Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

търся една програма !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    търся една програма !?

    Незнам имали написана такава програма, най-вероятно има, но не мога да намеря...става на въпрос за следното нещо: трябва ми някакво .ехе, което като се отвори да ми изпрати ип-то от компютъра от където се отваря някаде за да мога да го проверя, защото днеска съвсем случайно забелязах, че някой ми знае паролата на скайп. Сега ще ме питате как стигнах до този извод... интернета ми е спрян, и отидох в един приятел и гледам, че съм на линия... позвънях си и виж ти свърза се и започна да звани! Това означава че някой ми ползва скайп! Писах към моя скайп за да мога да видя ип-то със netstat -a, но отсреща не и отговориха и следователно не мога да засека ип-то. Искам да пратя някаква програма към мен, ще я кръстя с някакво "любопитно" име за да може да я изтеглят отсреща, за да може като я отворят да разбера ип-то, ако някой се сеща за такава програма, или за някой друг начин как да разбера ип-то моля да пише! Знам че мога да си сменя паролата, но 1-во искам да разбера кой ми ползва скайп, 2-ро докато не се logout няма да го изхвърли... сещате се! Моля помогнете ми, сигорен съм, че има хора които могат да ми помогнат, ще ви бъда много благодарен!
    edit: мога ли да проверя дадено ип дали е реално, то аз знам че може... но въпроса ми е може ли да е реално и да има същото,но нереално, защото забелязах едно ип в пощата ми което съм сигорен, че не е мое... и го сканирах и ми изписа едно име от София, което нямам нищо общо с него нито с квартала от който е !

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:търся една програма !?

    значи да направим първо едно пояснение относно "прекрасната" програма skype

    online статусът ти остава "online" примерно след забиване или друго екстремално спиране на компа, при хиберниране, а мисля, че и при stand-by
    наблюдението ти "но отсреща не ми отговориха" не противоречи на това, което пиша, защото опресняването на статуса в skype е толкова "бързо", че спокойно те е изчакала, докато си се прибереш и си пуснеш своя, че да прескочи липсата ти

    така че не бъди 100% сигурен, че някой ти е краднал skype-а. не че не е възможно и така да е, но доказателствата за това следва да се търсят не по статуса online/offline

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #3

    Re:търся една програма !?

    знам за тези проблеми при обновяването на скайп, но защо тогава прави връзка с моят acount когато си звъня? би трябвало, когато позваня тогава да ми смени статуса на offline както прави винаги...

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:търся една програма !?

    ти включили се от къщи, да видиш, дали се логваш, или не?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #5

    Re:търся една програма !?

    от моя си лаптоп ли... ? ми да отидох в един приятел и се логнах ама това какво значение има ? и примерно когато не бях логнат и си писах от неговия скайп ми исписа че съобщението не е получено ама ми казаха че ако не го отвори прозореца така ти пише и като го отвори ти исписва че е получено... незнам до колко е така но е факт че си звънях а това не може да стане ако си оффлайн

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re:търся една програма !?

    Цитат Първоначално публикувано от striking
    ...ама ми казаха че ако не го отвори прозореца така ти пише и като го отвори ти исписва че е получено...
    Това не е вярно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #7

    Re:търся една програма !?

    Е добре де, що не си смениш паролата щом имаш достъп до Skype-то си и съответно паролата на e-maila с който си го регистрирал? Така ще си спокоен, че никой не ти е в акаунта, а е проблем в Skype, например!

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #8

    Re:търся една програма !?

    "Незнам имали написана такава програма, най-вероятно има, но не мога да намеря...става на въпрос за следното нещо: трябва ми някакво .ехе, което като се отвори да ми изпрати ип-то от компютъра от където се отваря някаде за да мога да го проверя"

    Абе на експлойт ли ми намирисва или така ми се струва? Имам усещането, че някой пак иска да го играе хакер на готово. Извинете ме, мнителна съм вече на тая тема

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #9

    Re:търся една програма !?

    Аз пък си мисля, че няма нужда да се търси exe, може да се сложи подходящ линк...
    Но щом предполагаемия крадец на акаунти изобщо не отваря съобщенията, каквото и да се сложи, все тая - той няма да го види.
    Ако изобщо става дума за откраднат акаунт, в което не вярвам много.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #10

    Re:търся една програма !?

    ...трябва ми някакво .ехе, което като се отвори да ми изпрати ип-то...
    ...трябва ми някакво .ехе...
    Ако "хакер"-а не е с DOS или Windows?

    ...да ми изпрати...
    Къде и как? С колет до вкъщи ли? А може и програмата да пита "Въведете e_mail за изпращане на личната информация".

    ...ип-то...
    Кой IP адрес? На компютъра му или на доставчика? На компютъра му го знам и ще ти го кажа: 192.168.1.2. И моят е такъв. Това помогна ли? И на доставчика му го знам: 205.188.142.182. Но това е AOL и имат около 40 милиона абонати. Няма как да ти кажа кой точно от тях е. Само AOL знаят, но са едни такива потайни и не искат да си кажат

    Абе на експлойт ли ми намирисва или така ми се струва?
    Да му уринирам на експлойта! Аз без да искам си казах моето IP. Дали съм "експлойт"-нат?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #11

    Re:търся една програма !?

    а защо просто не си смениш паролата на skype-a ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #12

    Re:търся една програма !?

    dmanov, според мен вече си направо хакнат

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:търся една програма !?

    offtopic
    ---------------

    @dmanov
    защо си мислиш, че непременно, ако на рутерът локаният адрес е 192.168.1.1, то на компютърът трябва да бъде 192.168.1.2?
    Моят локален адрес, на този компютър е 192.168.1.20

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #14

    Re:търся една програма !?

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    "Незнам имали написана такава програма, най-вероятно има, но не мога да намеря...става на въпрос за следното нещо: трябва ми някакво .ехе, което като се отвори да ми изпрати ип-то от компютъра от където се отваря някаде за да мога да го проверя"

    Абе на експлойт ли ми намирисва или така ми се струва? Имам усещането, че някой пак иска да го играе хакер на готово. Извинете ме, мнителна съм вече на тая тема
    много ама много грешиш
    Bibi ако знаеш такъв линк, ще ми бъде от полза... аз трябва пак да засека утре, ще си изключа скайп и ще видя дали съм онлайн още....

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #15

    Re:търся една програма !?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @dmanov
    защо си мислиш, че непременно, ако на рутерът локаният адрес е 192.168.1.1, то на компютърът трябва да бъде 192.168.1.2?
    И от мен малко off topic, но ми е зададен конкретен въпрос, а отговорът е горе-долу по темата:

    Изразих се илюстративно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся една песен
    От feri във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-06, 15:55
  2. Имаше една програма,която беше за Т на CPUто
    От batfilcho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-10-05, 13:12
  3. Търся една игра
    От DEKAH във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 20-09-04, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе