Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Format C:

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. LZ4
    LZ4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    59
    #1

    Format C:

    След тази команда остава ли нещо на диска от предишната инсталация , настройки и т.н
    Възможно ли е някой вирус например да се покрие някъде?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Format C:

    Възможно е! Най-сигурният вариант е low level формат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Възможно е! ......................................................................................
    И какво остава ?
    ако ме питаш дали има шанс от втория дял пак да се зарази системата - тогава отговора е да !
    но при наличие на само един хард с един дял и се даде тази команда - нищо не остава. Даже mbr-a се затрива и се присвоява нов партиден номер на харда

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4

    Re: Format C:

    Подкрепям 100% мнението (съвета) на glowndark.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от LZ4
    След тази команда остава ли нещо на диска от предишната инсталация , настройки и т.н
    Възможно ли е някой вирус например да се покрие някъде?
    НЕ! - всичко друго е разтягане на локуми....

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #6

    Re: Format C:

    Аиде да разтегнем малко локуми да не е толкова скучно.
    На какъв принцип работи една Memory card и един Hard Disk?
    Примерно дадени данни са поместени в една Memory card, Format-ирана е на FAT32,FAT,NTFS няколко кратно. При проверка какъв капацитет е и дали има нещо останало показва че няма данни и капацитет 4гб примерно.
    Копираме дадени данни от PC-то в Memory card и хоп предишните данни пак се появяват пак Format и пак същото?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Аиде да разтегнем малко локуми да не е толкова скучно.
    На какъв принцип работи една Memory card и един Hard Disk?
    Примерно дадени данни са поместени в една Memory card, Format-ирана е на FAT32,FAT,NTFS няколко кратно. При проверка какъв капацитет е и дали има нещо останало показва че няма данни и капацитет 4гб примерно.
    Копираме дадени данни от PC-то в Memory card и хоп предишните данни пак се появяват пак Format и пак същото?
    Абе, момче, идваш пак да хвъряш в тъч всинца ни тук, както в тази тема:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg252625
    Вземи прочети как работи командата Format C: и какво става с информацията върху диска след нея. Написано е на хиляди места - в нета и по книгите!
    По принцип е възможно да се възстанови инфото след формат, но само със специализирани инструменти и от много ГРАМОТНИ хора, даже и след неколкократно форматиране. Затова в специализираните програми за манипулация с данни на диска има опция WIPE - за сигурно изтриване на данните.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #8

    Re: Format C:

    Вникни в това което съм написал не да изоглавяваш написаното .
    XA Можеш да продължаваш да четеш книги и да филосовстваш .Така разсъждавах когато си взех PC преди няколко си години но за съжаление практиката е нещо съвсем друго.Ти продълваваи да си четеш книгите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Format C:

    @Compare - айде да го направим по-лесно .
    с реална ситуация !
    даваш ми един хард и аз само го форматирам с format c:\
    после ти ми вадиш вируси иинфо от него и аз ти броя малко пари за баса
    така навит ли си ?

    незнам от колко години се занимаваш с това но аз съм вече 12 година и съм напред с материала. Или аз ще трябва да поинсталирвам и поформатвам още малко за да ти стигна нивото? Не мисля така.

    ПП
    Мемори Карта като я форматираш какво остава в нея ?
    - Нищо !!!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Format C:

    @Mr.TECHNO: Ти, разбра ли нещо???!!! Аз - не !!! Ужас!!! Посипвам си главата с пепел ! Не, с -

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Вникни в това което съм написал [size=10pt]не да изоглавяваш написаното .
    XA Можеш да продължаваш да четеш книги и да филосовстваш .Така разсъждавах когато си взех PC преди няколко си години но за съжаление практиката е нещо съвсем друго.Ти продълваваи да си четеш книгите.[/size]
    Явно днеска съм мноо тъп да вникна във високосъдържателните ти слова, още повече, че не владея български така добре като тебе, о несравнимий Compare , който си използвал закупеното преди няколко години РС за да станеш обладател на върховните знания по правопис и словоредие, за разлика от мене низвергнатия, дето си взех първото собствено РС през лето 90-то на миналий век от Алемания, за което броих грешни 1600 дойче марки, ма си беше 286 на 20 MHz, 1 MB RAM, 20 MB HDD & true VGA monitor 14"+ Printer Star LC10 и под Windows 3.1 подкарваше одма Pagemaker-a от време оно, което предизвикваше дзверене от вида и възгласи .
    Като начало в желанието си да достигна върховете на мисълта ти, о достолепний Compare, бих помолил смирено да ме светнеш за значението на фразата "не да изоглавяваш написаното", която особено ме впечатли с високата си звучност. И пълно и изчерпателно да изясниш на всинца ни този тъй напевно звучащ глагол "изоглавявам".
    И накрая искам, о великодушний Compare, коленопреклонно да ти благодаря за позволението ти да продължа да чета смирено книгите и да философствам.... angel

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Възможно е! Най-сигурният вариант е low level формат.
    Каква е тая параноя? Това low level format го нямате за нищо бре. Не четете ли че не се препоръчва от нито един производител на дискове и ако се прилага то само в краен случай при аномалии на участък от диск ( или цял диск ) който се държи странно и не държи информация, грешни сектори и т.н. Някой пускал ли е low level на 320GB ( да не дава господ на 500GB ) диск и да ми каже колко десетки часа са му нужни за low level format complete?

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Format C:

    Преди няколко дни пуснах формат NTFS + каскадно криптиране AES-Twofish на 320GB - complete 3,5 часа.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: Format C:

    този тъй напевно звучащ глагол "изоглавявам".
    Не си наясно ти stekyman за този тъй български глагол.... Той е изоглавям и значава "да разпрегнеш добитъка", "да му свалиш оглавника". И от там израза "търчи като изоглавено говедо". Покрай тия компютри съвсем ще си сбъркаме речника. И като ти кажат: "Заведи кравата да я оноди бико" ще има да се чудиш какво да правиш.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #14

    Re: Format C:

    Ами мноо просто няма да ви карам да вземате курсове и по български но все пак погледнете в някои речник "изоглавявам".
    Цитирам stekyman: мене низвергнатия ->какво ли изска да каже с това подкарваше одма ->този човек ще възпитава деца . оно,
    изчерпателно да изясниш на всинца ->и това ли е от българския Аз лично не съм го учил .

    Lupus седни го научи тоя български наи накрая не да правиш свободни съчинения
    Що пишете всички на камара немога да разбера проявявате някви слабости или какво .

    Mr.TECHNO аз не съм колекционер на вируси или квото и да било .Споменах какво се е случило с една Memory Card и че е възможно да остане нещо това според мен е форум и всеки има право на мнение а човека които е направил темата сам може да си прецени кое и какво е подходящо за самият него.Никъде не съм се представял за какъвто и да е специялист ,и да съм се изтъквал но ти специялно ако мислиш че те прави по велик Публикации: 3446 извиняваи С басове и простотия няма кои да се впечатли но ако имаш някво научно обяснение за това
    Това за Memory Card не си го измислям, просто споменах ,не с цел да влизам в спорове и излишни коментари а с цел да се изясни на какво се е дължал проблема,и че е възможно да остава нещо като разбирасе забравим и книгите и филосовските ...!
    Щом като остават данни на Memory Card след формат значи и на хард диска има вероятност да остава нещо .
    Не претендирам че съм прав, просто доизясняване на фактите .

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Format C:

    Цитат Първоначално публикувано от Compare

    Lupus седни го научи тоя български наи накрая не да правиш свободни съчинения
    Я прочети тук и обясни кой трябва мноого да учи български:
    http://www.eurodict.koralsoft.com/%D...-ed_bg_de.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Format na Windows 98
    От ico_bg във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-06, 18:29
  2. WMV-v drug format
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-04, 02:05
  3. .pdf format?
    От hypperion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 20-04-04, 12:58
  4. Format c:
    От UFO във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 12-11-03, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе