Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Лицемерието на Microsoft

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #1

    Лицемерието на Microsoft

    "Интернет Експлорър е много важна програма. Без него няма как да се свали и инсталира Mozilla"

    След като вчера излезе новина, че Microsoft смятат да разработят версия на своя офис пакет, която да работи под Linux (източник: http://news.bg, статия), днес научаваме, че били готови да сътрудничат при разработката на Mozilla. Източник: отново http://news.bg, статия: http://news.ibox.bg/news/id_577668685

    Странно как позицията на софтуерната корпорация се променя. Ако продължат в същата посока, след някоя друга година може да кажат, че са най-големия закрилник на свободния софтуер и отворения код. Нека си припомним как до преди няколко години високомерно се изказваха, че разработките с отворен код са несериозни и изобщо не ги притесняват, че това били само няколко шашави програмиста и банда комунистически настроени неудачници. В същото време МикроМеката компания всячески се опитва да спъне развитието на програмите с отворен код на най-различни нива - чрез натиск за приемането на закон за софтурните патенти, чрез невярна пропаганда и извращения като опита им през 2004 година да накарат IETF да приеме за стандарт нов mail protocol(патентована разработка на M$) с обяснението, че така щял да спре спама. ;-))))
    Сега същите тези хора предлагат помощ за разработката на Mozilla, проект, който им отне няколко десетки процента потребители, потребители на вградения в тяхната операционна система Internet Explorer.

    Mоже би следващата стъпка е да предложат помощ на свободните *BSD проекти, GNU, и при разработката на Linux ядрото. Смях.


  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Мисля, че въобще не са глупави....
    " Дръж приятелите си близо, а враговете още по-близо...." имаше май подобна мъдрост.
    Един от съвременните начини в конкурентната борба е да купиш или вземеш под своя опека конкурента си. След това вече е лесно....

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Сега същите тези хора предлагат помощ за разработката на Mozilla, проект, който им отне няколко десетки процента потребители, потребители на вградения в тяхната операционна система Internet Explorer.
    в интерес на истината няколкото десетки проценти са малко множко..всъщност са около 13% в световен мащаб
    http://www.betanews.com/article/Fire..._US/1152556792

    но.....защо никой (поне аз не чух) не възрази против новозакупените хиляди мс пакети за държавни нужди?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Лицемерието на Microsoft

    hihimor, линка, който си посочил води до статия със заглавие "Firefox Usage Passes 15 Percent in US", в която пише:
    Worldwide, Firefox now holds 12.93 percent of the market, up from 11.79 percent in May. The open source browser commands a 15.82 percent usage share in the United States, and a whopping 39.02 percent in Germany. Australians are also big Firefox users, with the browser holding 24.23 percent of the market down under.
    Ръста е много интересен 11.79% процента за месец май, които са скочили на 12.93 "до сега" (статията е от 2006-07-10).

    24% в Австралия, 39% в Германия - как да ти кажа това е страшен удар. Големи страни, където се ползва легален софтуер. Tова, че в държави като Булгаристан се ползва по-малък процент изобщо не е интересно - първо малък пазар, второ неплатежоспособен, следователно за MS е все тая какъв е процента в такива страни, защото така или иначе нямат приходи от там.

    Свинщината на управниците ни няма да коментирам. Всеки българин, който се интересува от компютри, знае за неизгодната сделка, която милите ни управници скючиха с М$, за да си напълнят взаимно гушите.

    В момента не ми се търси, но при подходящо настроение, ще проверя и с каква скорост се покачва пазарния дял на GNU/Linux операционните системи в последните години. Мисля, че става дума за неколкократен ръст, но не се ангажирам с това твърдение, докато не проверя цифрите от някой реномиран източник.

    Pat, това, което казваш е вярно, но мисля, че в момента MS се стремят да сменят имиджа си, за да не изглеждат като хммм..."цинично агресивна монополистична компания". Със сигурност не са толкова глупави да си мислят, че могат да вземат под опека "свободния софтуер" и да го купят, защото в същност ще трябва да купят милиони малки проекти, да не говорим, че те няма да им бъдат предоставени за продан.
    Определено мисля, че в момента се грижат да оправят имиджа си, защото все повече хора поглеждат встрани, търсейки алтернатива и я намират. Започват да я хвалят, отварят очите на още повече хора и процеса е лавинообразен.
    В момента е невъзможно M$ или която и да е друга компания да спре развитието на свободния софтуер и програмите с отворен код. Поне не в скоро време, поне не и докато човешкият фактор има значение за определянето на новите политици. Когато машините заменят хората, не е ясно какво ще стане, но предполагам, че вероятността корпорациите да придобият способността да контролират живота на всеки индивид е доста голяма.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Pat, това, което казваш е вярно, но мисля, че в момента MS се стремят да сменят имиджа си, за да не изглеждат като хммм..."цинично агресивна монополистична компания". .......
    Определено мисля, че в момента се грижат да оправят имиджа си, защото все повече хора поглеждат встрани, търсейки алтернатива и я намират. Започват да я хвалят, отварят очите на още повече хора и процеса е лавинообразен.
    Не вярвам да е заради имиджа, доколкото познавам МикроМеките май се натискат за да гепят в зародиш някоя идея, дето да патентоват и пробутат като своя след време.
    Вълка козината си мени, но нрава - НЕ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Какъв зародиш, то mozilla има от 100 години...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #7

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    "Интернет Експлорър е много важна програма. Без него няма как да се свали и инсталира Mozilla"
    Наистина голям смях, това сериозно ли са го казали?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Цитат Първоначално публикувано от А.Петров
    Наистина голям смях, това сериозно ли са го казали?
    ДА , казаха го !
    А ти ще продължаваш ли да спамиш за постове или ще кажеш нещо съществено ?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #9

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Не съм особенно интелигентен и толкова мога, не може всички да са гениални.
    Форума е за всички и всякакви хора и по умни и по малко.
    Не може всички да сме еднакви.
    Като не ти харесвам делни ми рейтинга, за да се успокоиш.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: Лицемерието на Microsoft

    "Интернет Експлорър е много важна програма. Без него няма как да се свали и инсталира Mozilla"

    Това ми го каза един приятел. Май го каза без да се усети, но си е много добър виц. Разпространи се доста, дори вече го има в http://vicove.com

    ;-)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    23
    #11

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Даа,битката при акулите е опасна.На чичко Били не му е за пръв път да губи и бърза да вземе мерки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    20
    #12

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ДА , казаха го !
    А ти ще продължаваш ли да спамиш за постове или ще кажеш нещо съществено ?
    Mr.TECHNO, проблем със спама ли имаш? Гледам и в друг раздел на форума се беше разсмърдял за спама, ама май ти спамиш. Като не искаш спам, направи си форум и банвай всеки който напише нещо - така ще си избиеш комплекса (може би)...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #13

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Mod EDIT Slero: @Tutup, никак не ми харесва това, което си написал като за първи пост във форума, няма да ти казвам "добре дошъл" ! Тук някакси е прието да се спазва известен добър тон, особено към хората, които са се доказали със знания. Как да разбереш кои са те ли? Ами поогледай малко - кой кога е регистриран, колко мнения има, какъв рейтинг...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Лицемерието на Microsoft

    OFF TOPIC
    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Ами поогледай малко - кой кога е регистриран, колко мнения има, какъв рейтинг...[/color][/b]
    Slero, да ме прощаваш, ама точно пък в случая - Не Си Прав ша знаеш .... Колкото и да съм проЗт - поста на Др.TECHNO си е чисто заяждане, непонятно ми е поради что го защитаваш и то баш па с тия аргументи - който бил регнат по-отдавна и имал повече постове - значи бил по умен?!!??!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    Re: Лицемерието на Microsoft

    Още един

    @BlackAdder, няма да споря с теб. Принципно си прав. Обаче забеляза ли през последните дни какво нашествие от спамаджии има! Хайде да не им цитирам nick- овете, те сами ще се усетят (надявам се), а съм сигурен, че и ти разбираш за кого и какво говоря. А че рейтинга и броя на постовете не е мерило - да, съгласен съм... ама някак си не прилича на човек, вчера регистриран, да отправя подобни забележки. Между другото, тя темата отдавна си стана за дъра-бъра, затова спирам дотук...
    Ако искаш да се чуем на РМ / ICQ, много обичам да си лафя с проЗти хора, щот нъл знайш, и аз съм един от тях

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Microsoft visio
    От procar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-12, 08:27
  2. България + Microsoft
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-11, 22:38
  3. Microsoft и Novell
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 20-02-07, 08:55
  4. Мой гаф или на Microsoft ?
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 18-02-06, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе