Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

FireWall ефективна, лека, удобна ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Мерси много за линковете, но за съжаление се оказа, че не стават за 98/МЕ, а аз съм с МЕ. Някой с идея за линк за добра версия и работещ крак за 98/МЕ?
    Сложи си стара версия на която и да е защитна стена, те поддържат МЕ и 98, а същевременно си вършат и работата.
    Примерно при ZoneAlarm безплатния вариант е толкова добър, че не е нужно да ползваш платения Pro вариант.
    Моя съвет е да си сложиш Kaspersky Anti-Hacker.

  2.  
     
  3. XaugyTuH
    Guest
    #17

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Подкрепям мнението за Kaspersky Anti-Hacker Firewall - с невероятно опростено и лесно дори за напълно начинаещ меню можеш да настроиш за всяка програма: локален и отдалечен порт, хост, както и протокол! Освен това показва отворените програми и ползваните портове в момента, както и създадените връзки с други хостове! И това, което най ми харесва - можеш да укажеш при колко пакета (TCP, UDP, ICMP) в секунда да бъде определяно като атака и атакуващият да бъде блокиран за колкото си искаш време!!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #18

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Интересно - никой не каза за каква ОС става дума. Внимателно прочетох мненията.
    Вероятно по подразбиране е XP, но някои хорица си ползват още 98 или 95.
    Не е лошо да се споменава (може пък Linux да е)
    Е при linux няма кой знае какви варианти - за по-старите ядра ipchains, за по-новите iptables.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #19

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Това е и единственият продукт на Kaspersky от който става нещо, всичко друго е некачествено.
    Много силни думи. Не съм съгласен, но това си е твое мнение.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    за мен firewall-ите са 3 в зависимост от компетентността на ползващия ги:

    1. kerio - най-богата на възможности, но и доста над средното ниво на повечето потребители
    2. zone alarm - много добра, но с по-малко възможности от kerio. подходящ за средностатистическия user
    3. blackice - идеална за user тип "руса секретарка" (инсталираш и забравяш)

  7. XaugyTuH
    Guest
    #21

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от carcass
    Много силни думи. Не съм съгласен, но това си е твое мнение.
    Аз пък съм съгласен.

    Иначе по темата, най-доброто решение си е ХАРДУЕРНИЯТ файъруол, тоест един компютър отделен специално за целта с инсталиран OpenBSD или FreeBSD, или Solaris ако щете, по-добре е от рутер защото можеш да си настройваш каквото си искаш до последните подробности и при това можеш лесно да го промениш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    ... при защитните стени човешкия фактор е най-слабото звено. Каквато и стена да сложиш, тя винаги ще изиска от човека да вземе решение, ето тук е проблема. Решенията за действията през периода на "обучение" нз всяка защитна стена е съдбоносен за бъдещата и работа.
    За компютърен Гуру е лесно да вземе решение в 90% от запитванията, но за редовия ползвател тези решения са непосилни. Непосилни, но все пак стената иска отговор на секундата/минутата, иначе лошо! Тук вече при грешна преценка на решението за достъп се получават първите, но не последни пукнатини в системата на защита. Мога да напиша доста по въпроса, но ... явно няма да е днес.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #23

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Иначе по темата, най-доброто решение си е ХАРДУЕРНИЯТ файъруол, тоест един компютър отделен специално за целта с инсталиран OpenBSD или FreeBSD, или Solaris ако щете, по-добре е от рутер защото можеш да си настройваш каквото си искаш до последните подробности и при това можеш лесно да го промениш.
    Виж, малка само забележка, преди да изкажеш мнение постарай се да прочетеш въпроса. Да го повторя важен момент:
    "...Слагам я най-вече да спирам троянски кончета и кракнати програмки да се свързват с нета...."
    Да го декодирам ли или е ясен? И аз си имам iptables отпред, но това нито е по въпроса, нито върши работа за това което е питал човека.

  11. XaugyTuH
    Guest
    #24

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Виж, малка само забележка, преди да изкажеш мнение постарай се да прочетеш въпроса. Да го повторя важен момент:
    "...Слагам я най-вече да спирам троянски кончета и кракнати програмки да се свързват с нета...."
    Да го декодирам ли или е ясен? И аз си имам iptables отпред, но това нито е по въпроса, нито върши работа за това което е питал човека.
    Искаш да кажеш, че софтуер от трето лице за уиндоус може да спре троянеца а пакетният филтър на OpenBSD не може да го спре?? Май не си достатъчно запознат, и май ти трябва да четеш преди да пишеш, никъде не съм говорил за iptables, това че той не може някои неща не значи че други също не го могат.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #25

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Оки, явно трябва да го декодирам. Примера е такъв - човека си инсталира файърфокс, фиреуолла го пита "да дам ли достъп на firefox.exe" и той му казва "дам". После си инсталира миранда, същия въпрос, същия отговор. Трето, инсталира си Corel 13. Насред инсталацията файъруола искача и пита "CorelInstall.exe се опитва да се върже с apps.corel.com, да му дам ли?", той казва "не" и инсталацията си продължава като вместо да подкара "онлайн активация" корела го пуска до офлайн-а и със кейгенчето от същия архив го регистрира. Четвърто, инсталира си VmWare. Въпросната програма се опитва да се върже с vmware.com, което трябва да бъде спряно, но в същото време да се позволи достъп до всички останали сайтове за да може ОС-а който е инсталиран вътре да има достъп до интернет, докато самата програма не може да се обади в къщи.
    Или да го перефразирам, как с BSD или какъвто и да е външен файъруол може да разреши на "programX.exe" достъп до нета, "programY.exe" да забрани, а на "programZ.exe" да даде частичен достъп само до някои сайтове?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #26

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Или да го перефразирам, как с BSD или какъвто и да е външен файъруол може да разреши на "programX.exe" достъп до нета, "programY.exe" да забрани, а на "programZ.exe" да даде частичен достъп само до някои сайтове?
    Аз обикновенно забранявам(филтрирам) портовете на програмите, които е нежелателно да се свързват.
    Или по-точно първо забранявам всички портове, а след това отварям само тези портове, които ми трябват.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #27

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Никой тука не говори за портове, човека ясно си го е написал "...и кракнати програмки да се свързват с нета...", с други думи програма от локалното пц се връзва на порт 80 примерно на сайт ххх.ком. Какво ще забраниш - всички програми да се връзват към 80-ти порт на който и да е сайт? Не става въпрос за портов вайъруол, там нещата са невероятно прости, има и много читави решения като по-добрите са външни, става въпрос за контрол на достъпа на интернет на всеки отделен процес в уиндоус

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    33
    #28

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?


    Flex, прав си според мен... всички които предлагат hardware firewall от какъвто и да е тип, нямат много право, понеже hardware-ните защитни стени, поне в повечето случаи, се използват да защитават вътрешната мрежа от "лошите" които са извън мрежата. Ествено сигурно има стени при които можеш да реджектваш по определен експрешън от http хедъра например, но тоа питащия като го гледам, нема се оправи с такова чудо, а и не му трябва


    Иначе по въпроса на момчето - да ти кажа, аз предпочитам до колкото мога да решавам проблемите със записи в hosts файла, специално за програми които се обаждат дома

    Лошото е че трябва да имаш инфо къде точно звънят... аз да си призная лично не ползвам firewall на домашното си pc понеже имам много неща стартирани, и не мога да си позволя firewall да ми се меша, то и без това никога не съм убеден че всичко върви като хората, ами и firewall да те дъни си е гадно (говоря за db servers, http servers) , имал съм проблеми с такива неща и накрая осъзнах че ако бъда по-внимателен и се постарая мога да мина и без firewall

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #29

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    Верно и аз го карах много време без вътрешен файъруол, само на външния и като тебе си играех за различни програмки да ги спирам, но като сложих и като видях че всяка втора със или без причина ходи до вкъщи да се обади и сега вече не пускам нищо различно от notepad(++) без пуснат фаъйуол
    За проблеми, правят проблеми, за момента от Jetico Personal Firewall съм доволен (сигурно бих бил и от Keiro, но не мога да го подкарам на 2003), но е рано още да кажа финално мнение, аз и от аутпоста бях доволен в началото преди да почне да прави мизерии...

  18. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #30

    Re: FireWall ефективна, лека, удобна ?

    А какво ще кажете за BlackIce?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 35
    Последно: 19-09-14, 23:33
  2. Приказки за лека нощ
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 19-02-14, 13:38
  3. Има ли лека версия на...
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-07, 22:23
  4. Най-удобна слушалка за skype
    От MAKAPOB във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 23-08-07, 19:04
  5. * Firewall: Unable to find firewall address
    От RZA във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе