Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с твтунер MSI TV@nywhere master

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Проблем с твтунер MSI TV@nywhere master

    Здравейте,
    От край време ползвам плъгина за тв-тунери за уинамп in_tv на barnie
    Плъгина е страхотен, Поздравления, препочъвал съм го на всички, които ползват тв-тунери.
    Имам един досаден проблем, ако може да съдействате...

    Наскоро се наложи да сменя Уиндоуса (Vista 32 Ultimate SP1) и двата проблема, който изброявам долу
    преди ги нямаше, някак си се беше закрепило.

    Хардуер:
    MSI TV@nywhere Maser
    Имам две звукови карти - една на дъното, която ползвам само за 5.1 филми и един
    Chaintech Envy Family 24, която е маркирана като "дефоулт " във Уиндоус Виста СП1
    има едно кабелче, което свързва звуковата карта с тв-тунера.
    Ползвам драйверите от диска, защото с тези от уеб сайта едва се вижда картината.
    Дори и с MSI PVS - софтуера, с който върви тунера

    В момента ползвам опцията - "digital, Player by DirectShow", защото когато избера "analog via cable"
    плъгина забива.
    Като цяло не ми е проблем така да го просвирва, това обаче, което дразни много е че не mute/unmute-ва
    Linein. Т.е. с всяко пускане на уинамп трябва да влизам в опциите на уиндоус у ръчно да там mute
    или unmute на linein. Получава се така, че като пусна нещо за гледане - няма звук. А като го пусна ръчно звука, след като дам стоп или пауза, започва един як шум, който идва oт linein и съответно трябва да му
    дам mute.

    Вторият проблем с видеото. Имам и нова видео карта - Палит 4850. Когато използвам Render filter различно
    от "default render", VMR 7/9 работи около 30мин. - 1 час и започва да го показва на черти, все едно сече.
    Видео картата работи на дефоулт честоти средно на 30градуса. Когато това се случи, Аеро темата ми изчезва от вистата. Като кодеци имам ffdshow, ac3filter, xvid и quicktime от K-lite Mega Pack. Отделно като стартирам уинампа да гледам нещо и дам фулскрин, екрана все едно е изместен малко надолу и в дясно. Трябва да сменя рендера
    на друг и пак да го върна обратно за да го разпъне.
    Преди този проблем същото го нямаше.

    Прикачвам няколко скриншота, както и конфига.

    http://get-freaky.net/tmp/tvtuner/

    Ще се радвам ако съдействаш :-)

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #2

    Re: Проблем с твтунер MSI TV@nywhere master

    Със същия тунер съм и със същата зв. карта - Chaintech Envy24 и с плагина на барни. На аудио-конекшън имам "analog via cable" и си работи без проблем. Не можах да го накарам да записва. Много е куц тунера. Аз съм с драйвер от нета. С фирмения картината е лоша. В руски сайт много се бориха с този тунер, но без радикален успех.
    Ще го сменям тунера, но чакам цифровизацията на кабеларките, да видим кое-как.
    Питай барни за проблема. Той се явява чат-пат в хардуер.бг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. POS Master
    От scname във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-12, 13:18
  2. Отговори: 16
    Последно: 18-06-07, 11:35
  3. Download Master
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-06, 09:56
  4. Проблем със Zeus Master of Olimpus
    От dP във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-05, 09:56
  5. Проблем с MSI TV@nywhere master
    От Foxman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-03-04, 12:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе