Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76

Проблем с NOD32 и други AV програми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #31

    Re: Проблем с NOD32

    Не помня, купувах я отдавна. angel

    -----------
    Абе Malone, да няма Коледно намаление?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #32

    Re: Проблем с NOD32

    Ей ТУК я продават евтинко.

    .:: EDIT ::.
    И на мен така ми се струва Ru, има.
    И понеже ми бягат чуждите езици, тия дето го дават еФтинко ... сигурно продават и пиратки. Или pirate-ки. Знам ли? ...

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #33

    Re: Проблем с NOD32

    След като ме обвинихте ( ), че рекламирам горния АВ софтуер, да кажа и няколко думи за него. ;-)
    Той няма проверка дали копието е законно и няма код за регистрация нито се краква, той просто работи и си върши работата така както трябва.
    Правен е за взискателни и богати фирми и там компромиси не се допускат, затова и няма специални защити за валидиране.
    То не е само антивирус, а цял комплекс от защити, за вируси, троянци, реклами,за мрежата и за бъдещи вируси и много, много други.Защитата е комплексна.
    Инсталира се само с Next няколко пъти и не се нуждае от настройки, може би само за дефинициите може да зададете да ги сваля по-често, но и да не пипате нищо няма да сбъркате. Софта не е тежък за нормална машина. Когато нещо се прецака само с натискане на един бутон FIX, се поправя всичко.
    Програмата само информира каква гадина е унищожила, а действията и са предварително зададени и могат да се променят, на принципа, ако първото действие не успее какво да направи след това. Много готино.
    Аде стига реклама, че ще ни бият.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #34

    Re: Проблем с NOD32

    Аз обвинение не видях, да не си дръпнал повече от регионалната ви ракийка, Ru?
    Нали затова offtopic-нахме темата, да споделим кой от какво е доволен, белким някой намери панацея за проблемите си.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #35

    Re: Проблем с NOD32

    Панацея няма, аз казах, че в различни моменти различни програми излизат начело, а други известни се дънят. Трябва да се внимава в картинката. ;-)

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #36

    Re: Проблем с NOD32

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    След като ме обвинихте ( ), че рекламирам горния АВ софтуер, да кажа и няколко думи за него. ;-)
    Той няма проверка дали копието е законно и няма код за регистрация нито се краква, той просто работи и си върши работата така както трябва.
    Правен е за взискателни и богати фирми и там компромиси не се допускат, затова и няма специални защити за валидиране.
    То не е само антивирус, а цял комплекс от защити, за вируси, троянци, реклами,за мрежата и за бъдещи вируси и много, много други.Защитата е комплексна.
    Инсталира се само с Next няколко пъти и не се нуждае от настройки, може би само за дефинициите може да зададете да ги сваля по-често, но и да не пипате нищо няма да сбъркате. Софта не е тежък за нормална машина. Когато нещо се прецака само с натискане на един бутон FIX, се поправя всичко.
    Програмата само информира каква гадина е унищожила, а действията и са предварително зададени и могат да се променят, на принципа, ако първото действие не успее какво да направи след това. Много готино.
    Аде стига реклама, че ще ни бият.
    Ей, Ru, неам думи просто! И ся ако ми метнеш някой линк за тва чудо на ЛС или на мейла кат дар за Стефановден - цена няа'д' имаш!!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #37

    Re: Проблем с NOD32

    Я вижте тук какви ги разправят:

    http://www.anti-malware.ru/node/885
    http://www.anti-malware.ru/files/dym...t_results4.xls

    stekyman да взема да я кача някъде на bG place?
    http://fileshare175.depositfiles.com...00.MR4-ZWT.rar

    ----------------


    -----------------
    http://www.kaspersky.ru/independent_tests?id=207732802

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #38

    Re: Проблем с NOD32

    Не схващам. Stekyman, не можеш да теглиш използвайки торент или не искаш?
    Има линк по горе.


    Тествайте си антивирусните с The Anti-Virus or Anti-Malware test file на EICAR [European Institute for Computer Antivirus Research]

    Wikipedia : Сайт на EICAR [има описание на файла, както и линкове за тестове]

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #39

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.


  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #40

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Не схващам. Stekyman, не можеш да теглиш използвайки торент или не искаш?
    Има линк по горе.

    Тествайте си антивирусните с The Anti-Virus or Anti-Malware test file на EICAR [European Institute for Computer Antivirus Research]
    Wikipedia : Сайт на EICAR [има описание на файла, както и линкове за тестове]
    @Malone: Няма как да схванеш, щото не ми знаеше условията вкъщи снощи.
    Пробвах линка, разбира се, но не ми захапа. Не тръгна. Оказа се - по комплексни причини. Първо - тия дни по празниците смених дъно, проц, правих чисти инсталации, имиджи и пр. Още не съм довършил работата, та не бях си инсталирал още торент клиент. Още се колебая между u-torrent и Биткомета, или нещо друго? Оказа се,че имах инсталиран Free Download Manager,последна версия, която поддържа торенти, ама и той не захапа. И тогава почнах да се нервя! Преди месец и половина и нещо сложих отделен РС на сина си в неговата стая и за разпределяне на нета сложих разбира се WiFi рутер. Всичко ОК, работи на 6 и пр. Преди около 2-3- седмици една вечер жена ми поиска (тя сяда на моя РС вкъщи) да си провери пощата в mail.bg. Да, ма нъцки - не се отваря, "всичко друго" си работи, мейл.бг не ще. Помислих, че е някаква флуктуация - на другия ден от офиса - нямаше проблеми със сайта. След 2 дни вкъши - пак същата работа. Пинг към мейл.бг има, но лисицата, а и ИЕ НЕ отварят сайта. Помислих, че ХР-то е омазано - не бях преинсталирал повече от година и половина. Та зарадтуй смених и хардуера. Снощи като не ми захапа торента от линка ти - пробвам да отворя Залива директно - нъцки, пробвам мейл.бг - същата работа...
    Б@си тъпотията - изнервих се и шътнах РС-то.
    Днес от сутринта съм се заиграл да видя от какво е цялата работа и още не мога да го реша тоз проблем. В крайна сметка причината е в рутера, защото като си бучна кабела за нета директно в ланката на РС-то и вляза по РРОЕ - няма проблем нито със залива, нито с майл.бг. Да, ама сина ми няма нет и така не можеее...Гледах настройки, сменях - нищо - проблемът остава. Накарая ще взема да го ресетна и настройвам наново, ама по- късно, защото ся пуснах нет на сина. А рутера е ... Тенда... Шго шъткам и него май... Сорка за офтопика, ама не се сдържах.
    Докато си играх сутринта все пак успях да изтегля любимия на Ru-boy софт от Залива и сега даже сийдвам!
    Тествах си и Аваста с The Anti-Virus or Anti-Malware test file на EICAR- ми гаче ли работи!

    @Ru-boy&Malone: Голямо благодарско за линковете! При първа възможност - ще се реванширам.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #41

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Нямаше нужда от толкова обяснения, явно си имал проблем, а аз мислех, че благодарение на благи питиета не си видял линка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #42

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Ru-boy/man, Endpoint кефи значително (което си е истина, си е истина), но стои въпросът доколко е легално да се ползва безплатно софта от този link, който си постнал.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #43

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Че кой е написал да го ползваш?!

    а ... Ru-boy едни момичета ми се появяват в дясно на страницата, дали не е неприлично това, което правят?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #44

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Че кой е написал да го ползваш?!

    а ... Ru-boy едни момичета ми се появяват в дясно на страницата, дали не е неприлично това, което правят?!
    Постът ти по никакъв начин не допринесе за изясняване на въпроса, който поставих. Този въпрос вълнува/би вълнувал мнозина потребители, които биха желали да ползват SEP, но не са наясно с отговора на поставения от мен въпрос. По-скоро постът ти допринесе за доизграждане на впечатлението какъв човек модерира форума.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #45

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Безсмислено е да започваме разискване по въпроса, кое е законно и до колко.
    Този въпрос не е на дневния ред на обществото (както казват в Народното събрание) ;-)
    Аз просто предложих да обсъдим, коя програма е (към сегашна дата) най-удачна за защита (комплексна) на компютрите които ползваме. angel

    KIS2009 (Kaspersky Internet Security) е мнооо яка (както казват тинейджърите) но е яка и защитата и което не е лошо за редовните потребители.
    Коментирам именно KIS2009, защото е качествено по-различна от старите версии, които бяха тромави и проблемни. За KIS2009 могат да се кажат само суперлативи. Има отличен интерфейс, не само защитава, но и ЛЕКУВА файловете от вируси, нещо което малко антивирусни правят, има няколко инструмента за наблюдение на мрежата и т.н. Единствен недостатък е, че ползването и нелегално (с фалшив код) е максимално затруднено и може да ви погоди мнооооого лоша шега.

    Symantec Endpoint Protection v11.0.x е правена за корпорации, там са парите. Те не обичат неприятните изненади от рода на това, че ти е изтекъл лиценза и ти е спряла да работи антивирусната, не могат, а и не искат да си го позволят. Една защита би объркала гладкото ползване на програмата и затова защита няма. Доказано е, че програмите със защита погаждат номера от бъгове и/или грешки на оператора. За програмата линк няма, тя се доставя на место от специалисти на Симантек и те я инсталират съобразно това кой си е платил.

    avast! Professional Edition e просто супер. Има уникални подходи за локализиране и унищожаване на вируси, които много ми допадат. Предимствата са, приятен и изчистен интерфейс и то на български, наистина върши работа особено с функцията и за сканиране в защитен режим, има доста възможности за фина настройка, лесно се регистрира и не предлага изненади. Недостатъците са, параноична, кара те да взимаш решение какво да прави в дадена ситуация, което не е наша, а нейна работа, досажда, често със съобщения.

    И на последно място, но не и по значение Avira (Premium Security Suite). Разширявам списъка с тази програма, защото се оказа изненадващо с добри отзиви, не съм я тествал сериозно, но ще го направя. Отзивите от чуждестранните форуми по IT въпроси да толкова ласкави, че си струва подробни изпитания. Просто обръщам внимание да я имате предвид, като качествен продукт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  2. NOD32 - проблем с ъпдейти ?!?
    От echo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 20:17
  3. проблем с програми под дос
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-05, 13:56
  4. проблем с ъпдейта на nod32
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 15-03-05, 11:30
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе