Резултати от 1 до 15 от общо 15

Настолен компютър - проблем ( hard disk )

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Компютъра бави, адски много при стартирване и при отваряне на 'my computer" и изобщо като цяло. Преинсталирах, но няма промяна. като цъкнеш някъде и започва да мисли 1 минута после го отваря... върви ок примерно 10 сек. отваря папки и после пак започва да цикли. Предполагам е нещо от hard-а те са 2, този който е с XP-то е на 8 год. Незнам къде може да е проблема, кабелите ли да са се прецакали, какво незнам. Има и още нещо направих Data Recovery с програма Data Recovery Tools на един дял ( от новият hard ) на едни снимки и дадох да ги save, на друг дял в същия hard, и после дяла стана неотворим. При стартиране на win иска проверка на него и още 2-3 дяла, давам му и като стигне до него, не може да прочете някакви хиляди файлове! Как по дяволите се оплеска пък този дял с Data Recovery незнам. Като се опитам да го отворя ми казва че не бил форматиран от давна и иска да го форматира. Няма шанс защото имам важна информация на него.
    Също да добавя, че по-принцип като стартирам някоя програма и си върви, но тръгна лли да отварям нещо, дори само да посоча върху папка или дял и цикли яко.
    Някакви предложения? Мислех да му направя check na hard-a с SeaToolsforWindowsSetup-1205, но не успях да я инсталирам.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309277977[/time]_________________________________________________

    едит: след като преинсталирах, 2ри от 3 общо дяла на новият hard, който не е с OS не иска да се отвори, без да съм го правил каквото и да е било...
    пише " F:\ is not accessible error performing inpage operation - това е различно от това което ми показва другия дял. ще се самоубия скоро, компа е бавен с 1.2 процесор и 512 рам, 128 видео, но 100% не е от това, има някакъв хардуерен проблем !

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Махни ги тея Sea,WD и тем подобни тулсове. Дръпни си Hiren's boot cd. Направи от биоса SATA контролера да работи в IDE съвместимост (ако си със SATA диск) и пусни от менюто HDD Tools , програмата MHDD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #3

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    ще го направя, но какво точно ще направи тази програма, ще направи само диагностика или и ще поправи евентуални намерени проблеми ?
    и още нещо, нямам cd, и няма от къде да си купя вмомента, мога ли да я направя bootable от флашка и трябва ли някаква специфична програма за това, защото вчера докато намеря такава за да направя инсталация на xp от usb ма*ката си еба*о ! :D ще стане ли с обикновенна mooltybootiso програма примерно ? Или те програмите в тази компилация са .exe-та?
    edit: намерих как се прави boot usb на тази компилация ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Аз се чудя за къде си тръгнал.
    Най-малкото като ми кажат каква програма ще потърся инфо за нея в google.
    Знам че е най-сладко да ти се даде сготвено , ама покажи малко респект и се потруди сам
    в торентите е пълно с описание как да си направиш bootalbe flash а за програмата където и да напишеш "mhdd commnand" ще ти ги даде. Само си превждаш или по-мързеливото - "станици на български " и си готов.

    Баси, форума се изроди.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Това е един от най-мощните инструменти за диагностика и заместване на лоши сектори със служебни такива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #6

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    не е вярно, не съм мързелив по тези въпроси, винаги сам съм си оправял компютъра, който и да е било... просто точно с тази щайга ми избиха балансите, защото 2 дена с нея се занимавам, а то при нея в това и положение, всичко става баааааавнооо та още по БАВНО! Просто понякога е по-добре да попиташ и да ти отговорят, отколкото да тръгнеш да търсиш за дадено нещо и да ти излязат тонове информация! За конкретното да можех да проверя и го направих както видя си едитнах поста, тук са обяснило хората как да си направим boot usb, но в тази част "Step 4 Insert the BootCD (10.3 or newer) in the CD Drive and Copy everything from CD to USB Flash Drive" проблема е, че аз я нямам записана програмата вече на CD, за това просто отворих ISO-то и копирах файловете на флашката, въпроса е че след цялата тази работа, не иска да ми я boot-ва на компа. С Award биос съм и съм задал usb-zip, но не иска. Тук се нуждая от помощ.
    И като за пример мога да ти дам, че от толкова много "...как да си направиш bootalbe flash..." вчера съм се занимавал 4 часа, да с 2-3 метода, как да си направя boot Xp usb ! И накрая пак не стана де, не искаше да я boot-не и това е... та днес добре че един приятел имаше 1 диск ми даде, та преинсталирах, но сега няма от къде да взема и трябва да го оправя тази вечер компа, защото утре заминавам...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    За да си направиш флашката бутъбъл , има няколко тънкости. Пробвай този туториъл, при мен работи безотказно.
    http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #8

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    ама stenly ти май не си прочел какво точно съм написал, прочети го и ако можеш ми помогни...
    значи незнам, и вчера и днес правя точно както е написано всичко, но не става ... да не би да трябва да бутна още някаква опция освен first boot device че да ми тръгне flash-ката ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    30
    #9

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    защо не влезеш с някое live cd да си копираш инфото от тия дялове и да ги затриеш
    ПС:после забелязах си писал,че нямаш оптично устройство

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #10

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    защото проблема не е само да си копирам инфото, а да оправя компа да не бози така както обясних....
    а проблема трябва да е от хард-а, ако някой друг има идея защо може да бози така ...

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Можеш да ползваш и вградения chkdsk

    Command Prompt
    >chkdsk c: /F /R
    Програмата ще ти каже, че не може да заключи c: (щото е системния диск) и ще ти ще те пита дали да се изпълни при следващия рестарт.

    С MHDD е по-добра диагностиката, ама от написаното до момента, диска ги така или иначе е заминал и MHDD няма да помогне кой знае колко.

    Това което трябва да направиш (според мен) е да излекуваш логическите повреди, за да можеш да прехвърлиш информацията към друг здрав носител. А за да излекуваш логическите, първо трябва да излекуваш (изолираш) физическите. CHKDSK го може това. А освен това е вграден и не ти трябват флашки и оптични устройства.
    Пусни го и по другите дялове, даже по-добре първо тях, а след това системния.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    от кой град си . Ако си от Варна , считай проблема за решен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #13

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Зареждаш ISO-то на Hiren-а във виртуално CD устройство и в тази част "Step 4 Insert the BootCD (10.3 or newer) in the CD Drive and Copy everything from CD to USB Flash Drive" копираш от него. Щом си без CD устройство от 8 години, то би трябвало да си абсолютно наясно за какво иде реч.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #14

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    Малко след време пиша но в момента, отното имам време да се занимавам с машината и за това така. Стартирах сканиране с MHDD както ми казахте и след няколко часа, вървеше адски бавно и си легнах на сутринта компа беше рестартиран незнам как и съответно беше boot-нал cd-то наново. Реших да пусна друга програма от списъка на HDD програми в iso-то и стартирах HDAT2 да сканира за bad sectors и да ги поправи. Започна сравнително добре но след 1 мин спря на 3.18gb, като след около 2 дена работене на компа мина само няколко mg!! И аз се отказах, щото явно нямаше да стане така. Сега го пуснах компа и виждам, че дял F: се отваря, но съсипаният G: си е още съсипан и няма намерение да го отвори. Работих няколко минути с компа, цъках на ляво на дясно не ми мисли като преди, но незнам дали е трайно или не. За сега се чудя как да оправя дялът ми. Когато бях пуснах HDAT2 имаше няколко errors в менюто като сканираше, W/V/W/V, в първото V имаше 25 000 грешки, а другите бяха на нула. Също така отдолу имаше 3 полета с "VERIFY" "WRITE" and "VERIFY", на първото през цялото време показваше "uncorrectable CRC or ECC error on read", а на другите 2 O.K.
    Явно има някакви лоши сектори, които се опитва да ги чете толкова бавно, че незнам дали има значение коя програма ще пусна, все ще го сканира с дни сигурно. Въпроса е как да си взема информацията от там, за да съм сигурен, че после този дял мога да го форматирам примерно да го мажа както си искам докато пробвам да го оправя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    11
    #15

    Re:Настолен компютър - проблем ( hard disk )

    тука по всякакъв начин се опитвате да го довършите този хард(ако не е направено вече) просто,собственика да намери някакво оптично устройство да сложи live cd или active boot cd да си прибере инфото и после с active boot cd дава killdisk и това е,ако и след това диска не проработи значи е сериозно прецакан,друг вариант е да го сложи на друг компютър и да опита да си извлече инфото и после killdisk,това според мене е спасението,а колкото повече програми пробвате,толкова е по вероятно този хард да не оживее както е казал народа "много баби-хилаво бебе"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с разпознаване на hard disk от медия плеър!
    От asiurib във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-14, 11:06
  2. Шум от hard disk-a
    От DragooNART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-06, 22:43
  3. Hard disk проблем
    От Nistel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-04, 05:04
  4. KAK SE FORMATIRA HARD DISK
    От BREIKA във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-03, 03:22
  5. XP na malyk hard disk?
    От blue във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 02-12-01, 01:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе