Резултати от 1 до 6 от общо 6

Miranda - проблем с disconnect

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #1

    Miranda - проблем с disconnect

    Mod ACTION Slero: Стартирана е нова тема с това мнение, старата остава за Miranda vs QIP и нови версии

    С Miranda 0.5.1 Unicode съм, реших да ползвам тоя месинджър, въпреки че нямам нужда от други протоколи, освен ICQ. Просто ми омръзнаха картинки и ненужни тежки екстри, в съчетание с немного голяма възможност за персонализация.
    И така, проблемът - оставя ли Miranda без да съм на компа 10-ина минути, и дропва. Аут. No connection.
    Сега, след като му хванах края на плъгините (не е лесна работа - толкова условия има, за да сложиш нещо.. мисля си, че не съм видял по-уредени неща от Extension-ите за Firefox, ама това е друга тема), не искам да зарязвам месинджъра заради това.
    Препоръчайте ми какво да правя. Сложиш някакъв плъгин за reconnect, но не върши работа. И да - настроил съм го. Просто не ми помага

    Какво да правя? Мерси в аванс.
    Ако ще помогне - с бТК ADSL съм, 1024кбит

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Miranda - проблем с disconnect

    Провери в Options/Network/ICQ/Connection Settings дали си чекнал отметката Send 'Keep-alives'.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #3

    Miranda - проблем с disconnect

    Отметнато е, да.
    И пак пада. Постоянно.

    Тъпо ми е да си мисля, че цената затова че програмата е лека и приятна, трябва да се плаща с постоянно реконектване и писане на паролата...

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Miranda - проблем с disconnect

    Има плагинзи, които вършат това - например keepstatus и други allways online ....
    Харесай си някой от секцията "Connectivity".

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Re: Miranda - проблем с disconnect

    Има няколко по-нови версии на Мирандата, опита ли с тях?
    http://kal.data.bg/Programs/Miranda%20IM/Miranda%20IM%200.6%20Alpha%20Build%2016%20(kaldata.com).zip

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #6

    Re: Miranda - проблем с disconnect

    Здравейте пак. Имах си добре настроена Миранда, обаче преинсталирах и реших, че не ми се занимава наново с всичките плъгини. Пробвах обикновено и необикновено ICQ, после trillian, после какво ли не.
    Пак опрях до Миранда

    И какво се получава.. Слагам IEview плъгин, рестартвам и от опциите на тоя плъгин указвам theme template, но няма никакво действие.. седи си обикновения прозорец. Защо така? Предишния път стана..

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Miranda IM, версия 0.9.8
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-10, 16:13
  2. Miranda или QIP
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 151
    Последно: 10-02-08, 20:36
  3. BG речник и за Miranda
    От universum във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-06, 19:52
  4. Miranda Problem
    От MiSteR във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-06, 17:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе