Резултати от 1 до 10 от общо 10

Macros в Excel

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #1

    Macros в Excel

    Имам проблем.

    Трябва от един екселски файл да копирам през макро модул таблицата в друг екселски файл. Автоматизираната процедура със запис на макро не върши работа, тъй като ми копира само структурата на таблицата, но не и съдържанието. Другият вариант е с редактора на Visual Basic, но там ми прави друг проблем.

    Кодът е следния:

    Sub Macros1 ()

    Macros1, Macros
    Macros on 03.7.2009 from Mrr

    Range ("A5:T252").Select избирам обхвата на таблицата от файла, в който се намира
    Selection.Copy маркирам и давам Copy
    Application.Run ("Book1.xls") файла, в който се намира таблицата
    Range ("A96").Select задавам от кой ред надолу да се изкопира в другия файл
    ActiveSheet.Paste вмъквам я в активния лист на активния файл /този, в който искам да се копира/

    End Sub

    Проблемът е, че при така въведения код копира съдържанието на втория файл в самия него.. а не исканата таблица от първия във втория. Знам, че е съвсем елементарно, обаче някъде бъркам. Както и да го мъча, все нещо не правя както трябва. Та... моля за помощ
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Macros в Excel

    При мен (Excel2007) , по тоя начин:

    Range("A5:T252").Select
    Selection.Copy
    Workbooks.Open Filename:="Book2.xlsx"
    Range("A96").Select
    ActiveSheet.Paste

    се получава това което искаш.


    Или пък така:
    Range("A5:T252").Select
    Selection.Copy
    Workbooks.Open Filename:="Book2.xlsx"
    Windows("Book2.xlsx").Activate
    Range("A96").Select
    Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlNone, SkipBlanks:= _
    False, Transpose:=False

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re:Macros в Excel

    Пак ми извежда, че файлът липсва. И по двата начина. Интересно.....

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Macros в Excel

    Аз имам два тъпи въпроса:
    По твоя метод не трябва ли да активираш 2-рия файл с Application.Run ("Book2.xls") вместо Book1.xls?
    А да си обърнал внимание, че в решението на mitkos разширението на файловете е xlsx вместо xls?

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #5

    Re:Macros в Excel

    А дали файлът Book1.xls е в папката където ексела го търси?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #6

    Re:Macros в Excel

    Разширенията са други, понеже го правя на 2003, а и такива файлове са ми дали. Както и да е, минах на 2007, но резултатът си е същия. Очевидно аз греша някъде и много искам да разбера къде. Иначе който и от двата да активирам, все ми дава, че липсват. А последният пост ме подсеща за вероятността програмата наистина да ги търси на точно определено място.... което признавам си, не го знаех. Само, че когато хората си получат файловете няма да ги слагат на точното място, нужно на Ексела, за да зареди макросите, нали? Всеки си представя как отваря файла, цъква и се изпълнява, който си иска макрос, без значение къде се намира файла.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #7

    Re:Macros в Excel

    Book1.xls трябва да съществува (където и да е). Когато е отворен, ексела не го търси по папките (щото знае къде е), но все едно, преди това трябва да го има записан на диска. Тогава няма проблеми с местенето (добре е все пак да са в една папка), обаче, има определена последователност на записване, която трябва да се спазва. Ако след затваряне на 'активния' файл Book1.xls се запише на друго място (или премести), после 'активният' няма да го намери.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Re:Macros в Excel

    Виж, а не е ли по-добре да я свършим тая работа по друг начин:
    В Book2.xls на клетка A96 даваш десен щрак - paste special и цъкаш paste link? Така като отворят book2.xls ще си търси в същата директория (по подразбиране, може да се наглася) файл book1.xls да си вземе съдържанието на клетките оттам.
    Щото, извинявай, ама по досегашните приказки съдя че лъжицата ти е малко голяма - това да минеш от 2003 на 2007 вместо просто да смениш в макросите на mitkos "xlsx" със "xls" просто ме утрепА!

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #9

    Re:Macros в Excel

    Файловете са на данъчните и искат да им се направят с макроси. И не съм казала, че от 2003 искам да копирам с макрос в 2007. А, че пробвах и на двете версии с един и същи резултат накрая.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re:Macros в Excel


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Excel
    От asusss във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 14:19
  2. Нула при excel
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-07, 14:07
  3. Проблем с EXCEL
    От evgevg във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 15:53
  4. web <-> excel
    От connect във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-06, 12:24
  5. Excel
    От PePe® във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-03, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе