Резултати от 1 до 6 от общо 6

Търся програма за чат в локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1

    Търся програма за чат в локална мрежа

    Програмата трябва да има сървърна част, която да е под линукс, клиента да е под windows. Намерих една (LAN Spirit), която може да свърши работа, но не мога да намеря откъде да сваля сървърната част за линукс (официалният сайт не работи). Намирам някой програми (например 123flashchat), но са прекалено сложни за инсталация, а на мен ми трябва нещо елементарно като инсталация и функции. Основно търся LAN Spirit за линукс, ако някой я пази на харда, но и други предложения от този тип ще свършат работа.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Търся програма за чат в локална мрежа

    виж това: http://netwriter.narod.ru/
    не е същото, което търсиш, но от това по-просто не ми е минавало през ръцете

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re: Търся програма за чат в локална мрежа

    Основната ми идея е да има сървърна част, която да може да се инсталира на линукс (рутерчето е на линукс) и хората от мрежата да могат да се свързват към този сървър. В момента ползвам inchat, която върши работа, когато хората са в една мрежа, но има някой които са в подмрежа и не може да се ползва и затова търся някакво централизирано решение.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #4

    Re: Търся програма за чат в локална мрежа

    Borgchat + Hamatchi

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #5

    Re: Търся програма за чат в локална мрежа

    От 3 години ползвам Openfire - XMPP (Jabber) сървър - лиценз Open Source GPL. Работи под Linux. Страшно съм доволен. Jabber клиенти дал господ за всякакви платформи. На моите клиенти съм инсталирал QIP Infium, защото поддържа различни протоколи, така че сега си ползват хем ICQ хем вътрешния чат без проблем. XMPP (Jabber) протокола предлага доста повече възможности от обикновен чат.
    Преди бяхме с NetWriter, но се отказах защото товареше излишно мрежата и не можеше да работи в други подмрежи (нямам контрол върху рутерите).

    Пробвай Openfire - сигурен съм, че ще ти хареса: http://www.igniterealtime.org/projec...fire/index.jsp

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #6

    Re: Търся програма за чат в локална мрежа

    В тази ситуация бях инсталирал IRS сървър и вършеше работа. Предполагам има такъв за линукс. Аз от линукс не разбирам. Пробвал съм различни варианти, но последно ползвам за твърде хетерогенна мрежа VyPress Messenger. Вместо сървър използвам PortTunnel. На всеки клиент съм дал по един порт. Това се оказа най- удачното след много проби. Няма значение мрожи, подмрижи, групи и т.н. Важното е да има един компютър достъпен от всички. Портовете са безброй. Не съм гледал дали има версия за линукс.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Локална мрежа без нет
    От anivel във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 13-08-07, 17:31
  2. Въпрос за локална мрежа
    От gdimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-07, 14:47
  3. Отговори: 3
    Последно: 20-01-07, 21:46
  4. Програма за чат в локална мрежа.
    От Bri във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-03, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе