Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Подобряване на качеството на снимка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Подобряване на качеството на снимка

    Здравейте, чудех се къде да пусна тая тема и тука ми се стори най-подходящо тъй че се извинявам ако съм сбъркал мястото.
    Имам следния проблем - преди извесно време на баща ми му откраднаха една сума пари. Добрата новина е че крадците са заснети случайно на охранителна камера. Лошата новина е че снимките са с не чак до там добро качество. Въпроса ми е може ли да се направи нещо по въпроса така че да се вижда по-добре защото на едната снимка се вижда точно лошия чичко от близо но лицето му не е ясно заради ниското качество на самата снимка. Моля ако някой може да ми помогне с проблема да пише
    Също така имам и някакво филмче явно от камерата то сигурно представлява някакво по-скоро слайд шоу от колкото филмче но кофтито е че не мога да го пусна. С разширение drv а от милицията са ми дали DVR_Player което е потресаващо за мене защото явно се различава dvr i drv форматите та ако някой може и с туй да помогне пак ще съм много благодарен!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Подобряване на качеството на снимка

    я по-добре качи въпросните неща някъде и дай линкове
    от една страна няма да има нужд ад оябсняваме, а направо ще свършим работата, хем току виж се окаже познайник на някого

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Подобряване на качеството на снимка

    FearMe познава всички рецидивисти.

    Качеството на снимките за жалост няма как да се подобри - не е като по филмите Туко виж от другия файл излезе нещо ...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #4

    Re: Подобряване на качеството на снимка

    Понеже датата ми издава това - {if $area->submodule == 'results'} {include search/results} {elseif $area->submodule == 'advanced'} {include search/advanced} {else} {include search/index} {/if} съобщение ще се забавя малко с качването но още при първа възможност ще ги кача и снимките и клипчето /ако наистина е клипче/

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    http://pics.data.bg/albums/7047/педалчетата ето ги сладурите най-накрая след много зор успях да ги кача тия снимки. Толкова зор заради тия гейзери! Как може такива убитаци да съществуват със себе си... Както и да е, пак ви моля за помощ ако може някой да направи нещо мерси

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    То по добре да не бяха слагали камера. Направо като евтина web камера е. Няма шансове да се направи нещо.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    надве-натри се получи това, но както и julian пише по-горе - с трици маймуни не се ловят (крадци още по-малко)


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #8

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Julian съгласен съм с тебе, наистина е тъпо да сложиш някакъв трошлях като охранителна камера ама как да им го обясниш решили са явно да съкращават бюджета и са орязали сигурността. Не знам ама за мене това е все едно да си купуваш комп и да пестиш от дъно...
    FearMe мерси много пич направил си го перфектно като се има впредвид изходните данни, мерси.
    Явно е че нищо не може да се направи все пак благодаря на всички отзовали се - мерси оставам си с надеждата че ако МВР не ги накаже господ ще го направи

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Интересно ми е къде сте виждали охранителна камера с по добри възможности.
    Повтарям, ОХРАНИТЕЛНА. Монтирана на високо, на която данните се съхраняват, а не да се гледат само в реално време.
    Струва ми се, че само сте чували. Или гледали на кино.
    Проблема не е в набавянето на камера доставяща "холивудско" качество, проблема е в средата и обема на средата за съхранение.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #10

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Malone съгласен съм с тебе /не само защото не е хубаво да се спори с модератори / но пък какъв е смисъла изобщо да седи там тая камера. Тая камера като гледам другите снимки може да "види" нещо не по-малко от кола и то без да можеш да разбереш какъв е номера на колата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Malone правилно е задал въпроса. Камера с добра разделителна способност струва над 1000 лв, за суперкачество вече е страшно, обхвата (ширината) в който може да запише качествено изображение е доста по-малък, а за да се съхраняват данните от нея трябват доста Тера байта хардове
    Принципни камерите се слагат за да се видят движението на по-големи превозни средства и хора, от къде идват, къде отиват, в колко часа и прочее.
    Такива едни камери не дават ясно изображение на повече от 1-2 метра, но все пак и тази от която са снети снимките е с доста добро качество и смея да кажа, че не е баш 'веб' камера нито като параметри, нито като цена.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Виждал съм, виждал съм....тия дето са накичени по сградата на параходството са мегапикселови за по хиляда и кусур лева всяка, могат да снимат в резолюция 1024х768 и на 30 метра различаваш номера на колата. Друг е въпроса как са пуснати в момента.....

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Мисля, че има начин, ако се използва камера с много добро качество да се постигнат резултати. В охранителната дейност имам предвид.

    Трудно ми е сега да се сетя, но едни момчета, столичани, предлагаха продукт с възможност ... да кажем снима определен сектор от видимата за камерата област, случая беше с номер на автомобили преминаващи през определено място, пак техен софтуер OCR-ва номера и го вкарва в база данни. Имаше възможност за снимка и на лицата пътуващи в автомобила или поне на тези, които се виждат на камерата.

    Айде да не са 30 метра, но поне между 5 и 10 имаше, поне по описанието на продукта се разбираше това.
    И най важното, имаше възможност да го прави при почти пълна тъмнина, използвайки инфрачервения сектор. Нямам представа технологично какво представлява, може и да не използвам правилната терминология, но който се занимава с това, ще ме разбере.
    Как определят сектора те си знаят, настройва се. На такава височина, с такава ширина и дължина, координати.

    Та мисълта ми беше, няма пречка да се прави снимка на лицата на преминаващи през определен периметър с достатъчно добро качество.
    Като че ли, ако стане беля, качествена снимка ще свърши работа, няма нужда от клипче, което после да се обработва.
    А при снимки, нещата със съхранението се опростяват много.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    А при снимки, нещата със съхранението се опростяват много.
    Да, ама през колко секунди да е снимката? Щото представи си че стане ПТП? от филмчето ще видиш коя кола от къде е дошла, кой е отнел предимство и прочее.
    Макар че, както са тръгнали нещата, до 5-6 години ще си се гледаме направо в Google

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re:Подобряване на качеството на снимка

    Да, при такива ситуации, катастрофа, светофари, кой, кога, откъде дошъл, не е подходящо решение, но да кажем за пред врата на офис, магазин, банка, обменно бюро, такива обекти мисля, че е по ефективно отколкото такива нефункционални, но пък "имиджови" решения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Система за подобряване качеството на картината
    От ppbgbg във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 12:18
  2. Отговори: 6
    Последно: 23-04-11, 22:01
  3. Обливане с вода на външнотото тяло с цел подобряване на охлаждането. Дали?
    От antonfx във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 37
    Последно: 26-01-11, 07:19
  4. Предложения за подобряване на форума
    От ru-boy във форум За Форума
    Отговори: 8
    Последно: 24-11-04, 19:45
  5. Отговори: 29
    Последно: 23-12-03, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе