Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #1

    Въпрос

    Здравейте.Исках да попитам за някоя по-добра антивирусна система, препоръчайте ми моля.Но не само за вируси, а имаше и някакви за спам и "malware" или нещо подобно, не знам точно името.Аз съм с Nod32, добра ли е тя изобщо?Още 1 въпрос-защо когато си имам инет, свързала съм се и отварям браузъра, ми дава съобщение "The page cannot be displayed", при положение, че си седя в скайпа, дърпам си филми и т.н, и това го прави периодично, когато "си реши" Истина ли е ,че този Internet Explorer 7 бил "бъгав" повече и от скайп-а и дали в него ми е проблема?Защото свалих и Мозила, същата работа става..Да не би настройките нещо да ми куцат?Изключила съм firewall-a и update-a, а на всичкото отгоре този номер го прави не само със сегашния ми уиндоус, а винаги, с всеки 1 !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Въпрос

    antivirus - avast! Home Edition
    anti malware - Ad-Aware Free
    anti malware - Spybot Search & Destroy

    и трите са безплатни

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #3

    Re:Въпрос

    Благодаря, щом са по-добри от нод-а , ще ги дръпна,само да не ми попречат да отварям всички сайтове. А въпроса с прищявките на експлорър-а ми си остава, някой ако има предположение..

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Въпрос

    ами лично нямам представа, бих предположил, че идва от модема ти, който може да прегрява, но не съм сигурен.

    P.S.
    Включи си firewall-а

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #5

    Re:Въпрос

    Включих го, но и ъпдейтите се включиха автоматично, съответно сега ще бъда възнаградена със звезда ))))))) yahoo

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re:Въпрос

    @ fXOrange
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ами лично нямам представа, бих предположил, че идва от модема ти, който може да прегрява, но не съм сигурен.

    P.S.
    Включи си firewall-а
    Това за модема на боП ли го позна? И какво общо има НЕзагубването на връзка на Skype с нодовете му и ЕДНОВРЕМЕННОТО загубване на връзка към Интернет от браузър?!?

    @ katy85
    В команден ред се пуска ping google.com -t и се гледат резултатите - дали съвпадат с дъненето на браузъра... това като начало.

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    ...но и ъпдейтите се включиха автоматично, съответно сега ще бъда възнаградена със звезда ))))))) yahoo
    Това става само и единствено, ако си допуснала автоматична проверка, изтегляне И инсталиране на ъпдейтите. Въпрос на избор, разбира се!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #7

    Re:Въпрос

    Какво общо има ли?!? - Ами ако знаех, нямаше да питам като за начало. Просто поясних, че си имам връзка с инет, но не мога да влезна чрез никакъв браузър, и ме интересуваше дали не е от самия браузър..Извинявам се за невежите въпроси, но не всички разбират всичко

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Това за модема на боП ли го позна? И какво общо има НЕзагубването на връзка на Skype с нодовете му и ЕДНОВРЕМЕННОТО загубване на връзка към Интернет от браузър?!?
    Това не е към теб.
    Ако искаш, направи малко диагностика с ping google.com -t. Остави го да си работи и цъкай адреси в браузъра. Когато спре да отговаря, върни се в прозореца на ping-а и виж дали има Request time out.
    Всъщност проблемът е много интересен и се чудя за какво да се хвана... малко е инфото, затова така "стрелям" напосоки...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Всъщност проблемът е много интересен и се чудя за какво да се хвана... малко е инфото, затова така "стрелям" напосоки...
    ами аз, за какво говорех мислиш, ако ти стреляш на посоки, да не мислиш, че аз самят може да отгатна, точно от какво идва?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #10

    Re:Въпрос

    Хубаво, не съм искала да се караме.Наистина е интересен въпросът.Ей сега почвам да цъкам по твоя метод, да видим какво ще стане

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re:Въпрос

    @ fXOrange
    Виж, моето "стреляне" не е за вадене не око, а е популярен лаф тук, в България, означващ нещо от рода на "предполагам, че"... И понеже коментара за гледането на боб е след твоя цитат, да попитам - на теб ли подавам ръка? Не, разбира се...
    Сещам се за още един, който от позсцията си на модератор раздава предупреждения за тона постовете ми, без да се усетите, че това е реакция на неадекватнен преден ваш... Ама както и да е... Ако ще ме спираш от форума - свободни имена и проксита бол, да не отваряме приказка...
    Коригирам си поста с добавянето на обръщения...

    Проблемът е интересен поради факта, че има работеща връзка към Интернет - Skype го доказва. Остава евентуален проблем с DNS-ите, но тук е интересното - все пак има кеширане...

    И все пак за яснота: за какъв модем става въпрос?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re:Въпрос

    На ADSL съм и през последния час "нямам" DNS-сървър от страна на БТК.
    Нямам физически достъп до модема за да го рестартирам (заключен е в съседна стая и нямам ключ) и не знам дали проблема е в модема или в DNS-сървърите на БТК.
    Та се наложи да ползвам друг DNS-сървър за да мога да вляза тук във форума и да напиша това.
    А иначе пакетите през модема си вървят без грешка.

    Не знам категорично дали има нещо общо с проблема описан в първия пост, може и да е съвпадение.

    ПП. DNS-сървъра който ползвам в момента е 217.79.32.2
    Просто го въведох като IP-адрес за DNS в настройките на мрежовия адаптер. Останалите настройки ги получавам по DHCP от модема.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Въпрос

    @emos
    криво си ме разбрал.
    Помощта ти винаги е била ценна, просто имам лека критика, към практикуването и, на моменти.

    В случаят реших, че постът ми е неудачен, и го промених.
    Нека продължим по темата и да забравим случилото се.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re:Въпрос

    Не се караме... изясняваме си в темата ти нещо, което още не сме правили...

    Изтегли си някой portable браузър (Portable - не иска инсталация, работи от коя да е папка). Този става: Mozilla Firefox, Portable Edition.

    Идеята ми е, ако при IE имаш "The page cannot be displayed", то какво ще имаш при същия адрес, въведен в Portable Mozilla Firefox?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re:Въпрос

    @ MitkoS
    И аз съм на БТК ADSL и нямам проблеми с DNS-ите. Но ако е проблем от някой BRAS, то това няма как да не се знае от HelpDesk-a...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе