Резултати от 1 до 5 от общо 5

проблем с линукс с виртуална машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    проблем с линукс с виртуална машина

    със Windows XP SP3 съм и съм инсталирал виртуална машина Virtualbox, като на нея съм сложил линукс Ubunto v8.04.Проблемът ми е следния:
    при зареждане на линукса на виртуалната машина екранът не ми се отваря на целия размер а само като прозорец в средата на екрана.Избирам функцията fullscreen mode , преминавам в пълноекранен режим, но размерът на работния екран остава същия, само острани всичко става черно.
    Някой може ли да ми каже какъв е проблема.

    П.П. под линукс не съм инсталирал драйвери за вдеокарта. Говоря за лаптоп fujitsu-siemens

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #2

    Re: проблем с линукс с виртуална машина

    Провери ли си настройките на разделителната способност на виртуалната машина и на инсталираната върху виртуалната машина система ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #3

    Re: проблем с линукс с виртуална машина

    А като пуснеш виртуалната машина, инсталирал ли си Guest Additions от менюто Devices ?

    P.S. Да не пускам втори пост - няма какви драйвери да инсталираш на ubuntu-то , видео картата е симулирана от virtualbox-a .

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re: проблем с линукс с виртуална машина

    А може проблемът да е във virtual box-а, виж дали той има някакви графични настройки за пълен екран, нямам опит с него, ползвам vmware и virtual pc... Или windows видеодрайвера отказва да "изпадне" в тая резолюция? Чувал съм, че има и lcd дисплеи, които могат да се настройват да не разпъват non-native резолюции на цял екран...
    Не мисля, че има проблем със самото ubuntu (то си има достатъчно проблеми, пробвах 8-цата с KDE4, бъгня!). А иначе наистина най-добре си качи и виртуалните драйвери за машината, Guest Additions или както са там.
    А може да инсталираш убунтуто и направо върху NTFS дял, сигурен съм, че го предлага, на цената на "леко намалена дискова производителност", както казва.

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re: проблем с линукс с виртуална машина

    проблемът е в разделителната способност.
    Линукс не ми позволява по-голяма разделителна спосбност от 800х600.Пробвах и сложих един ХР и там ми даде по-голяма разделителна способност и респективно ми отвори по голям екран.
    благодаря на всички за отзоваването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Клониране на РС във виртуална машина
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 26-11-11, 00:00
  2. Отговори: 11
    Последно: 28-10-11, 12:17
  3. интернет на виртуална машина
    От konchetooo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-08, 08:48
  4. Linux на виртуална машина
    От nocToRHHo 3JIo във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 01-02-07, 19:43
  5. Проблем с Линукс
    От jsm123 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-04, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе