Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Тест: 29 антивирусни програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Тест: 29 антивирусни програми

    Тест: 29 антивирусни програми

    Най-известният софтуер срещу най-опасните вируси за последните 12 месеца

    28.05.2007 г. | PCWorld.bg


    "За теста са използвани компютри с процесори Core Duo и 32-битова операционна система Windows XP. За една седмица те са били заразени с над 600 000 познати от последните 12 месеца вируси. Те са били разделени в категории – червеи, ботове, троянски коне и шпиони (backdoors). Макровируси и MSDOS вредители е имало малко, тъй като те не са особено разпространени напоследък.

    Оказва се, че антивирусните програми най-добре се справят с червеите, средното ниво на разкриваемост при тях е 92%. В останалите категории разкриваемостта е над 85%. Средното ниво пък се оказа почти 87%, като вариациите при отделните програми бяха от 62% до 99,8%.

    Във всички категории най-добре се представи Webwasher, следвана от G Data AVK 2007 и AntiVir. Само тези три програми достигнаха нива над 99% във всички тестове. Малко зад тях останаха F-Secure, Symantec, Kaspersky и Fortinet; при тях средното ниво беше около 98%. Clam AV, Quickheal и eTrust пък останаха в дъното на класацията като откриха дори под две трети от вирусите.

    Усилията на Microsoft да се нареди сред най-добрите дават някакъв резултат, но той все още не е задоволителен. Тяхната програма разкри 94% от ботовете и червеите, но при останалите вредители нивото падна до 77%. Това свали тяхната програма в последната третина на класацията. От друга страна, новакът Rising от Китай успя да влезе в топ 10.

    Този тест представя моментното състояние на основните антивирусни програми и в никакъв случай не е пълен. Основно изследване на възможностите на най-добрия софтуер в тази област очаквайте в юнския брой на сп. PC World."






    Линк: http://pcworld.bg/?call=USE~home;&pa...er&n=3608&pn=1

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #2

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Абе то лоша антивирусна няма , има кофти потребител ..

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    ами няма да е лошо да тестваме победителя , стига някой да даде линк, че тая въобще не съм я чувал даже.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #4

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ... За една седмица те са били заразени с над 600 000 познати от последните 12 месеца вируси...
    Според официалния сайт на Symantec (за другите ме мързи да търся), техните антивирусни дефиниции детектват 73 402 вируса. Но щом PCWorld са успели да изтребят 600 000...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    A тестваната версия на Antivir коя е - платената или безплатната?

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Шанса да попаднете на повечето вируси е само теоритичен така че не смятам класачията за обективна.Има програми с много дефиниции,и много пропуски сред по-често срещаните вируси.Много често ми се случва да хващам повече от един път един и същи вирус.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #7

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Според официалния сайт на Symantec (за другите ме мързи да търся), техните антивирусни дефиниции детектват 73 402 вируса. Но щом PCWorld са успели да изтребят 600 000...
    това е защото този тест не проверява за вируси, а само дадените в статистиката троянци, шпионски и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #8

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Абе, ползва ли ги още някой тия антивирусни

    Аз от септември 2005 напълно съм забравил за тях

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #9

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    И аз нямам от 1 година някаде антивирусна

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #10

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Meto
    това е защото този тест не проверява за вируси, а само дадените в статистиката троянци, шпионски и т.н.
    Това не го разбрах. Сериозно, не се заяждам. Най-малко с теб.

    Но заглавието на статията е "Най-известният софтуер срещу най-опасните вируси за последните 12 месеца". Или аз нещо бъркам или "совите не са това, което са"...

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #11

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Това не го разбрах. Сериозно, не се заяждам. Най-малко с теб.
    Но заглавието на статията е "Най-известният софтуер срещу най-опасните вируси за последните 12 месеца". Или аз нещо бъркам или "совите не са това, което са"...
    И аз съм нещо объркан тук по същата причина - още повече на първо място е WebWasher, която дори не е класическа антивирусна програма...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #12

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    http://bg.wikipedia.org/wiki/Компютърен вирус

    В компютърния жаргон, вирус е саморазмножаваща се програма, която се разпространява като вмъква копия от себе си в друг изпълним код (програми) или документи. Това дава и името на този вид програми, тъй като подобно поведение е сходно с това на биологичен вирус, който се размножава като се вмъква в живи клетки. По аналогия, вмъкването на вирус в програма често се нарича „инфекция“. Вирусите са само един от видовете злонамерени програми, но в разговорния език термина често се използва да обозначава и представители на другите видове, като троянски коне и червеи.
    проведеният тест засяга, както е писано в таблицата, Backdoors, Ботове, Троянски коне и Червеи.
    но не и Вируси

    това ми е мисълта - истинските вируси, за които пише на инфото на NAV е за 73 402 вируса.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #13

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    A тестваната версия на Antivir коя е - платената или безплатната?
    Разликата е, че в платената има сканиране на мейли, има поддръжка по телефон, поща и форуми и няма гадния наг при ъпдейтване.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #14

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Meto
    ...
    проведеният тест засяга, както е писано в таблицата, Backdoors, Ботове, Троянски коне и Червеи.
    но не и Вируси

    това ми е мисълта - истинските вируси, за които пише на инфото на NAV е за 73 402 вируса.
    Тук ми се струва, че не си прав. Дефиницията на понятието "компютърен вирус" е малко разтеглива. Аз съм съгласен с ортодоксалната, дадена и в wikipedia-та, която си цитирал. Но тя се ползва вече май само от специалисти. Често като "вирус" класифицират всичко зловредно, malicious, malware. Очевидно случая е такъв. Но пък и при Symantec нещата са същите - виж само какво е добавено в дефинициите и как е класифицирано ТУК.

    Впрочем, да ни е честита и легалната дефиниция на това понятие!
    В Наказателния кодекс, чл.93, т.27 вече пише:
    27. (нова,ДВ,бр.38 от 2007 г.) "Компютърен вирус" е компютърна програма, която се разпространява автоматично и против волята или без знанието на ползващите компютърните системи лица и е предназначена за привеждане на компютърни системи или компютърни мрежи в нежелани от ползващите ги състояния или в осъществяване на нежелани резултати.
    Цитатът е от ТУК и е актуализиран с последните поправки от ДВ, бр.38 от 11.05.2007 г.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Тест: 29 антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Впрочем, да ни е честита и легалната дефиниция на това понятие!
    В Наказателния кодекс, чл.93, т.27 вече пише:

    27. (нова,ДВ,бр.38 от 2007 г.) "Компютърен вирус" е компютърна програма, която се разпространява автоматично и против волята или без знанието на ползващите компютърните системи лица и е предназначена за привеждане на компютърни системи или компютърни мрежи в нежелани от ползващите ги състояния или в осъществяване на нежелани резултати.
    Цитатът е от ТУК и е актуализиран с последните поправки от ДВ, бр.38 от 11.05.2007 г.
    което ми напомня за онези N прилики на windows с вирусите

    в общи линии поредният пример как непрофесионалисти се опитват да дефинират непонятни за тях термини - "едно нещо, което е направило друго нещо, което човекът не е искал"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 14:04
  2. Още един мега тест на антивирусни
    От Flex във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 13-12-06, 16:20
  3. Антивирусни програми ...
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-09-06, 20:18
  4. Екзотични антивирусни програми
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 32
    Последно: 19-07-05, 18:54
  5. антивирусни програми-взаимодеиствие
    От dudu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-03, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе