Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

DVD RW LiteON - разлика в модели?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Каква е разликата между тези два модела? Различават се по последните букви и цифри, но на страницата на Lite-On моделите са без тези означения (удебелените).
    LH-20A1H-11C
    LH-20A1H-487C

    Потърсих и в , но не можах да попадна на информацията която ме интересува.

  2.  
     
  3. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #2

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Каква е разликата между тези два модела? Различават се по последните букви и цифри, но на страницата на Lite-On моделите са без тези означения (удебелените).
    LH-20A1H-11C
    LH-20A1H-487C

    Потърсих и в , но не можах да попадна на информацията която ме интересува.
    Разликата е в цвета на шасито сиреч когато отвориш вратичката мястото за поставяне на диска в единия случай е черно в другия случай е бяло. Но и двата модела от пред са черни. Дано си ме разбал.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Да, разбрах - Благодаря

    И все пак тия букви и цифри значат ли нещо конкретно ( някакъв код) и кой ги слага?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    определено значат нешо , но ние простосмъртните няма какда разберем.
    Както казва TODD цифрата явное "номер на шаси" - както при колите
    знам само че буква S накрая означава SATA, за което се замислям в последните няколко седмици дали да не си сменя старата и вярна 3450

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #5

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    определено значат нешо , но ние простосмъртните няма какда разберем.
    Както казва TODD цифрата явное "номер на шаси" - както при колите
    знам само че буква S накрая означава SATA, за което се замислям в последните няколко седмици дали да не си сменя старата и вярна 3450
    Въпроса ми е отправен към мистър техно... Да разбирам ли че вече са пуснали дивиди писачки със сата ?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Цитат Първоначално публикувано от deveca
    Въпроса ми е отправен към мистър техно... Да разбирам ли че вече са пуснали дивиди писачки със сата ?
    да

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Това са 4-те модела за които аз знам че се предлагат на пазара ни в момента
    цента е същата като на обикновенните ( някой може и да я надуе ) но доставната е същата.ПРедполагам единствения плюс тук е че не заема така нужното в последно време 1 IDE  на дъното

    LITE ON  -  LH-20A1S Super AllWrite
    DVD±RW/DVD±R9/DVD-RAM (DVD+R:W20x/DVD+RW:RW8x/DVD+R9:W8x/DVD-R:W20x/DVD-RW:RW6x/DVD-R9:W8x/DVD-RAM:W12x/DVD-ROM:R16x/CD-R:R48x;W48x/CD-RW:RW32x), Serial ATA-150

    LITE ON  -  LH-2B1S
    LITE ON LH-2B1S BD-R/BD-R DL/ BD-RE/ BD-RE DL/DVD±RW/DVD±R9 12x8x12x/12x6x/4x4x/32x24x32x, Serial ATA-150, Black

    LITE ON SH-16A7S-01C
    LITE ON DVD±RW/DVD±R9/DVD-RAM 16x8x16x/16x6x/8x4x/5x/48x24x48x, Serial ATA-150

    LITE ON SH-16A7S-05C
    LITE ON DVD±RW/DVD±R9/DVD-RAM 16x8x16x/16x6x/8x4x/5x/48x24x48x, Serial ATA-150, Black, Bulk


    ПП
    В голяма грешка съм относно моделите - NEC Също са извадили поне 7 модела от серията NEC 707*-S**

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Taka и така стана дума вече за SATA писачките, та и аз да споделя нещо. като привърженик на всичко ново и аз се бях засилил да си вземам SATA, но един приятел съфорумец ми спомена, че на тестовете за грешки SATA писачките давали всеоще повече грешки. Това естествено ме разубеди да си вземам такава. Все още не съм взел никаква, та да питам ако някой друг е чувал или има такива впечатление ( за разликата в работата м/у двата интерфейса SATA и E-IDE - грешки при четене и писане)?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #9

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Благодаря за инфото.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    @Pat аз лично нищо не съм чувал за SATA DVD-RW,  така че какво и да кажа ще излъжа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #11

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Ползвам Lite-On DVD-RW SATA на домашния и на служебния без никакви проблеми от една година! Даже съм по-доволен, в сравнение с PATA варианта, защото по-малко натоварва системната шина.Като най-елементарно сравнение мога да посоча, че като слушам MP3-ки по време на запис преди накъсваше,а сега не.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Цитат Първоначално публикувано от chaikowsky
    Ползвам Lite-On DVD-RW SATA на домашния и на служебния без никакви проблеми от една година! Даже съм по-доволен, в сравнение с PATA варианта, защото по-малко натоварва системната шина.Като най-елементарно сравнение мога да посоча, че като слушам MP3-ки по време на запис преди накъсваше,а сега не.
    Благодаря за споделеното мнение, но това с накъсването на музиката по време на запис е било от нещо друго. Аз редовно върша по няколко неща докато записвам дискове, включително и слушане на музика - никога не ми е накъсвало, дори когато бях с Атлон 700Мхци 256 РАМ.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #13

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Taka и така стана дума вече за SATA писачките, та и аз да споделя нещо. като привърженик на всичко ново и аз се бях засилил да си вземам SATA, но един приятел съфорумец ми спомена, че на тестовете за грешки SATA писачките давали всеоще повече грешки. Това естествено ме разубеди да си вземам такава. Все още не съм взел никаква, та да питам ако някой друг е чувал или има такива впечатление ( за разликата в работата м/у двата интерфейса SATA и E-IDE - грешки при четене и писане)?
    абсолютни глупости ти е разказал твоят съфорумец !

    ....

    не, че SATA записвачките изведнъж записват 5Х/6Х по-бързо - или пък правят по-хубав запис, или пък са по-надеждни ....

    просто - модерните МВ имат само по 1 АТА/РАТА/IDE (40 пин конектор) - просто ако имаш цялото инфо на АТА ХДД (и не ти се хвърля все още харда ..) - просто си купуваш SATA DVD-RW - и така ...




  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    Попаднах на мнения в интернет , в които се казва, че от SATA DVDRW-тата не може да се бутва (да се инсталира уйндоус примерно - трябва допълнителен драйвер). Има ли нешо вярно в това? Предполагам това зависи и от дъното.... но не съм сигурен. Някой който има такава (SATA) нека сподели.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: DVD RW LiteON - разлика в модели?

    така формулирано не е вярно
    драйверът е нещо, което казва на операционната система да се случи нещо. следователно, докато няма ОС, драйверът е неприложим.

    да се буутва от устройство е характеристика на дъното, и ако има проблем с буутване от сата двд, то това следва да се оправи с промени в биоса, а не с драйвер на ОС

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлика в захранвания
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-13, 21:51
  2. Има ли разлика
    От nikito_38 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 20-02-11, 18:02
  3. Проблем с DVD Liteon .... Не може да се отвори
    От milenk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 26-10-09, 14:53
  4. Liteon LVD-2001 & LVD-2002 фърмуер
    От -CTPAX- във форум Общ - софтуер
    Отговори: 28
    Последно: 04-04-05, 12:06
  5. Разлика в датите
    От Sunny във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 21-04-04, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе