Вижте резултатите от анкетата: Някой ползвал ли е Derive 6?

Гласували
1. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 1

    0 0%
  • 2

    1 100.00%
  • 3

    0 0%
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Математика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

  1.  
     
  2. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Математика

    Ами да ти кажа аз не съм чул някой в BG да ползва тази програма. Даже не съм я чувал. Най добрата програма е Matlab, но както знаеш не е много лесна за работа тъй като се програмира като на "C++". Matlab има много възможности и вероятно ще ти свърши перфектна работа. Иначе за инженерни сметки препоръчвам Mathcad, тъй като с нея се работи много лесно. Няма много възможности, но за инженерни сметки е идеална. Друг вариант за математическа програма е Maple. Всяка си има специфични възможности. Друга програма е Matematika, но за нея нишо незнам. Това са програмите които се ползват в BG.

  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #3

    Re: Математика

    Има много програми с математическа насоченост, но за windows не всички са достъпни ...
    btw има голямо значение за какво точно ще се исползва софтуера, защото си и има специализирани програми които се правят дота добре но само за отделни области от математиката например за статистика са S и R http://www.r-project.org/.
    Според мен Matlab си има определени недостатъци и понякога е по-добре да се пише направо на c/c++/java/fortran отколкото на matlab, но това си е мое лично мнение с което не ангажирам никого.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #4

    Re: Математика

    Благодаря за интереса, който предизвиква предложената тема за програмите в областта на Математиката!
    Предполагам, че до няколко дни, ще разполагам с Derive, като първоначалните ми впечатления са, че може по доста лесен и непосредствен начин да се задават уравнения и системи от Математическия анализ и да се извжда бързо графичното им решение.
    Естествено, че всяка програма трябва да търси възможно по-прост път за решеване на задачи, дори от сложни до по-сложни
    Иначе пожелавам успех и на настоящите и бъдещи кандидат студенти!!!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Математика

    Ако става въпрос с Маткад уравненията се решават най-лесно и всичко е най нагледно. За сметка на това е с по ограничени възможности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Две задачи без математика
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 21
    Последно: 22-08-14, 09:11
  2. Няколко задачи с математика
    От Kasap във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-14, 19:47
  3. Задачи без математика
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-13, 23:46
  4. Задача 134,5 (рибари и математика)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 25
    Последно: 15-01-05, 16:54
  5. Oще малко математика и Фурие
    От EX-DJ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-02, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе