Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Преинстал на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #1

    Преинстал на Windows

    Искам да ви попитам нещо и ако може да обясните като за начинаещ
    Искам да си преинсталирам Windows-a ( само Disc C без да засягам данните в D как ще стане това ? ) , обаче преинстала ще ми е за пръв път. Гледах други теми и си изтеглих симулатор .. Едно нещо не можах да разбера как се "буутва CD-то" и какви драйвъри трябва да запиша , и кога ? след инсталацията на Windows ли ? Също така интернета ми е малко по "специфичен" заедно с комшията ( за съжаление е в испания и не може да ми помогне ) сме с един интернет , тоест той ми пуска интернета ( дано ме разберете ) и ще трябва ли да настройвам нещо по интернета или той ще ми е готов ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re: Преинстал на Windows

    Цветно и с картинки обяснено. А попитаи и за Йнстал на Windows, той знае доста неща.

    http://www.technews.bg/info.php?id=853

    А настроиките на нета трябва да си ги запомниш за да можеш да ги повториш след преинстала.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #3

    Re: Преинстал на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    Цветно и с картинки обяснено.

    http://www.technews.bg/info.php?id=853

    А настроиките на нета трябва да си ги запомниш за да можеш да ги повториш след преинстала.
    какво има да настройвам като комшията "командва нещата" и ако го преинсталирам ще изтрие ли файловете в D

  5. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #4

    Re: Преинстал на Windows

    Просто си запонми настроиките на LAN картата, за да ги въведеш същите след преинстала. Комшията не ти трябва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #5

    Re: Преинстал на Windows

    а сега ако ми кажеш къде са тези лан настройки просто ще си златен
    диск D ще се запази ли ? какви драйвъри трябва да инсталирам и кога ?

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #6

    Re: Преинстал на Windows

    http://www.sofianet.net/help/HelpLANXP.htm е за лан настроики.
    Всички линкове които ти дадох са от , потруди се малко и ти де


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #7

    Re: Преинстал на Windows

    благодаря ти много
    ще ти задам последен въпрос и полсе ще пиша като го преинсталирам ( aКо не сгафя някъде )
    открих дисковете и незнам дали трябва да са те : Installation Guide TFT LCD Monitor и Drivers and Ultilities CD Mainboard това ли са или трябва да има и други ? и диск D ще се запази нали ?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Re: Преинстал на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от ZanGaDor
    открих дисковете и незнам дали трябва да са те : Installation Guide TFT LCD Monitor и Drivers and Ultilities CD Mainboard това ли са или трябва да има и други ? и диск D ще се запази нали ?
    Първият диск е за монитора, явно, не ти трябва според мен. Вторият вероятно е този, който ще ти трябва след инсталацията на Windows, за да инсталираш драйвери за дънната платка (mainboard). Най-лесно ще е, ако дънната ти платка има всички останали устройства вградени (звукова карта, видеокарта, мрежова (ЛАН) карта). В такъв случай ще има драйвери и за тях на същият диск. ЛАН картата е важна, гледай да си сигурен, че имаш драйврите за нея преди да преинсталираш, защото ако ги нямаш след преинсталация и нямаш Интернет, за да ги свалиш или пък да питаш за помощ тук, си прецакан.
    Диск Д ще се запази ако му кажеш да се запази. На една от първите стъпки при инсталацията на Windows точно това пита - на кой дял (диск) да инсталира. Ето тази стъпка:

    Тук е даден само един диск, при теб ще има два, остави този, който е по пдразбиране и просто продължи с Enter

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #9

    Re: Преинстал на Windows

    леле вече цял час се мъча да буутна CD-то и нестава файла е rar и ми казаха че трябва да е ISO но не става

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #10

    Re: Преинстал на Windows

    хораааа като почнах инсталацията нали сичко е ок форматирах C след това изписа Ентър за рестарт натиснах го и след тва ми даде някакъв фатал ерор че липсва някакви файлове и ся не мога да прая нищо тряя да тегля и боотвам на ново друга версия

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #11

    Re: Преинстал на Windows

    Извикай някой да ти помогне, така няма да стане. Прилича ми като че или въобще нямаш boot-ващ диск или в BIOS да не си задал оптичното ти устройство да boot-ва.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #12

    Re: Преинстал на Windows

    Извикай някой да ти помогне, така няма да стане.
    Щом е успял да форматира с/ значи няма плоблем с boot CD-то.
    Предполагам че не използваш отигинален Windows. Намери от познат диск които е слаган на други машини и е изпитан.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Преинстал на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от ZanGaDor
    леле вече цял час се мъча да буутна CD-то и нестава файла е rar и ми казаха че трябва да е ISO но не става
    нито rar трябва да е, нито iso! ТЕГЛИ се iso, след което въпросносто iso не се записва нацяло на диск, а на nero се казва да го отвори (!) и да го запише. т.е. на записания диск НЕ ТРЯБВА да имаш 1 файл, било то rar или iso, а много файлове, които de facto са инсталационния windows.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #14

    Re: Преинстал на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    de facto са инсталационния windows.
    OFF TOPIC
    Е, с това de facto окончателно го/я съсипа колегата/колежката! Така като четеш до момента кой набор даваш на питащия/щата? И съобразно с набора, дали мислиш, че "de facto" значи нещо за него/нея? В кръга на шегата, разбира се, да не се приема сериозно!


    По темата - аз лично се отказвам и съветвам горещо:
    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Извикай някой да ти помогне, така няма да стане.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    76
    #15

    Re: Преинстал на Windows

    значи сигурно има нещо в Windows-a защото стига до предпоследната фаза и дава фатал ерор error code 800b0100
    btw момче съм и някой пита за набора - 94

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03
  5. Отговори: 4
    Последно: 22-02-06, 17:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе