Резултати от 1 до 9 от общо 9

Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    Изглежда това е доста често срещан проблем, от това което видях в интернет. За съжаление не намерих решение. Все пак да обясня за какво става въпрос. След " чистене " от вируси въпросната флашка се разпознава от компютъра като устройство, но когато се опитам да я форматирам казва " Insert disk into... " , при опит да я отворя да видя има ли нещо вътре излиза същия надпис. Подсказаха ми, да пробвам да я форматирам под DOS с fdisk и format , като за целата си направя boot дискета за Win98. Добре обаче както и си мислех като буутна от нея USB-то въобще не се разпознава и пак до подкривата круша. Четох за някакви драйвери за USB, но те не били точно за USB ами за отделни у-ва на USB, тоест пак няма много гаранция, че ще тръгне. Понеже изгубих половин ден в опита си да оправя флашка за 20 лв. реших, да попитам преди да съм изгубил още. Мислех си дали има вариант с някакво Linux CD с поддръжка на USB и с него да стане магията или ще трябва да се мъча с тази дискета. А също може и малко лаишки въпрос, но ми е много интересно как един вирус и чистенето му до такава степен могат да прецакат флашката, че даже да не иска да се форматира ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #2

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    Под Дос не ти я разпознава, понеже трябва да инсталираш необходимите за нея драйвъри!
    Значи я разпознава като у-во, а като кликнеш върху нея с десен бутон, какво ти излиза?
    Пробвай да смениш портовете, даже виж някой комшия или приятел и пробвайте на неговата машина, пък и на някой спец, който работи в интернет зала можеш да я дадеш да видим какво ще стане.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    виж ТУК дали няма да намериш за твоята марка форматираща програма.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #4

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Значи я разпознава като у-во, а като кликнеш върху нея с десен бутон, какво ти излиза?
    Insert disk into drive

    Виж какво съм написал за драйверите


    @ Black Addder

    Намерих програмите за мойта флашка, но само една успя уж да открие USB 2.0 устройство, но като се опитах да извърша каквото и да е действие с нея казва, че няма device и пак до подкривата круша

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    на друг компютър пробва ли?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    "Черна Чумо" , Април месец се стягай за голям запой в Тепето !

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    Ако флашката е прецакана никакви програмки немогат да я оправят. Преди време ми се скапа по подобен начин една флашка. В крайна сметка ми я смениха без никакви проблеми. Нали затова флашките си имат гаранция. Има случаи, когато проблема не е хардуерен и с програмка може да се оправи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?


    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    "Черна Чумо" , Април месец се стягай за голям запой в Тепето !
    Що ти стана бе Танасе, кви са тия изблици ненадейни? Язе съм в страни малко от Тепетата




    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако флашката е прецакана никакви програмки немогат да я оправят.
    Ама не си много убеден в това което казваш, нали? Аз лично съм оправял точно с подобен дефект 3 различни модели флашки.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Re:Прецакана "флашка" как да я форматирам ?

    пробвах на различни компютри и различни OS все едно и също

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 9
    Последно: 06-03-09, 15:01
  4. Отговори: 2
    Последно: 06-01-08, 12:20
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе