Резултати от 1 до 10 от общо 10

Запис от TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dmg
    dmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    25
    #1

    Запис от TV

    Искам да записвам излъчванията 4 или повече телевизии едновременно на PC. Някой може ли да ми каже какъв хардуер и софтуер бих могъл да ползвам за целта? Нямам нужда от звук и от супер качество на изображението.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Запис от TV

    едновременно?
    тук малко се изсили

    за запис ти трябва тунер. към него си върви програма, която записва.
    за записването обаче ти трябва сериозна машина, колкото и да твърдиш, че не ти трябва качество.

    1. поради нуждата от бърза обработка ти трябва процесор с повечко cache памет (с други думи sempron и celeron не са препоръчителни)

    2. във връзка с 1. ще се наложи да се съобразиш и с резолюцията, на която искаш да правиш въпросния кепчър. пълен pal формат е по възможностите на процесор >3GHz с поне 512Kb cache.

    3. понеже пълноценен кепчър с директна компресия в divx/xvid е труднопостижимо за средностатистическия компютър, ще трябва да записваш в mpeg с висок bitrate, което път води до следващата нужда - много свободно място. приготви се за едно понеее.... 2-3GB/час запис (няма нужда да уточнявам, че колкото по-висок bitrate си избереш - толкова повече място ще ти трябва...)

    в заключение ще кажа, че нямам практически опит с >1 тунер на един компютър. теоретично не би трябвало да има проблем да се пусне на всеки един от тях различен канал и д се записва, но на практика не знам дали ще се получи. още повече, че силно ме съмнява който и да е процесор да издържи качествен запис с хубаво качество (пълен pal) на 2-3-4 телевизии

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #3

    Re: Запис от TV

    Става, бе, защо да не става?! С четири или повече PC-та с тунери.

    Макар, че по-евтино и лесно би станало с 4 или повече видео-рекордера с вграден тунер и PC с най-обикновена WiWo* VIVO видео платка. Записваш си на касети и после прехвърляш off line на компютъра...

    *EDIT: 10x на FearMe за поправката! Никога не съм си мислел, че ще направя такъв буламач между VIVO и WiFi, ама понякога и аз пиша спейки...

  5. dmg
    dmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    25
    #4

    Re: Запис от TV

    Благодаря. И аз си мислех да използвам тунерите на видеа, но ми трябва 24 часов запис, т.е. евентуално да пише направо на HDD.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: Запис от TV

    Е, тогава не става номера с видеата.

    Има външни тунери с хардуерен MPEG 1 и 2 декодери за около стотина лв., но нямам идея как ще се държат ако са повече от един. USB им е интерфейса. Пусни си един гугъл с "video +capture +external", например, и виж какво ще измъдри.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Запис от TV

    pimpirlit, offtopic

    VIVO (Video In, Video Out), a не WiWO

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Запис от TV

    За звука ще ти трябват и 4 звукови карти.....ако устроиствата не са USB. Но честно казано не вярвам с обикновен комп. да се получи добър ефект. За такава работа ще ти трябва сериозен сървър с поне 2 процесора и раид масив от скъзи дискове.....и много,много RAM.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Запис от TV

    Друг вариант е .......... колкото и странно да изглежда, един външен 4 канален DVR с хард , вързва 4 видеомагнетофони на които ще се ползват само тунерите и готово Стига да има DVR дето да кепчва и аудио. Това е в кръга на шегата , ама май не е невъзможно за изпълнение.

  11. dmg
    dmg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    25
    #9

    Re: Запис от TV

    Започвам да се отчайвам. Нима наистина няма начин? А пък мога и без аудио. Е, в крайна сметка - трябва ми предимно картината

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Запис от TV

    доста би помогнало ако опишеш ТОЧНО какво искаш да направиш?
    видеонаблюдение? запис на шоупрограми? ...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PVR запис от ТВ
    От Emoo във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-13, 19:23
  2. Запис на Mac OS
    От kristov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 19-04-11, 11:31
  3. MOD или MPG за запис на DVD
    От radovan1973 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 23-09-09, 11:43
  4. запис на DVD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-09-06, 13:07
  5. Запис на ДВД
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 14-06-04, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе