Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

Въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #31

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    А другия който посочих в предишен пост е на "Евроинтегра".
    За този питах, в оранжевото знам, че е PDNS на БТК
    Картинакта не съмя композирал, а е първия резултат от Google - за илюстрация, не за конкретни данни...

    Поради нивото на форума не мога да не коментирам следното:
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Опиши модема :
    1.Светлосин заоблен отпред , няма антена
    2.Тъмно син - целия е странно загладен
    3.Бяло оранжев
    4.Светло син с Антена

    Защо питам
    Модем 1 - добри са, държат здраво линия , но не повече от 8 мегабита , и дефалт са оставени на клиенти които не са си подновили договора и карат на 1 - 2 мегабита на високата такса - готин номер от страна на БТК
    Модем 2 - изключително лоша серия , която забива повече от Win95 & Win98 взети заедно. Причина - прегрява при високите скорости и буфера е с калпава рам.
    Модем 3 - много добър , с повечко рам и не забива , нито прегрява.
    Модем 4 - За предпочитане - завива само ако дефектен. първия безжичен рутер даден свободно от БТК.

    възможност за забиоване на модем
    Ако Ъплоад трафика мине поне 3 пъти доунлоад-а
    Тогава е възможно всеки един от 1 ,2 и 4 да забие, докато 2 си забива по defalt на 2 -3 часа.
    Това е дезинформация: 831 си поддържа 12Mbs, а 831II забиват по съвсем друга причина - попитай източника си в БТК. Отделно старите договори се поддържат от всички оператори...

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    emos, mitkoS има право, на кати локаният адрес е нормален, тоест - 192.168.1.2, за това се е бъгнал напълно.
    С default gateway 192.168.1.1
    Сори, не те разбирам...


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #32

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Това е дезинформация: 831 си поддържа 12Mbs, а 831II забиват по съвсем друга причина - попитай източника си в БТК. Отделно старите договори се поддържат от всички оператори...
    Покажи ми светлосин конектнат на 12 мегабита и работещ на толкова. С удоволствие ще го тествам и аз.
    повече от 8 постоянно и 10 в изключително рядки случаи не съм виждал. Ама за да го направиш на 10 знаеш какво трябва да се пипне - нещо което не е работа на обикновен юзер
    И от какво забива тъмносиния ?
    че нещо не ми стана ясно.
    Нищо лично , но продължаваш да се заяждаш за глупости с хората.
    покажи ми колко греша - моля никой да не се намесва в спора ми с Емо!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #33

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Сори, не те разбирам...
    ами искам да кажа, че бъгването е било причинено със сигурност, от това, ако тя е задала IP address, както на картинката - 138.251.161.90 вместо 192.168.1.2
    Същото важи за Default gateway - 138.251.161.199 вместо- 192.168.1.1


  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #34

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тогава е възможно всеки един от 1 ,2 и 4 да забие, докато 2 си забива по defalt на 2 -3 часа.

    Как ме е яд,че снощи си рестартирах модема, щеше да видиш 2ката с ъптайм 2 месеца.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #35

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Май най-лесно за обяснение е, ако се направи по следния начин:
    Accessories/Command Prompt
    Напиши командата (само оранжевото)
    C:\Documents and Settings\U> netsh interface ip set DNS name="Local Area Connection" source=static addr=212.39.90.42 и натисни ENTER
    Сега го направих това,излиза ми само едно "Ок." и нищо повече


    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ами лично нямам представа, бих предположил, че идва от модема ти, който може да прегрява, но не съм сигурен.

    P.S.
    Включи си firewall-а
    Май ти ще се окажеш прав, не за пръв път


    А ето и въпросния модем :






  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #36

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Нямам физически достъп до модема за да го рестартирам (заключен е в съседна стая и нямам ключ) и не знам дали проблема е в модема или в DNS-сървърите на БТК.
    Ако имаш възможност изключи захранването на въпросната стая и ако няма UPS модема ще се рестартира. Правил съм го лично.

    За Катя85. Аз вече няколко години съм на БТК и ползвам първият и модем светло син и заоблен от едната страна (не този на снимката). От както съм настроил ръчно ИП адреси и ДНС нямам проблем. Модемите на БТК са настроени на IP 192.168.1.1. При теб на компютъра (при снимката с IP) трябва да бъдат зададени следните параметри:
    IP адрес: 192.168.1.2
    Маска:255.255.255.0
    Шлюз по подразбиране: 192.168.1.1
    Препоръчителен DNS:212.39.90.42
    Алтернативен DNS:212.39.90.43

    Това са настройките препоръчани от БТК.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Re:Въпрос

    как мразя да познавам проблемните модеми само по симптомите им.
    Върни модема и искай wireless Модема и забрави за повече забивания.

    Освен ако @Емос няма друго решение относно този модем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #38

    Re:Въпрос

    Няма проблеми, скоро ми изтича договора, няма за кога да го връщам.А и много пъти съм го носила, но не са ми го сменяли.Просто ще сменя доставчика и ще си взема рутер Благодаря на всички отзовали се

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #39

    Re:Въпрос

    мда, тъй май излиза, най добре

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #40

    Re:Въпрос

    Имам проблем с пускането на филми с BS.Player - получават се черти и нищо не се вижда ... звукът си е добре.Инсталирах вече 5 други версий но проблема остава.Каква може да е причината.С другите плеъри няма проблем.

    Няма проблеми като отворям някой клип онлайн с BS.Player ... гледа се и ДВД формат но пусна ли XviD чертите се появяват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе