Резултати от 1 до 12 от общо 12

Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    Искам да си направя тези дискове, но проблема е, че windows-a е дал фира след опит за инсталация на daemon tools. Интересуваме като имам диска и съответно достъп а до скритите партишъни как да да си направя recovery disk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    ами до колкото ми е известно няма да може, просто защото този recovery disk се прави при работеща система.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #3

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    В torrents.ru има доста такива дискове.Потърси евентоално там.Притеснява ме че може да са на руски.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    въпросът не е да намери такъв диск, а да си създаде, от скритото парче, което е в харда.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    идеята е да се използва лицензния код който си върви с компютъра.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #6

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    Обикновенно кода е залепен на долната страна на лаптопа.Ако е там или ако го знаеш нищо не ти пречи да го ползваш със съответният Windows т.е без recovery диск.Моята идея по-горе беше че при руснаците евентуално можеш да намериш точно твоят recovery диск т.е. за твоят модел ACER който ще е с лицензиран Windows.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    @KonanVarvarina
    в грешка си, този код не може да се ползва с друга vista.
    Тоест не съм сигурен, дали примерно ако лицензът е, за home premium x86, и се опита с друга home premium x86, логично би трябвало да стане, но със сигурност при останалите версии не.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    fXOrange,няма грешка.Всички версии на Vista ако става въпрос за нея са в един диск съответно за х86 и х64.По време на инсталацията когато напишеш кода ти се инсталира версията която е била инсталирана и отговаря на този код,а не те пита каква версия искаш да се инсталира.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    По принцип е така , но при лаптопите има една SLIC таблица в биоса. Когато на оригиналният му WIndows напишеш серийният номер и той е примерно за Acer,HP или която и да е друга марка OEM лиценз, биоса се проверява за наличието на тази SLIC таблица както и за сертификат (файл който стои някъде по диска)и ако я има и отговаря на критериите (име на производителят на лаптопа примерно) ,чак тогава продължава напред, иначе излиза до болка познатото Invalid serial number.

    Така, че едва ли ще можеш да инсталираш и активираш Виста/седмица , която да е активирана за HP примерно а да се опитваш да я слагаш на Acer. От няколко дена се зачетох по въпроса , тъй като след поредният ъпдейт на седмицата ми изчезна активацията, та в момента на стационарният компютър ползваш SLIC таблица и сертификат от HP и да чукна на дърво за сега активацията при мен си работи.


    Колкото до рекавъри дяла , пробвай да бутнеш от него. С някоя програма за разделяне на дисковете и работа с партишъни , направи партишъна на рекавъри дяля активен и рестартирай компа. Някои производители на лаптопи там слагат направо имидж на инсталираната система и програма която да я разархивира.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    stenly,аз не виждам проблем в случая и мисля че говорим за едно и също нещо.
    glarus,пита как да си направи recovery disk,за да може да си използва лицензния код който си върви с компютъра.
    Аз му отговарям че,ако не успее да си направи такъв диск може да си инсталира Windows от друг инсталационен диск като използва лицензния код който си върви с компютъра и всичко би трябвало да е ОК.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    Многократно съм инсталирал от стандартен OEM-ски носител с номера който е от лепенката на лаптопа.
    Единственото изискване е да има съвпадение на същата ОС както на носителя, така и на лепенката. Правил съм го и с HP, и с FS, и с Lenovo, и с Acer. Не е имало проблеми с активация - в смисъл, активацията е минавала безпроблемно - или дирекнто през Интернет, или по телефона.
    ... А в Замунда ги има повечето OEM-ски версии - това в случай че няма под ръка такива дискове.

    А с обратното даже съм злоупотребявал - от оригинален Recovery Disk, съм инсталирал на друг лаптоп - "друг" в смисъл че е същия модел на същия производител (или много близък модел на същия производител) но не е купен с "лепенка". (При накои производители, при инсталация от Recovery Disk не се иска въвеждане на сериен номер)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #12

    Re:Как да направя recovery disk за Мобилен компютър ACER

    Ако сте си играли с партишъните и комбинацията от alt+F10 за recovery не ви работи на ацер, ето тук пише как да си възстановите MBR така че да сработи рекавърито което да възстанови оригиналния имидж от рекавъри партишъна (разбира се ако не сте забърсали този партишън).

    http://www.roundtripsolutions.com/bl...covery-broken/


    Ако пък си забърсал този партишън може да потърсиш из мрежата рековъри дискове за подобен ацер.
    Или да си правиш нова инсталация като си въведеш номера от лепенката и ако не са активира автоматично се обаждаш на телефоните за активация на майкрософт в софия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настолен компютър - проблем ( hard disk )
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-07-11, 20:32
  2. Купувам процесор за мобилен компютър
    От dan51547794 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-09, 21:14
  3. Проблем с мобилен компютър Presario V5000
    От Commodore във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-07, 19:36
  4. Отговори: 2
    Последно: 06-01-06, 10:35
  5. Мобилен компютър
    От spectrum7glr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-05, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе