Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

проблем с лаптоп Acer ZG5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #16

    Re: проблем с лаптоп Acer ZG5

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    С подобен проблем съм се сблъсквал и аз и то няколко пъти , нов лаптоп с нов уиндоус - не и не, като каже няма да се вържа към този рутер и точка по въпроса.
    Сменям безжичната карта и мрежата кове, никакви ядове, връщам пак старата карта , казва - нет няма да има на тази машина. Същата машина със същата тази проблемна карта към друг рутер - няма проблеми, нета е цветя и рози.
    Сменял съм драйвери, операционни системи, рутери, настройки и съм стигнал до извода че има някаква аномалия - някой безжичнки карти с някой рутери не сработват. Невероятно, но факт.
    Може и горепосочения проблем да подобен на моя. Успех .
    Би ли дал повече информация за да се види имат ли подобни проблеми решения. Марка модел на лаптоп и рутер който не го харесва? Аз имах подобен проблем оказа се следното - Настройките на за честотата на рутера бяха на 13 канал, а компютъра беше описано е че америкаснки или някакъв стандарт който допуска до 11 канал. Та смених го на 6ти и се оправиха нещата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #17

    Re: проблем с лаптоп Acer ZG5

    Това с каналите си беше едно първите неща което съм пробвал, преравял съм глобалната мрежа за някакво евентуално решение на този проблем но досега не съм намерил , намирал съм сходни проблеми и решението е смяна на картата.
    Последния случай си спомням бе с някакво Фуджицо Амило с карта интел 2200 , рутер TP-LINK, като се запъна на едно място и край - няма нет.
    Смених му картата с интел 2100 - слънце, проблемната карта intel 2200 е слагам на лаптоп DELL D610 закачам го към същия рутер - нета Фърчи.
    Слагам 2100-то на Дел-а пак никакви ядове с нет-а, пак повтарям - убих се да сменям настройки на рутери, лаптопи , смяна на рутери - не и не, същото това Амило с 2200 не тръгна. Накрая си остана с 2100-то.
    За други подобни проблеми не помня подробности, защото много време мина. Ами това е горе долу.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #18

    Re: проблем с лаптоп Acer ZG5

    Aser-a за сега ще замръзне в шкафа! А с този DELL inspiron1750 ще се работи директно на кабел! интиресно е че хваща,работи с modema/рутера/ на некой съсед! как стават тези
    неща за мен е пълна загадка! нашият рутер е модел LINKSIS 2.4GHz и 4 изхода!Приятно е да чета вашите предположения и съвети,но аз съм аматьор с два минуса!! някой казват отново да реинсталирам Windows vista? ама като всичко ми е мъгла.....

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #19

    Re: проблем с лаптоп Acer ZG5

    всъщност купихме нов DELL,но и с него имам проблем-не може да работи с рутер,
    безжично
    Защо не пробваш с един Wireless USB адаптор? Слагаш го на някой от портовете и пробваш дали ще ти хване сигнала от рутера, ако и адаптора ти е Linksys като рутера би трябвало да се спогодят без проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Лаптоп Acer Aspire E1-522
    От YordanVassilev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-13, 16:12
  2. Продавам лаптоп Acer
    От iwoto във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 11-03-10, 11:37
  3. Acer 5735 лаптоп към CRT TV
    От marian1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 11:36
  4. проблем с лаптоп ACER
    От lube във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-09, 17:41
  5. Отговори: 19
    Последно: 25-12-07, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе