Резултати от 1 до 12 от общо 12

firewall

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    firewall

    Споделете мнението си за някоя добра firewall, с която да мога да спирам програмки да се свързват с нета, да им забранявам да се свързват с определени сайтове, да пускат писма, да мога да затварям портове и прочее. Основната ми цел е да не допускам кракнати програмки да се свързват с интернет и да имам пълен контрол за това коя програма иска да се свързва с нета и да се опазя от троянски кончета и прочее.
    До скоро ползвах ZoneAlarm и съм доволен, но съм чувал, че има проблеми с деинсталацията и може би има и по-добро решение.

    С WinXP съм и със Symantec AntiVirus

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: firewall

    Zone Alarm мисля, че ще задоволи всичките ти изисквания. Лично аз продължавам да си ползвам вграденият във ХРто firewall и съм си много доволен от него.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re: firewall

    Използвам Comodo personal firewall, която е безплатна. Пита за всичко, което иска да се свърже с интернет, както 99% от стените. Единият процент е за вграденият в XP firewall, който пуска всичко .

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #4

    Re: firewall

    @ stenly Вграденият в ХР файър уол може ли да забранява на отделни програми да се свързват с нета?
    Не е лошо и изискването да не могат да пращат поща, защото например BitComet постоянно се опитва да праща някакви мейли и със ZA съм го забранил, но разбира се има достъп до нета.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: firewall

    ДА, можеш да забраняваш на отделните програми да се свързват с нета, при мен всеки път когато някоя нова програма се опитва да се вържи , firewall-а ми вади съобщение ,че иска и ме пита дали да разреша или не ......виж за пощата мисля, че няма възможност за настройка.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Re: firewall

    Доколкото съм запознат защитата на XP е само отвън навътре и пита само когато някоя програма иска да получи достъп от интернет към компютъра на потребителя, т.е. inbound заявки, в останалите случаи просто си пуска трафика от компютъра към интернет.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: firewall

    Вкара ме в размисъл , никога не съм се замислял как работи вградения фаеруол на ХРто, факт е, че за момента съм доволен от работата му и въпреки ,че компа ми не е слаб, не бих си сложил нещо тромаво и с много екстри само заради идеята.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: firewall

    zone alarm няма никакви проблеми с деинсталацията си, а и е достатъчно добра. единственият й "минус" е, че има други, които дават повече възможности, но (подчертавам) за повече разбиращите. примерно Kerio е такава. може доста повече от алармата, но пък оплескаш ли се там, работата става "честито баня"

  11. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #9

    Re: firewall

    Доста хора вярват - имали защитни стени ! А така ли е - с месеци най-напредналите измежду атакуващите се главоблъскат как да преодолеят Comodo Firewall Pro 3.0 - сигурно ще се справят - но след колко време... Повечето други стени са по-познати за атакуващите..... Азиатската безплатна изненада е с всички екстри -странно е - превъзхожда и платените - какво ли са намислили като следващ ход корейците ..... Поздрави

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: firewall

    И защо си мислите, че сте интересни за хората които могат да преодолеят който и да е "средностатистически" firewall? ?

    Firewall не ползвам от години, всъщност това е едно от първите неща които изключвам след инсталация на уйндоус. От 6 месеца съм и без антивирусна , ей така - за идеята да видя какво ще стане...... ами нищо не е станало до сега..... Вчера си проверявах компа с най различни програми - намериха някакви кукита които "уж" били "подозрителни".... и няколко аdd-ware-ta които са дошли при инсталацията на разни програмки - нещо което правя доста често. А компютъра ми е е on-line 24/7 - ако някой иска да се пробва мога да му дам и IP адреса - да видим какво толкова ще намери....ако въобще успее да влезе

  13. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #11

    Re: firewall

    Съществуват методи за всякакви тестове -съпоставки-анализи -изводи. Но наистина най-си е важна личната преценка - за каквото и да било.....Поздрави

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #12

    Re: firewall

    Благодаря на всички отговорили! Радвам се, че стана дискусия. За Kerio и други хора са ми казвали, че може би е добра идея, но май ще опитам с някоя по-нова версия на ZA най-вече, защото има опит с нея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. firewall??!!
    От ilhanbg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-05, 21:08
  2. За MS Firewall
    От DEKAH във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-05, 17:31
  3. Firewall za XP
    От The Insane във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 02-03-05, 13:28
  4. Firewall
    От Tai-Pan във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-03, 00:22
  5. * Firewall: Unable to find firewall address
    От RZA във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе