Резултати от 1 до 11 от общо 11

Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    23
    #1

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Значи като му дам Hibernate /примерно от Task Managera/ всичко си върви нормално, но като пусна компютъра - мишока не работи. Мишката е серийна и вероятно заради това не работи, ама все пак някой пускал ли я е?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    А като рестартираш работи ли ??? Може би драйвърът й иска някаква задължителна инициализация след рестарт или де да знам какво...

    По моему това няма нищо общо с хибернацията. Това е някакъв проблем с драйвъра на мишока. Моята мишка е безжична и нейният драйвър ми създава проблеми, само че в друг аспект. Ако при запазване на състоянието хибернацията усети някакъв проблем, тя просто не се осъществява. Вероятно драйвърът ти не се включва при хибернация, но не знам защо. Може би темата ти е за общ хардуер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    23
    #3

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Дривера за мишката си е този на Xp-то, винаги работи освен след Hibernate.



    П.С. мишока е прост Genius Easy Mouse...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Ами свали си от сайта на фирмата някой по - нов драйвър. Казвам ти, по моему това не е проблем от хибернацията, а от софтуера .... Нищо, че иначе не прави проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #5

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    аз ти предлагам не решение, а по-скоро друг вариант:

    1. спираш генерално Hibernate - и без това заема излишно дисковео пространство

    2. отиваш в bios-а -> Power Management Setup-> на ACPI Syspend Type даваш S3(STR)

    3. после в като искаш да "изключиш" компютъра в Windows даваш Stand by



    какво се случва:

    Компютъра се изключва, като захранване се подава само на RAM-паметта, където се записва настоящото състояние на системата.

    При включване - системата зарежда за макс 5 секунди и състоянието на Windows и всички използвани приложения се възстановява.

    Например: Winampa си свири, спираш, пускаш - той продължава са си върви )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    23
    #6

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Като идея е доста умно, но предполагам че щом трябва да се подава захранване само на RAMa трябва и цялото захранване да работи, а то и бочи много... Иначе се опитвам да накарам Xp-то да старира възможно най-бързо,е и да ми работи мишока де ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    На мене пък харда ми гасне и не иска да тръгва?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Бре Докер, недей така... Как ще спре хибернацията.... Аз примерно гледам филми до късно и заспивам и ако компа не спре през нощта като се събудя и аз, и приятелката ми ужасно се дразним на вентилаторите, щото имаме лек сън. Stand by въобще не е реална алтернатива. И не бих казал, че заема място.... Резервира си го, но щом си го пуснал на хибернация презумпцията е че няма да ръчкаш харда да пълниш догоре..... Като включиш, за 2 минути ще си имаш пак свободното място... Пък и ако на системното устройство нямаш 200-300мб свободни.... за какво си говорим.

    Човеко, пробвай с друга мишка, не същият модел и дори по възможност не същата фирма производител, и ще разбереш, дали съм прав.....

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Докер, твоята идея е много добра, но (винаги има "но")... след събуждането ми изчезва лан-картата и трябва да я преинсталирам :~(

    Имайте едно наум при тази операция! А при който работи - той е щастлив собственик на Windows, стартиращ се маистина за около 5 секунди []

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #10

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    бахххх, пак ли само аз нямам никакви проблеми повече от година и нещо...???!!? ))))



    пак казвам - вичко се изключва!!!!!!!!!!!!



    и после никакви проблрми нямаммм..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    23
    #11

    Малък проблем с Hibernate-та на XP-то

    Тъкмо пробвах това дето беше написал Докера... яко е ама остава да работи само захранването(и вентилатора му)...








  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. относно Hibernate ?
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 15-02-07, 12:55
  2. Малък проблем с pdf
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 22:49
  3. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  4. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 22:01
  5. Работи ли ви Hibernate
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 20
    Последно: 03-05-04, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе