Резултати от 1 до 5 от общо 5

интернет на виртуална машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    25
    #1

    интернет на виртуална машина

    Как да се пусне интернет на виртуална машина с ос XP. Програмата за виртуално PC, която използвам е Microsoft Virtual PC.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: интернет на виртуална машина

    По начина, по който би пуснал Интернет на закачен при теб втори материален компютър.
    Т.е., ако при теб има някакви ограничения от доставчика блокиращи втория материален компютър, то тези ограничения ще блокират и виртуалния.

  4. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #3

    Re: интернет на виртуална машина

    Аз използвам VMware, и въпреки че имах забрана за шерване на нета не съм имал пробреми да го подкарам на виртуалната машина.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: интернет на виртуална машина

    Не знам с Microsoft Virtual PC как точно стоят нещата, но с VMWare имаш три избора как да е конфигурирана виртуалната мрежова карта, от които два ще дадат възможност да ползваш Интернет на виртуалната машина - Bridged и NAT.
    С Bridged виртуалната машина споделя реалната мрежова карта с реалната машина и излиза в мрежата със собствен MAC-адрес и IP-адрес. При това положение е възможно да не може да достъпва Интернет, ако доставчикът ограничава някакси броят на машините с достъп до само една.
    С NAT виртуалната машина се "маскира" зад реалната и достъпва Интернет ползвайки IP и MAC адреса на реалната машина. По този начин доставчикът няма как да разбере за съществуването на виртуалната машина, съответно не може да я блокира. (с много редки изключения, където доставчикът наистина е решил да се "заяжда" и да речем, модифицира TTL на пакетите или пък брои примерно ICQ конекциите от тип клиент-сървър (TCP port 5190))
    При мен например VMWare виртуална машина с NAT спокойно си работи в интернет, въпреки че връзката ми е през безжична връзка с рутера на хазяина, който освен всичко останало филтрира по MAC адреси.
    Предполагам, с MS Virtual PC нещата ще са аналогични.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: интернет на виртуална машина

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Предполагам, с MS Virtual PC нещата ще са аналогични.
    Не.
    С Virtual PC просто си назначаваш свободен (до момента) адрес от мрежата, в която е включен на хоста (физикалната машина, на която е стартирано Virtual PC) и си в "нета"...

    P.S. Ако си назначиш име на работната група, същото, както и на хоста и си разрешил Client for Microsoft Networks и File and Printer Sharing for Microsoft Networks (тези, които тук НЕ са отметнати):

    то ще имаш и "уиндоуска" мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Клониране на РС във виртуална машина
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-11, 00:00
  2. Отговори: 11
    Последно: 28-10-11, 12:17
  3. Отговори: 4
    Последно: 14-07-08, 13:03
  4. Linux на виртуална машина
    От nocToRHHo 3JIo във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 01-02-07, 19:43
  5. Отговори: 3
    Последно: 20-01-07, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе