Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 76

Проблем с NOD32 и други AV програми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #1

    Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Имам следния проблем с NOD32
    Успешно обновявам вирусните сигнатури (примерно днес 24.12.08г.) но версията базата данни на вирусните сигнатури си седи в случая на "версия" 2740 (от 2007 12 21)
    Иначе номера на базата данни от днес е 3716
    Сега я инсталирах тази трета версия на Нод-а
    И при втората версия напоследък имах същия проблем!

    Eто и "снимка" на проблема >>>>> http://www.postimage.org/image.php?v=Pq16Oh8S (кликнете върху снимката за по-голям размер)

    Моля да ми помогнете за да оправя проблема!
    Благодаря предварително!!!
    Весели празници!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Проблем с NOD32

    Ами виж сега, аз лично не ползвам тази програма, защото тя е замислена, като антивирусен софтуер, но пропуска вируси, това изглежда не е достатъчно за тази програма, като поразия, ами и блокира редовни програми и докато се усетиш какво става ги е изтрила.
    А сега по въпроса.
    Доколкото имам наблюдения, защитата и откъм кракване и сериен номер е добра, ако сложиш сериен номер се прави проверка и познай какво става. Ако се краквне винаги има проблеми. Най-вероятно това ти е проблема, ползваш код, който вече е ползван многократно и програмата го е засякла, резултата е, че не можеш да надграждаш дефинициите, но програмата горе-долу бачка, защото кода е правилен.

    Мнението ми е изключително лично и не почива на никакви по-сериозни наблюдения, така че не е нужно да се взема като значещо нещо повече от субективно мнение на човек ползвал съвсем малко тази антивирусна програма с експериментални цели.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #3

    Re: Проблем с NOD32

    използвам за апдеит сървар с който навсякаде работи безпроблемно!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #4

    Re: Проблем с NOD32

    veni, горещо ти препоръчвам да си платиш за антивирусния и няма да имаш проблеми. Аз съм с легален NOD32 и нямам тези проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Проблем с NOD32

    Цитат Първоначално публикувано от reason
    veni, горещо ти препоръчвам да си платиш за антивирусния и няма да имаш проблеми. Аз съм с легален NOD32 и нямам тези проблеми.
    И как легалния ще те опази по-добре като самата програма вече се доказа че не струва .
    по-горе са ти описали че пропуска и това е факт. Обаче като си платиш , няма да пропусне
    Все едно като си платиш за WIN да ти спрат бъговете.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #6

    Re: Проблем с NOD32

    Не твърдя, че няма да пропусне (това никой не ти го гарантира), а че нямам проблеми с ъпдейтите. Твърдя също така, че кракнатите версии "прескачат" някои вируси, ако ги има, а легалната - не. Дебилни спорове не ми се водят. В този форум има много "познавачи", на които явно жените не им пускат достатъчно и си го избиват чрез провокиране на безсмислени спорове. Плащате си за NOD-а и като имате проблемации се обаждате на support-а. На мен не ми се е налагало да се обаждам и забелязвам, че програмката върви чудесно и на малкия EEE PC 901.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Проблем с NOD32

    Няколко пъти съм повтарял мнението си за AV софтуера.
    Не слушайте митове, не слушайте мушмурока, който ви е асемблирал компютъра + инсталация на повечето базови неща нужни за работа.
    Това не е порок, но в общия случай той гледа да му е по лесно. Да ви инсталира "някаква антивирусна", вие да си вземете машинката и мача да приключи.
    Така, че наслушал съм се на приказки за нпробиваемостта на NOD32, Kaspersky и т. н.

    Слушайте хора, които наистина се занимават с поддръжка на компютри след покупката им.
    Както и на хора, занимаващи се през свободното време да преодолеят защитата на този или онзи.
    Аз не съм нито от едните, нито от другите, просто споделям опита си от съветите, които съм дал на мои приятели.
    Деля този вид софтуер на такъв с преодолима защита, на тежък и на параноичен.

    И трите "функционалности" са недостатък за мен, така че ги избягвам.
    В този форум, не помня Ru-boy или някой друг, без значение беше представил Avira Antivirus.
    Ползвам го вече повече от 4 години непрекъснато на четирите компютъра в къщи и досега пробив не съм имал.
    Не усещам работата му и не ми е оскатил никоя програма.
    Двата компютъра, на дъщеря ми и на сина ми работят перманентно в "силно заразна среда", това мисля че няма нужда да го уточнявам.
    То не бяха файлове от малоумници, отваряне на спам мейли, кракове, пачове, гледане тайно на голи каки и т. н.

    Инсталирал съм го на много приятели и досега никой от тях не ме е потърсил за проблем с вируси или за нещо, повредено от антивирусната.
    Ако е имало такива, Avira ги е предупредила и те са се справили сами със защитата си след уведомяването.

    И на всичко отгоре е безплатна [за персонална употреба]. Или псевдо безплатна по точно. Има някакъв краен срок на ползване, който като се достигне се увеличава при update. Поне така е при мен вече много време.

    Ежедневни ъпдейти, почти неосезаеми. За около 30 секунди.

    Всичко това е лично мнение и впечатления, не правя реклама на никого, пиша какво според мен е доброто решение за редовия домашен потребител, какъвто съм аз.

    Сайт на производителя: www.avira.com
    Има и версия за Linux.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Проблем с NOD32

    Цитат Първоначално публикувано от reason
    Твърдя също така, че кракнатите версии "прескачат" някои вируси, ако ги има, а легалната - не.
    До колкото съм разглеждал NOD разликата между кракнатата и легалната версия са главно в ъпдейтите. Няма разлика в модула който се занимава с откриването на вируси. Така, че няма как едната да прескача а другата да намира гадинки. И на мен не ми се спори ........особенно като знам какво ме чака на масата.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Проблем с NOD32

    Абе, човека veni попита как да се оправи с дефинициите, а ние тук му объркахме представите за АВ софтуера.

    Я само по темата, ако обичате, без изключения.

    И който е пил греяна ракия, да изчака 1 час преди да пише във форума, за да може да му подейства с пълна сила.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #10

    Re: Проблем с NOD32

    По темата. В Гугъл търсите за NodLogin 9.7 смъквате го откъдето ви е възможно. Инсталирате. Ако Нода го обяви за вирус и иска да го карантинира му забранявате. Нормално все пак това му инсталира ключ за ъпдейт. Ъпдейтва се нормално.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Проблем с NOD32

    [img width=800 height=163]http://www.avira.com/images/content/images/avirateam_2007.jpg[/img]

    Avira, a company with around 60 millions customers and 250 employees is a worldwide leading supplier of self-developed security solutions for professional and private use. With more than 20 years of experience, the company is one of the pioneers in this field.

    Сериозна фирма. Чувал съм само добри отзиви за нея.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #12

    Re: Проблем с NOD32

    ее нали щяхме по темата. То ако става на въпрос аз и без Нода нямах вируси, ама с него са ми направо на минус като бройка.

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: Проблем с NOD32

    Като говорим за вируси, аз мисля, че повечето вируси са безобидни.
    Истинския и съществен проблем са троянските коне и шпионските програми.
    Но, това е друга тема.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: Проблем с NOD32

    Нека и аз да цвънка едно неособено компетентно мнение, базирано само на болния ми ум и злощастни логически заключения.
    1. Най-омазаните с какво ли не компове, дето са идвали при мен са показвали при зареждане, гордата емблема на НОД32
    2. От проведените изследователски работи съм стигнал до извода, че нито една от тези програми не е била законно купена, на всички присъства КРАК
    3. Следвайки пътя на логиката, щом една антивирусна не си върши работата, а твърди че я върши, близко до ума е, че производителя си има елементарен начин да провери, при Ъпдейт, дали тоя дето иска да тегли ъпдейти е законен потребител или не, и съответно му сипва малко по-омазана порция, примерно - котешка храна.
    4. Същото е констатирано още преди години с Касперски.
    5. Приемам аргументирани критики, изложени строго и конкретно, както моята.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #15

    Re: Проблем с NOD32

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Нека и аз да цвънка едно неособено компетентно мнение, базирано само на болния ми ум и злощастни логически заключения.
    1. Най-омазаните с какво ли не компове, дето са идвали при мен са показвали при зареждане, гордата емблема на НОД32
    2. От проведените изследователски работи съм стигнал до извода, че нито една от тези програми не е била законно купена, на всички присъства КРАК
    3. Следвайки пътя на логиката, щом една антивирусна не си върши работата, а твърди че я върши, близко до ума е, че производителя си има елементарен начин да провери, при Ъпдейт, дали тоя дето иска да тегли ъпдейти е законен потребител или не, и съответно му сипва малко по-омазана порция, примерно - котешка храна.
    4. Същото е констатирано още преди години с Касперски.
    5. Приемам аргументирани критики, изложени строго и конкретно, както моята.
    Абсолютно (най-вече изхождайки от практическия си опит) подкрепям Black Adder.

    С което носителите на
    неособено компетентно мнение
    ставаме двама.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  2. NOD32 - проблем с ъпдейти ?!?
    От echo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 20:17
  3. проблем с програми под дос
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-05, 13:56
  4. проблем с ъпдейта на nod32
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 15-03-05, 11:30
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе