Резултати от 1 до 9 от общо 9

Capture на филми от VHS видеокасети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #1

    Capture на филми от VHS видеокасети

    Имам си новичък TV-тунер карта. И искам да сваля някой стари касети на дискове.

    Като им правя capture в MPEG2 (640/480) се получават изключително тлъсти файлове. Затова ги компресирам в реално време с Divx, но на не повече от 352/288, иначе започва да дропва кадри. Но качеството е значително по-лошо.



    Та въпросът ми е:

    С каква програма мога да смачкам огромните MPEG2 файлове, след като съм ги записал, до Divx? Имайте в предвид, че отделно субтитри не ми трябват - те са част от картината и нямам проблеми с защита - такава няма.




  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Capture на филми от VHS видеокасети

    virtual dub 1.4.10



    audio->full processing mode->compression->mp3-> не по-малък от 128 bitrate

    video->compression->divx 5.02-> за 6х4 не по-малък от 800 bitrate



    за mp3 compression ти трябва radium mp3 codec







    Edited by - FearMe на 03/09/2002 11:07:33

  4. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #3

    Capture на филми от VHS видеокасети

    E в реално време да каптурваш DivX изисква доста бързичак процесор. И аз препоръчвам първо MPEG2, после с VirtualDub1,4 - DivX. Можеш да опиташ и Майкрософсткия MPEG4 и той не е лош. Трябват ти инсталирани кодеци, ВиртуалДъб е гол.




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #4

    Capture на филми от VHS видеокасети

    tnx FearMe, имам virtualdub, но още не съм го разгледал подробно, ще го пробвам покрай празниците. За МР3, Lame-то няма ли да свърши по-добра работа?



    Т, инсталирал съм си кодеците. ЦПУ-то ми е P3Tua/1266@1425 (512L2) и компресира без проблем, но само до 352/288.




  6. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #5

    Capture на филми от VHS видеокасети

    Znichi vij sega ne sum chak takuv golqm spec no ot 3 godini se zanimavam s DVD ripane i Mpeg kompresirane (mp3 sushto ot dosta poveche vreme). Predi 6 meseca si vzeh edna karta kazva se Aver Media AverTV obache modela e malko po razlichen ot standartnite, toest ima harduearena mpeg platka razpolojena kato dushterna vurhu platkata na tunera. Mnogo qko naitina. Pravq kapture v realno vreme PAL 720x576

    25 fps bez dropvane na kadrite i to napravo v AVI. Sega tova e dobre ako imash moshtno PC a ti gore dolu imash takova. Hubavo e da go pravish na AVI no izberi vuv opciite "1 pass qualiti based" na kodeka DivX 5.02. Dai na 100%. Faila stava golqm ne kompresiran. I posle polzvai Virtual DUB v opciite za video kompreshion pozlvai 2 pass.

    Obache za nai dobra suvmestimost moje da go kompresirash sus Div X 3.11 LOW ili Fast Motion ZA PREPOTUCHVANE E LOW.

    Tova e ot men. Ako ima vuprosi pitai.




  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    27
    #6

    Capture на филми от VHS видеокасети

    Да не би софтуера на видео картата да е збозен и да не поддържа 720хХХХ ???




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    27
    #7

    Capture на филми от VHS видеокасети

    Или пък самия видеосигнал да е 352х288 ???




  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    71
    #8

    Capture на филми от VHS видеокасети

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    ...

    Predi 6 meseca si vzeh edna karta kazva se Aver Media AverTV obache modela e malko po razlichen ot standartnite, toest ima harduearena mpeg platka razpolojena kato dushterna vurhu platkata na tunera. Mnogo qko naitina. Pravq kapture v realno vreme PAL 720x576

    25 fps bez dropvane na kadrite i to napravo v AVI.

    ...

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Можеш ли да дадеш повече инфо за картата - модел, евентуално коя ревизия, къде ги продават и на каква цена, или пък най-добре ако имаш някой линк с описания на модела.



    Благодаря



    Човек се учи докато е жив!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #9

    Capture на филми от VHS видеокасети

    Благодаря на всички за отговорите. Реших си проблемите и сега си правя идеален (в рамките на възможното) capture на филмчета от VHS касети.

    Картата е WinFast-TV-2000XP (Перси ги внасят). Работи си и нямам никакви забележки към нея.

    Проблемът ми беше, че MPEG2 файлове с размери 4-6GB трябваше да ги смачкам до 1.4GB. VirtualDub е чудесна програма, но НЕ ОБРАБОТВА MPEG2. Или поне досега не съм открил съответния драйвер/филтър/plugin. Но Xmpeg и MPEG2AVI вършат тази работа чудесно. С VirtualDub изчиствам трепкането, характерно за VHS лентите. За codec използвам DivX 4.12 - 3.11 ми се струва много примитивен, а 5.0х - не достатъчно разпространен.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. capture видео
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 04:24
  2. Capture на TV с тунер?
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-01-03, 11:07
  3. TV-Tuner ili Capture
    От house_of_hoops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-02, 18:14
  4. GF4 Capture?!
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 24-08-02, 23:45
  5. ATI + TV Capture ???
    От krasi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-02, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе