Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 152

Miranda или QIP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Miranda или QIP

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Леко offtopic: Има ли начин в QIP да се подреди contact list-a по азбучен ред, без групи? Така ме дразни, а не намерих опция за това.
    Slero & Lyolyo, подредбата по азбучен ред може да става и автоматично:

    В настройките (най-горе, бутона с гаечния ключ) >> Contact List >> Sort Mode: Sort by Names

    Забележка: автоматичното подреждане става няколко секунди след като QIP-а се върже, нека не ви притеснява известното забавяне.

    За групите: най-горе, втория бутон отляво надясно (както каза Lyolyo).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Miranda или QIP

    Добре, това ясно... обаче в QIP има нещо друго което ме дразни - потребителите, които съм добавил с Miranda без да им искам authorization, не ми излизат в списъка... т.е. не ги виждам като online (също като в ICQ). И затова продължавам да си ползвам Miranda.

    Ако искате, да спрем тази дискусия, защото няма много връзка с първоначалната тема и да отворим нова - специално за QIP ?

    (аз всъщност и затова изтрих моя тъп въпрос и отговора на @Lyolyo, ама @BerkStock е писал по същото време)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Miranda или QIP

    <<променено>>

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    обаче в QIP има нещо друго което ме дразни - потребителите, които съм добавил с Miranda без да им искам authorization, не ми излизат в списъка... т.е. не ги виждам като online (също като в ICQ)
    Доколкото знам, съвсем наскоро Mirabilis бяха поправили тая грешка в протокола/базата - реално в контакт-листа на ICQ-сървъра не можеш да си добавиш без оторизация потребител, който изисква такава. А Miranda-та, един вид, такива контакти ги добавя, но само локално, докато в последния build на QIP този особен момент е съобразен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #4

    Re: Miranda или QIP

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Добре, това ясно... обаче в QIP има нещо друго което ме дразни - потребителите, които съм добавил с Miranda без да им искам authorization, не ми излизат в списъка... т.е. не ги виждам като online (също като в ICQ). И затова продължавам да си ползвам Miranda.
    Slero, това е така защото Miranda-та не добавя хората към списъка с юзърите, който ти седи на icq сървърите...тя просто ги добая към своя си локален лист и чрез нейни си механизми познава кога е онлайн или офлайн, но в действителност като си пуснеш оригиналния icq клиент ще видиш, че тези юзъри седят на awaiting authorization...
    докато при qip е както си трябва - тя добавя юзерите с authorization директно в списъка, който е на icq... за това когато трябва да добавям някой такъв си го пускам него, както и при някои други ситуации...
    иначе си карам на мирандата... :dock:

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Miranda или QIP

    Благодаря и на двамата, подозирах нещо подобно - значи няма да си изоставям Mirinda-та...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: Miranda или QIP

    Цитат Първоначално публикувано от Dockera
    Miranda-та не добавя хората към списъка с юзърите, който ти седи на icq сървърите...тя просто ги добая към своя си локален лист и чрез нейни си механизми познава кога е онлайн или офлайн, но в действителност като си пуснеш оригиналния icq клиент ще видиш, че тези юзъри седят на awaiting authorization...
    Dock, това за коя версия на ICQ.dll ? Защото поне за 0.3.3.1 (предполагам и за по-новите, а и включително за повечето версии на алтернативата ISee) си има Network >> ICQ Contacts в настройките, откъдето можеш да регулираш синхронизирането на Миранда-контакт листа с този на сървъра...
    Вероятно, обаче, въпреки тези настройки, Мирандата (вече) е неспособна да добави на сървъра контакт без получена оторизация.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Re: Miranda или QIP

    Защо при мен не иска да тръгне ( която и да е версия ) ?

    Колкото и да се мъча , е не мога да го подкарам това животно . Искам просто да видя какво представлява . Всички останали месенджери тръгват ( ICQ , Trillian , Miranda , MSN , Yahoo messenger и т.н. ) . Винаги при инсталация стига 100 % и завършва , след 3-4 секунди гърми в някакъв странен адрес . Файловете са налице , пускам от препратката на екрана , настройвам и давам конект и... така си остава , нищо повече не прави . Със или без SP2 , .NET framework и ред други неща - същата работа .

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #8

    Re: Miranda или QIP

    Странно, слагал съм го на доста машини и никакви проблеми не е имало, някакво Screen-че с проблема можеш ли да дадеш?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Re: Miranda или QIP

    А теглил ли си го наново или от една и съща инсталация пробваш?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #10

    Re: Miranda или QIP

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    Защо при мен не иска да тръгне ( която и да е версия ) ?

    Колкото и да се мъча , е не мога да го подкарам това животно . Искам просто да видя какво представлява . Всички останали месенджери тръгват ( ICQ , Trillian , Miranda , MSN , Yahoo messenger и т.н. ) . Винаги при инсталация стига 100 % и завършва , след 3-4 секунди гърми в някакъв странен адрес . Файловете са налице , пускам от препратката на екрана , настройвам и давам конект и... така си остава , нищо повече не прави . Със или без SP2 , .NET framework и ред други неща - същата работа .
    Дай по-подробно описание на проблема (по възможност снимка на екрана?):
    - дефинирай синьото в цитата;
    - червеното в цитата означава ли, че в крайна сметка QIP стартира, но не може да се закачи?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    Re: Miranda или QIP

    ok , сега пак ще направя процедурата .

    Пробвал съм поне 3 билда - все същия резултат :-(

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    Re: Miranda или QIP

    За момент изгря слънце и на нашата улица но после пак падна мъгла* .

    Само преди да започна ще кажа за синята забележка на BerkStock - лошо се изразих . Значи когато казах "гърми в някакъв странен адрес" имах предвид че показваше прозорец на QIP където се съобщаваше за грешка в даден адрес на паметта и още някакви обяснения ( на които за жалост не обърнах внимание ) а не стандартния за Win прозорец за грешка който те пита искаш ли да пратиш инфо на М$ и да видиш детайлите .

    Значи сега имам инсталиран XP ( с интегриран SP1 ) , допълнително съм сложил само .NET Framework 2.0 Beta 2 и SP2 . Свалих последния билд 7.5.2.0 и го инсталирах (1) и (2) - всичко тръгна като по вода* . Ама дявола си нема друга работа и ме изръчка . На диск имах версия 7.3.2.0 - махнах новия сложих по стария (3) , но не бях затрил папката на QIP . Пак никъде не изпищя но .. (4) . Проверих настоиките на връзката (5) - бяха си както преди .* . Махнах стария , почистих с jv16 , WinASO и CCleaner , изтрих и самата папка . Инсталирах наново последната версия , не гръмна никъде както преди но резулатата беше (6) . И това си стой и не мърда , изобщо не се показва прозореца на програмата , гледам че и връзката не проявява признаци на живот .

    Когато триех регистрите малко се поокьорих ама следих какви регистри затриват програмите - нищо съществено поне аз не забелязах да трият . CCleaner - затри липсващи библиотеки от фреймуорка , jv16 изтри 2 ключа от QIP за липсващи файлове qip и unqip от менютата , а WinASO изтри липсващи пътеки и папки от F-Prot ( предимно свързани с Moved ) .

    И сега пак QIP не иска да върви* , а мирандата и преди и сега си върви .

    edit:
    първия път когато инсталирах новата версия мирандата беше включена и двете вървяха заедно - не даде никакъв проблем . Сега когато не иска да тръгне пак направих опит но не бях изключил мирандата и връзката беше настроена да минава през http на проксито ми даде следния надпис "ICQ Fatal : You have benn disconect from ICQ network because you logged on from another location using the same ICQ number " и пак умре . Понеже не видях първия път хубаво надписа пак опитах и този път изскочи това съобщение на мирандата и QIP се включи в режим невидим . . Тая програма ще ме побърка . Сега и двете вървят ръка за ръка ( макар че незнам при следващ стар на QIP какво ще последва .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #13

    Re: Miranda или QIP

    Всичко това, поне на мен, ми изглежда доста странно (приемам, че с проксито, което ползваш, няма никакъв проблем).
    Опитай от Connection settings да смениш ICQ-сървъра, към който се закачваш, т.е. смени това login.icq.com (на снимка (5)) с някое от алтернативните (примерно icq.mirabilis.com със същия порт)...
    Ако поназнайваш руски, можеш да пробваш да пишеш по темата и в официалния форум на QIP, където чете/пише и самият "разработчик".
    Евентуално мога да ти дам на PM и UIN-а на един българин, който е част от support-а на QIP, и който също би могъл да хвърли малко повече светлина по темата... :brickwall:

    Edit:

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    edit:
    първия път когато инсталирах новата версия мирандата беше включена и двете вървяха заедно - не даде никакъв проблем . Сега когато не иска да тръгне пак направих опит но не бях изключил мирандата и връзката беше настроена да минава през http на проксито ми даде следния надпис "ICQ Fatal : You have benn disconect from ICQ network because you logged on from another location using the same ICQ number " и пак умре . Понеже не видях първия път хубаво надписа пак опитах и този път изскочи това съобщение на мирандата и QIP се включи в режим невидим . . Тая програма ще ме побърка . Сега и двете вървят ръка за ръка ( макар че незнам при следващ стар на QIP какво ще последва .
    За синьото - съвсем нормално, имайки предвид, че си се опитал да влезеш със същия ICQ-номер...
    За червеното - двете вървят заедно, но с различни UIN-номера, нали така?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #14

    Re: Miranda или QIP

    Няколко дена няма да правя проби защото се прибирам в Каварна малко на гости на нашите .

    Сега пак пробвах как върви и има странно но задоволително поведение . За какво иде реч - пускам QIP и дава че няма връзка , да съм си проверял настройките на връзката . Без да го изключвам пускам мирандата , и тя веднага изпищява синия надпис , но се включва . Веднага я спирам и давам на QIP "в сети" - той си светва зелено и ALL OK .

    А за червения надпис - просто когато едната се включи кара другата да минава в режим невидим но не прекъсва връзката , а може и да прекъсва незнам , но не светва в червено като за прекъсната връзка със сървъра .

    Трябва да попитам във форума им дали .NET Framework дава някакви отражения върху работата и дали се влияе от някои приложения . Защото съм имал подобен случай със BSplayer . Плеъра го инсталирам , инсталацията минава добре , пускам го и той веднага гърми по подобен начин - дава грешка в някакъв адрес и трябва да закрия плеъра . Как ли не го мъчих , докато не се оказа че имал търкания със кодеците . На другите програми кодеците не правеха проблем , но на него -да . Деинстал и наново инстал на кодеците и плеъра си тръгна като по вода , какво в началото не им хареса незнам . Така и QIP може да влиза в конфликт с някоя некоректно настроена програма или нещо подобно .

    Но като се върна от Каварна пак ще направя някой друг експеримент с QIP .

    edit : руски поназнайвам малко

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #15

    Re: Miranda или QIP

    а qip 2005a върви ли на win98se защото при мен не иска. инсталира се обаче не може да се стартира



    а за трилиан 3.1basic могат ли да се слагат анимирани емот- икони???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Miranda IM, версия 0.9.8
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-10, 16:13
  2. BG речник и за Miranda
    От universum във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-06, 19:52
  3. Miranda Problem
    От MiSteR във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-06, 17:03
  4. Miranda authorization
    От BBB във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-04, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе