Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Тест: 29 антивирусни програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Добре. Средностатистически потребител в офис (секретарка, счетоводителка...)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #32

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Нали се сеща, че счетоводителите не си играят на щайгата, щото поне веднъж са се парили и са набирали поне няколко месеца наново?!
    Секретарките не са средностатистически потребител. Те са секретарки. Дори антивирусните не им помагат, защото много бързо научават къде е бутона за деактивация.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #33

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Отказвам да споря с теб @NO CARRIER Доводите ти са...
    Ако искаш да пуснем една анкета - ползвате ли антивирусна програма, или - мислите ли че антивирусната програма е необходима...
    и хората(тези които реално ползват/неползват антивирусни) да кажат мнението си...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #34

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Отказвам да споря с теб @NO CARRIER Доводите ти са...
    Ако искаш да пуснем една анкета - ползвате ли антивирусна програма, или - мислите ли че антивирусната програма е необходима...
    и хората(тези които реално ползват/неползват антивирусни) да кажат мнението си...
    Ами пуснете де
    Лично аз не инсталирам вируси и затова не ползвам антивирусни, но ще ми е интересно да чуя мнения на хора, които са навътре в нещата

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #35

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    И каква е реално ползата от анкета? Ако хората държат на данните си, ще ползват антивирусна, ако не държат и ги кефи да преинсталират през 2-3 дена - не ползват. Все едно да се пусне анкета: "Ползвате ли презерватив?".

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #36

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    И каква е реално ползата от анкета? Ако хората държат на данните си, ще ползват антивирусна, ако не държат и ги кефи да преинсталират през 2-3 дена - не ползват.
    Именно за това става въпрос. Кой как се справя с вирусите и защо?
    Ето например аз не ползвам антивирусни и не преинсталирам през 2-3 дена. Предполагам че не само антивирусната е важна, а и доста други неща, например организацията на работата, редовното архивиране и т. н.

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Все едно да се пусне анкета: "Ползвате ли презерватив?".
    Ами очевидно, че когато не правя секс не

    //off-topic
    С риск да подаразня някои съфорумци, мисля че въпросът с антивирусните не е толкова елементарен. Аз не ползвам антивирусни с цел да опазвам данните си, за тази цел ползвам back-up.
    А повода да пиша по темата е че имам подозрение, чисто интуитивно, че шумът около вирусите е леко манипулиран от производителите и разпространителите на антивирусни програми и ще ми е интересно да разбера дали само аз мисля така

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #37

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    Ами очевидно, че когато не правя секс не

    //off-topic
    С риск да подаразня някои съфорумци, мисля че въпросът с антивирусните не е толкова елементарен. Аз не ползвам антивирусни с цел да опазвам данните си, за тази цел ползвам back-up.
    А повода да пиша по темата е че имам подозрение, чисто интуитивно, че шумът около вирусите е леко манипулиран от производителите и разпространителите на антивирусни програми и ще ми е интересно да разбера дали само аз мисля така
    Е, че ти само за секс ли го ползваш? Не знаеш ли за колко други работи става?

    "Шумът" е манипулиран, разбира се, как иначе да се продават антивирусните продукти? Преди време даже масово се подозираше, че антивирусните компании съвсем целенасочено плащат на разни субекти, за да правят вируси и, естествено, те (компаниите) да разтръбят, че първи са открили "лекарството". Така е - рекламата е*ава мамата на доверието.


    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    Аз не ползвам антивирусни с цел да опазвам данните си, за тази цел ползвам back-up.
    Не си попадал ти на здравите гадини отпреди десетина години, да те питам тогава за какво се използваха антивирусните.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #38

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Аз пък не виждам причина защо да не си сложа някоя антивирусна, макар че в 99% от случаите аз усещам вируса преди или вместо нея . Но дори и останалия 1% е достътъчен за да я инсталирам. Просто с нищо не пречи нито на моята нито на работата на компютъра. Защо трябва да рискувам дори и 1% когато мога и да не рискувам.
    Всъщност, ако виски антивирусни бяха тежки и досадни като Касперски и Нортън антивирус, тогава наистина няма да си сложа никога антивирусна

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    леле, днес се борих с един комп, на който бяха сложили nod32 И norton !

    резултатът беше >1600 заразени файла и 2 гадини, които се наложи ръчно да махам, защото не бяха уловени от avast (която за момента ми е фаворит)

    ааа, забравих да спомена и бонуса в цялата работа - двете антивирусни (които "чудесно" си вършеха работата) в съвместните си опити да пазят компа, бавеха всяко нещо, което биваше стартирано, със средно по 2-3 минути, преди изобщо да тръгне

    та, антивирусната не е панацея в ръцете на незнаещите, защото няма по-изобретателен в глупостта си човек от незнаещия. антивирусната трябва да бъде подкрепена с шашкане, каране и редовни глоби по 20-30 кинта при всяко носене на компа за "я го виж, че нещо се бави". понякога помага и затриване на половината mp3-ки, защото "съжалявам, ама тоя вирус, дето го беше пуснал, ги беше повредил"

    така се учат потребителите на малко "вирусна култура" !

    а храбреците, които сега са без антивирусна деля на 3 вида:
    А) по-малки от 20 години, които не помнят какво беше да те тресне dark avenger, които не помнят scan и clean на mcafee (по около 120 - 150KB всяко файлче поотделно), и за които хардовете започват от 250GB

    Б) по-големи от 20 години, които са се напатили от едно време, но разчитат на знанията и уменията си. да се бръснеш с бръснарското ножче на приятел, болен от спин и да се надяваш, че няма да ти трепне ръката и да се порежеш ми се струва малко... не в моя стил. аз съм готов да загубя, ммм... в момента процесите на avast-a не ми заемат сумарно и 1% от CPU-то, значи да речем, 1% от мощността, нода съм сигурен, че няма да лепна спин

    В) руси секретарки, за които компа е вариант на телевизора и ако нещо му стане то в никакъв случай не е било заради "оня готин screensaver, който си сложих от оня сайт с усмихнатите личица"

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #40

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Не си попадал ти да здравите гадини отпреди десетина години, да те питам тогава за какво се използваха антивирусните.
    Попадал съм и съм ползвал антивирусни.
    Просто смятам, че сега ситуацията е може би различна- ето например : трябва ли да слагаме на всяка раб. станция антивирусна програма ако имаме такава на mail сървъра и на http проксито ?
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe


    а храбреците, които сега са без антивирусна деля на 3 вида:
    А) по-малки от 20 години, които не помнят какво беше да те тресне dark avenger, които не помнят scan и clean на mcafee (по около 120 - 150KB всяко файлче поотделно), и за които хардовете започват от 250GB

    Б) по-големи от 20 години, които са се напатили от едно време, но разчитат на знанията и уменията си. да се бръснеш с бръснарското ножче на приятел, болен от спин и да се надяваш, че няма да ти трепне ръката и да се порежеш ми се струва малко... не в моя стил. аз съм готов да загубя, ммм... в момента процесите на avast-a не ми заемат сумарно и 1% от CPU-то, значи да речем, 1% от мощността, нода съм сигурен, че няма да лепна спин

    В) руси секретарки, за които компа е вариант на телевизора и ако нещо му стане то в никакъв случай не е било заради "оня готин screensaver, който си сложих от оня сайт с усмихнатите личица"
    FearMe
    А в коя категория са тези дето не ползват windows ?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #41

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    Попадал съм и съм ползвал антивирусни.
    Просто смятам, че сега ситуацията е може би различна- ето например : трябва ли да слагаме на всяка раб. станция антивирусна програма ако имаме такава на mail сървъра и на http проксито ?
    Трябва, вервай ми.... ако си от Варна мога и да ти го демонстрирам.

    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    FearMe
    А в коя категория са тези дето не ползват windows ?
    във втората ,....ако мога да си позволя да отговоря вместо "колегата"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #42

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Трябва, вервай ми.... ако си от Варна мога и да ти го демонстрирам.
    Значи при мен е един сървър OBSD3.9 и две работно станции Slackware 10.2: и на трите машини ли трябва да слагам av?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    във втората ,....ако мога да си позволя да отговоря вместо "колегата"
    Ок тогава да попитам какъв антивирус да сложа за OBSD 3.9 ?

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #43

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    Значи при мен е един сървър OBSD3.9 и две работно станции Slackware 10.2: и на трите машини ли трябва да слагам av?


    Ок тогава да попитам какъв антивирус да сложа за OBSD 3.9 ?
    Не е задължително, но е желателно, а какъв - често казано няма си понятие от софтуера за OBSD 3.9. Освен това имах предвид доста по-голяма мрежа (корпоративна - 500-600 компютъра) изградена на Windows основа.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #44

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от klamer
    Значи при мен е един сървър OBSD3.9 и две работно станции Slackware 10.2: и на трите машини ли трябва да слагам av?

    Ок тогава да попитам какъв антивирус да сложа за OBSD 3.9 ?
    Не се чуди слагай аваст няма да сгрешиш Скоро една хостинг компания сложиха avast! на сървърите си (BSD) и останаха много доволни. Използват го за сканиране на маилите на мейл сървърите си, и изобщо не използват сканиране на фаиловата система, макар че може да се пусне модула...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #45

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Не се чуди слагай аваст няма да сгрешиш
    Рекламна пауза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  2. Още един мега тест на антивирусни
    От Flex във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 13-12-06, 15:20
  3. Антивирусни програми ...
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-09-06, 19:18
  4. Екзотични антивирусни програми
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 32
    Последно: 19-07-05, 17:54
  5. антивирусни програми-взаимодеиствие
    От dudu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-03, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе