Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Desktop Sidebar - в търсене на такъв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #1

    Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Здравейте,

    Тъй като на десктопа ми цари мека казано пренаселен хаос, реших че следва малко да организирам разните шорткъти, намиращи се там и съответно да ги складирам някъде, в приложение даващо ми бърз достъп до тях. В началото реших, че нещо от типа на Desktop Sidebar би следвало да свърши работа, оказа се обаче че споменатата щуротия основно работи с предварително дефинирани категории (новини, преглед на майл-а, календар и так дале), които не представляват интерес за мен, и по-лошото - не дава да се добавят линкове от вън. На подобен принцип работи и Google Desktop Sidebar, който уви, също не ми върши работа. Това което всъщност търся, е програма подобна на горните, но с единствена (основна) възможност за организиране на множество линкове по групи. Ако някой ползва или знае за такова същество, моля нека да сподели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #2

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Ако ги сортираш в отделни папки в QuickLaunch, няма ли да ти свърши работа и без допълнителни програми?

  4. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #3

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Твърде е възможно да си прав, но начинът не ми е много ясен как ще стане... Някакво разяснение по въпроса определено би ми било от полза.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Събираш си shortcut-ите в отделни папки (напр. Tools, Games, etc.). Аз, за по-прегледно ги именувам с по една буква - G, T... След това: десен бутон на Taskbar-а, Toolbars - New Toolbar... и навигираш до съответната папка със shortcut-и. За да не ти седят на desktop-а, папките можеш да си ги създадеш в My Documents например.

  6. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #5

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    То така добре, обаче в старт лентата става страшен гъч, а това е което искам да избегна, изолирайки ги в друга лента...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #6

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    този проблем можеш да го решиш като преместиш новия toolbar до някой от др. краища на екрана(първо трябва да го отключиш) .А също така можеш да си добавиш допълнителни папки и кам Quick Launch-а.

  8.  
     
  9. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #7

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Вариан, както показания на картинката в атачмънта не ме устройва, както казах по горе, щото става много компресирано в старт лентата...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Виж аз как съм го направил (в приложението).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #9

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Анджак, за това се боря.... Само че, ако ме светнеш как си го отделил от старт лентата, няма да е зле.... Поне аз такова нещо не успях да постигна (win XP).

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #10

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Цитат Първоначално публикувано от devil
    Твърде е възможно да си прав, но начинът не ми е много ясен как ще стане... Някакво разяснение по въпроса определено би ми било от полза.
    1. Пускаш си Quick Launch, ако не си: десен бутон върху Taskbar, Properties, маркираш Show Quick Launch (алтернативен вариант: десен бутон върху Taskbar, Toolbars, Quick Launch).
    2. Настройваш си колко място да му отделиш и къде; може да се наложи да го отключваш и заключваш от Taskbar\Properties\Lock the taskbar.
    3. С десен бутон върху Quick Launch (може и върху стрелкичките), избираш Open Folder (ще отвори нещо като C:\Documents and Settings\xxx\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch).
    4. Вътре си създаваш папки, копираш си линкове, разместваш си, настройваш си - така, че на теб да ти е удобно. Аз за себе си съм избрал да си сложа три иконки на лентата, а всичко останало - в стрелкичките.
    5. Ползваш със здраве.
    :coolsmiley:

    P.S. Шест нови отговора! Нищо, все ще ти свърши някаква работа. А и май никой не е създавал папките директно в лентата.

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Анджак, за това се боря.... Само че, ако ме светнеш как си го отделил от старт лентата, няма да е зле.... Поне аз такова нещо не успях да постигна (win XP).
    Десен бутон на Taskbar, махаш отметката от Lock the Taskbar, пак десен бутон на Taskbar-а, Toolbars - New Toolbar... и навигираш до съответната папка със shortcut-и. Дотук си го направил; сега: хващаш новия Toolbar за вертикалната чертичка вляво от надписа му (в твоя случай - вляво от Web Related) и дърпаш нагоре.

  14.  
     
  15. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #12

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    @Avis - Единственото, което се получава при добавяне на папка (със някакво съдържание в нея) в Quick Launch е както е показано на картинката (нямам пряк достъп до съдържанието на папката):



    @panevdd - Следвайки твоя съвет, като картинка получавам само и единствено това (не ме радва като идея):



  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    @panevdd - Следвайки твоя съвет, като картинка получавам само и единствено това (не ме радва като идея):
    Хвани вертикалната чертичка в началото (пред думата Others) и я издърпай нагоре...

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    Дърпай чак до самия край на екрана!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #15

    Re: Desktop Sidebar - в търсене на такъв

    При мен нещата изглеждат, както в приложения файл (минах малко с гумичката).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със Sidebar-a на Виста ?!
    От roskos във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-09, 20:30
  2. vista sidebar не се зарежда
    От topche във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-07, 14:10
  3. Търсене по вертикалата
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 16-07-07, 14:15
  4. В търсене на евтино PC
    От Ouin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-06, 14:56
  5. Бързо търсене в БД
    От Edin_Lud във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-06, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе