Резултати от 1 до 4 от общо 4

Програма за математически символи и текст

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #1

    Програма за математически символи и текст

    Дайте ми идея за програма, която да е достатъчно богата на математически символи и с която мога да изписвам всякакви математически знаци и изрази. Не е нужно да може да ги смята, но трябва да има добри възможности и за обработване на текст. Идеята е да мога да си пиша курсовите работи.

    Ако се сещате за нещо, което може да ми помогне - ще бъда благодарна на всякакви идеи.

    Аз имам Mathematica 5 - с нея много лесно се пишат математическите изрази, има дори и опция Presentation, но или аз не мога да се ориентирам правилно в програмата, или наистина не е никак удобна за целта.

    Пробвах и с Equation Editor v. 3.0 от 1996 - също удобна за математическите изрази, но текста...

    После си помислих, че може да си пиша изразите в някоя от тези програми и да ги paste-вам в WORD, но те се "лепват" като картинки и пак не мога да си наглася текста.

    Между другото, сега се сещам, че имам неинсталирани Maple 9 и Mathlab 5.2, но тъй като компютъра ми е доста слабичък и старичък, ще се радвам първо да чуя вашето мнение, преди да го натоваря с ненужни за сега програми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Програма за математически символи и тексm

    Какво точно не ти допада в Equation Editor? Той си е интегриран в Мs Оffice пакетите и си върши прилично работата.
    Мисля, че за писане на дипломна е най-удобен вариант. А и не само за дипломна.
    В OpenOffice също има интегриран редактор на формули, но той не е толкова богат колкото този на Microsoft Office.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #3

    Re: Програма за математически символи и текст

    мдам, просто в Word направи:

    Insert->Object->Microsoft Equation 3.0


    Едит: Има и професионална версия (виж http://www.dessci.com/en/products/mathtype/default.htm)

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #4

    Re: Програма за математически символи и текст

    Дааа! Така вече става!

    Инсталирах си и MathType. Много ме улеснихте!
    Благодаря ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. програма за извличане на текст
    От spoofer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 19:09
  2. Програма за изговаряне на текст???
    От Little_Alien във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-06, 10:37
  3. Програма за прекодиране на текст на кирилица?
    От stancho_75 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 03-11-06, 00:00
  4. Отговори: 10
    Последно: 20-07-05, 17:42
  5. програма за разпознаване на текст
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-03, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе