Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Format C:

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re: Format C:

    @compare
    предлагам ти да намалиш глупостите
    Какво като имам едиколко си поста ?
    писал съм , не са били глупости и не са ме трили
    Преди да се прълнеш в този форум тук имаше желязна дисциплина
    За бас - исках да те видя колко си уверен в твърдението си , защото аз съм
    Това че незнаеш как се прави формат на мемори карта , само по себе си говори за товите знания!
    Прав си че има всеки право на мнение , но твоето бе налагане , не изразяване.
    ( напълно безмислено твърдение според мен )
    А това кой колко разбира , други го определят. Не ми трябва благословията ти, който иска да ме слуша.

  2.  
     
  3. LZ4
    LZ4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    59
    #17

    Re: Format C:

    Благодаря на всички
    И още един въпрос: преди да използвам Norton Ghost трябва ли да форматирам диска?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #18

    Re: Format C:

    Lupus, отдавна не бях се смял до сълзи и то продължително! Наистина! Ама то как да не почнеш да се хилиш до сълзи след такива писаници !!! А глагола "изоглавям" ми е известен, за изоглавеното говедо също, а за онождането да не говорим.
    Ама любимият вече на всинца ни съфорумец Compare e написал "изоглавяваш написаното", т.е. за него неопределената форма на глагола е "изоглавявам", което ми звучи като "обезглавявам" , ама може и това да е имал предвид, знае ли човек??!!
    Щото като му чета писаниците, докато стопля трябва да се преквалифицирам в и започвам да
    Достопочений Compare. днес очевидно ти е ден, защото още от сутринта чета бисерите изръсени от теб в няколко теми от форума и започва да ми идва множко...А това дето си написал:
    Щом като остават данни на Memory Card след формат значи и на хард диска има вероятност да остава нещо .
    ми звучи направо като във вица за студента на зачьот по Гражданска отбрана, дето на въпроса как трябва да действаме при ядрен взрив отговорил,че трябва да вземем бял чаршаф и бавно да се насочим към гробищата. На доуточняващият въпрос защо бял - отговорът бил, че той белият цвят отблъсква слънчевите лъчи, значи ще отблъсква и радиационните - то се една марка - лъчи!
    Колкото до децата - имам две- да са ми живи и здрави, тази година дъщеря ми ще навърши 32, а синът ми - 17. По-голям си сигурно от него и не ти прилича да пишеш така "грамотно" на родния си език, извинявайки се, че "лично не си го учил".
    Само пусни един spellcheck или казано на български една проверка на правописа на постовете си и ще видиш колко и какви вопиющи грешки ще ти изкара!... И дай Боже да разбереш защо всички след тебе пишат "на камара" както се изразяваш.
    Бях писал в един друг форум, че неграмотно пишещият показва преди всичко неуважение към себе си - как после да иска тези, които го четат да го уважават!!!

    @LZ4: С каква логика искаш да форматираш диска преди да използваш Norton Ghost??? Ta Ghost-a е програма за създаване и запазване на "образ" на диска, един вид негова точна снимка, служи за backup и точно възстановяване на данни, обикновено на читава ОС. Ако преди това форматираш - какво ще остане на диск за запазване - там няма да има никаква информация, т.е. няма и да има смисъл от Ghost-a. Форматът има смисъл, ако после направиш чиста инсталация на ОС и тогава "снимка" с Ghost-a.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #19

    Re: Format C:

    Pat - Още малко локуми... Ама явно тука темата "hardware" е нещо като табу, или по разговорно му - "болна" тема..... Нещо не мога да схвана тънките бъзици тука??? И в темата повдигната от Compare през лятото на 2007г...??? Това теми за надхитряне ли са, за басове ли, за мерене на нещо ли... има раздели "Дъра-бъра" за такива работи. Формата си е "Format", дали е С:, дали е Е:... резултата е един - ФОРМАТИРАНЕ на Диска, дяла... Това, "mbr"-и това индексиране, това вируси се ФОРМАТИРАТ - толкова съм чел, философствал, коментирал и практикувал. "Форматиране на ниско ниво" е силно намагнитване (нулиране) на дисковите плочи. Това е бавно и без нужната квалификация може да се повреди диска (ако спре тока, например). А като се форматира дефектирал Memory card - чип, ефекта няколко пъти е такъв като описания, после спира да го разпознава въобще... Ако е в гаранция го върни преди да е отказал, ако не е - го даи на някое дете да си играе Аз така правя, а задавам въпроси след като прочета достатъчно теория и търся някои да сподели практика... Предполагам, че тука всеки искам да използваме един хард повече от 3г. и ако може да е като нов... и ако може след Low Level Format да му се даде още поне година гаранция... Да, ама Не! Има хора, които произвеждат и които продават НОВИ дискове, а и те са все по-добри, по-бързи, по-икономични на енергия, по-студени, по-тихи... Стига толкова, че и аз: "Дъра-бъра"

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #20

    Re: Format C:

    оф, темата май се "изоглави"
    усещам се, как прескачам постове за да стигна до полето за бърз отговор

  7. LZ4
    LZ4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    59
    #21

    Re: Format C:

    Относно Norton Ghostвно не сте разбрали въпроса
    Аз съм направил предварително снимка на диска и да кажем когато системата се скапе преди да я възстановя дали трябва да форматирам?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #22

    Re: Format C:

    НЕ, както ти се каза вече, точно това е работата на Госта, да ти върне в първоначално състояние системата, било на същия диск, било на друг.
    Форматиране се прави само и единствено, когато ще Инсталираш наново системата

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re: Format C:

    Когато искаш да върнеш "снимка " от ghost-a все едно презаписваш един фаил върху друг със същото име.
    Резултата е че от стария не остава нищо.

    Дръг е въпросът че ако "снимката " е омазана - едва ли ще има някакъв ефект.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re: Format C:

    ама как се радвам, че 2 дена ме нямаше сред цивилизацията, та сега се смях много накуп, а не по по-малко на порции. то не бяха градски компютърни легенди, то не бяха препратки към ежедневието в 18-ти век, то не бяха вицове... хвала вам и благодаря

    остават ли вируси и настройки на форматиран диск - не
    нужен ли е формат, за да бъде след това пльоснат имидж - не

    други въпроси?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #25

    Re: Format C:

    -след формат нищо не остава - това е ясно!
    -не е нужно да се форматира преди имидж - това пак е ясно!
    ТАКА Е!
    НО, понеже написа: "други въпроси? ето ги и тях
    Събота вечерта се форматирах на един купон с 55 грдусов, плодов екстрат наречен "ракия".
    В неделя по обет се наложи да потърся логове и някакви следи от деиствията на системата след 23ч.
    Кое е по-добре да се използва: шкембе чорба, ариан, зелев сок или някои доверен агент с по-малко загуби на оперативна памет.
    Използвах всичките, но данните от логовете се отклоняваха от даните от агента. Нямам идея кои да е третия анализатор на събитията... Удачно ли е да инсталирам наново от по-стар имидж, а на събитията след 23ч. - "маината им".
    Един приятел избра действие "майната им", но след 4месеца се наложи да инсталира софтуер "Jena1.0", a след още 5 месеца се появи "Bebe-open sors".
    Колко често се появяват тези ефекти след подобно форматиране.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: Format C:


    това бе най-готиния off topic от години насам
    форматът за който е темата е за машини , не за хора !

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re: Format C:

    Ами така е.... като не използвате софтуер за предпазване от вида "Анти-бебе"

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #28

    Re: Format C:

    Mr.TECHNO извиняваи приятелю ако съм те обидил нещо .
    Ама вече чак вземам да се дразня .Дори сега ше направя една нова тема колкото и тъпа и смешна да звучи .
    Ще се състои от следният въпрос .
    Как се форматира една примерно 4gb Memory Card за да не останат никакви вируси
    spyware trojan ....
    E ще те помоля ти да ми обясниш с подробности как се форматира тая карта ,шо аз като че ли незнам или ..,и ако ме обедиш че аз съм сгрешил при формата ,тук ше се извеня на всички за хауса или .... квото и да било в тая тема .

    stekyman абе човек баща може да си ми вземи се малко в ръце .
    Ами напиши 2 реда грамотно четливо ако си мислиш че някои го е прочел това всичкото освен Lupos да се подлъгал или да е оплатнил времето си.
    Ако не, незнам вземи пример поне от някои ето Mr.TECHNO примерно .Как тои може да напише толкова разбираемо ати да не можеш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re: Format C:

    @compare
    честно майтап ли си правиш или наистина питаш?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #30

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @compare
    честно майтап ли си правиш или наистина питаш?
    Не си правя маитап немога да разбера всичко това на маитап ли го вземате .
    Аз ти казвам съвсем сериозно че форматирам една карта под какъв ли не формат само и само да се форматира както трябва, ида се изстрие информацията в нея след като се постави някъв фаил част от старите фаиловете пак си излизат от някъде .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Format na Windows 98
    От ico_bg във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-06, 18:29
  2. WMV-v drug format
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-04, 02:05
  3. .pdf format?
    От hypperion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 20-04-04, 12:58
  4. Format c:
    От UFO във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 12-11-03, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе