Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Голяма тъпотия е Google да помни всичко, което съм търсил, как да разкарам тази функция. С Уиндоус Виста съм.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    кажи първо кой браузър ползваш, за да ти помогнем...Мозила, Интернет Експлорър, Опера....?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Голяма тъпотия е Google да помни всичко, което съм търсил, как да разкарам тази функция. С Уиндоус Виста съм.
    При мен е така :
    1.Инсталирал съм си Google Tollbar и пиша не него, като станат в повечко и не нужни ги трия като доло посоченото видео.
    Video

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Изтрий си recently Documents ! ( Десен бутон на лентата , properties, start menu , customize , CLear!
    Там се пази кеша

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Изтрий си recently Documents ! ( Десен бутон на лентата , properties, start menu , customize , CLear!
    Там се пази кеша
    ... на последно използваните (отваряни от приложения) документи! Вярно, че имаш желание да помагаш и да вдигаш нивото на IT форумите тук, но що ти трябва да се пръкваш във всяка тема, като на всяко гърне - мерудия? И ако ще го правиш, поне пиши - "най си разбирам от дискове, ама да си го кажа как аз си мисля, че трябва да е"! В конкретния случай да беше прочел какво е написал Stanley - това е функция на самия браузър - да помни въведените данни във forms (кутийките по страниците - не съм уеб разработчик, за да дам 100% верен превод, като "формите", напр.). И пак е функция на съответния браузър как да ги чисти - може даже и автоматично, преди затваряне

    Та SET_time, кажи какъв браузър ползваш, за да ти се даде коректно инфо. Най е елегантно е при Firefox - тази информация се чисти и автоматично така: Tools > Options > Privacy > чавка на Always clear my private data when I close Firefox > Settings > чавка на Saved forms information > ОK > махаш чавката на Ask me before clearing my private data > OK
    Opera няма такива функционалности, поне не и версия 9.23 build 8808: Tools > Delete private data > Delete еntire cache
    IE6 - Tools > Internet options > Content > Auto complete > Clear forms
    IE7 - Tools > Internet options > Content > Auto complete: Settings > махаш чавката на Forms - това цялото за изобщо запомнените форми. За текущата сесия: Tools > Delete Browsing History > Delete forms
    Тези браузъри ползвам за тях пиша. Не ми се рови в Интернет, че да чета хелпове на други браузъри и да поствам как се прави при тях!


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #6

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Няма по-велик форум

    Благодаря на всички отговорили!

    С IE 7 съм и съветът на emos свърши отлична работа!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Само дето махането на функцията AutoComplete на браузера действа върху всички форми от всички сайтове.
    Това може да ви изнерви, ако сте свикнали браузера да ви подсказва примерно при логване във форумите какъв ви е юзера. Защото сега ще трябва всеки път да изписвате цялото име.

    По тая причина може би е по-удобно избирателно да си триете "компрометиращите" неща, а другите да остават.
    Това става просто: кликаш на полето от формата, започваш да пишеш, показват ти се всички неща, които си търсил, отиваш със стрелки на "лошия" ред и натискаш копчето DEL.

    Освен това не забравяй да почистиш и History, защото там също ще остане следа какви сайтове си посетил.

    //
    Всичко това се отнася до помненето на разни работи от БРАУЗЕРА (т.е. на твоята машина).
    Въпросът дали Гугъл или някой друг си пазят информация при тях (примерно за да подберат кои реклами да ти покажат) е съвсем отделен...

  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #8

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво съм търсил?

    Така.
    Но аз говорех за друго - по този начин не можеш да му кажеш да забравя само за страничката на Гугъл, а за останалите да продължи да си помни.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво l

    Emos - ако го е пробвал щеше да разбереш че въпреки всичко това чисти и кеша на написаните неща и в браузера
    а това че ей така от кеф ме обиждаш е друго .

    ОТдавна не разбирам от дискове .
    И следващия път ти казвам няма да съм културен на явна нападка .

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: Как да направя така, че Google да не помни какво l

    Не се карайте , за най-сигурно (поне за недотам просветени юзъри) се далка всичко така: Tools - Internet Options-Delete-Delete All.
    За IE 7 говорим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво ще кажете за таблета на Google Nexus 7
    От mvarbanov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 16-10-12, 21:49
  2. Как Mozilla да ми помни подпрозорците?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-10, 19:09
  3. BIOS не помни настройки
    От cipollini във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-10, 12:14
  4. Отговори: 0
    Последно: 10-06-09, 09:27
  5. Какво да направя с DVDRip-TDA/tda-aecr.00X
    От Jenny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-04, 10:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе