06, 21:21
  5. uTorrent
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 23-06-06, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе