Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #1

    Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Първо трябва да свалим нужната програма. Нея можем да свалим от http://www.videohelp.com/tools?d=AVI...2.3_Setup.exe.
    След като сме я инсталирали и стартирали ще излезе следното "нещо".Влизаме в програмата.
    Влизаме в "Source & Output"
    В "Open Avi" намираме филма който изкаме да сложим.(Филмът и субтитрите трябва да са в една папка)
    В "Save Avi" намираме директорията и слагаме име на изходния файл.
    В "New Avi Size" избираме колко Мб да е изходния файл, примерно слагаме 700 Мб

    Влизаме в "Additions"
    Натискам "Enable/Disable" и след това натискаме "Load Subtitles" и там зареждате субтитрите на филма.

    Последно влизаме в "Queque"

    След като натиснем "Add To Queque" филмът трябва да излезе в "Job List" След което натискаме върху филма и натискаме "Start" След което ще излезе друг прозорец който "ще прави нещо" изчакваме го (около 1 час може и малко повече или по - малко не си спомням много добре) след което ни излиза съобщение че филмът е готов, след което влизаме в директорията която сме задали. Там ше бъде филмът с една папка и един .txt файл които трябва да изтрием и да оставим само филма.(Не е задължително да трием .txt файла)....



    Приято гледане дано да съм го обяснил както трябва ако нещо не е ясно питайте.



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294754342[/time]_________________________________________________

    Извинете ме за 2-рата снимка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #2

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Добре е обяснено, но при какви условия е необходимо да ги вграждаме?Аз имах нужда да ми бъдат по-големи и с черен кант,защото домашното ми кино самсунг от преди 3 г. в това отношение беше отврат.
    Намерих тогава вариант с AVIAddXSubs, от srt се правят графични като един поток,който се събира с видео и аудио потока.Удобно,бързо и без конвертиране.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #3

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Добре е обяснено, но при какви условия е необходимо да ги вграждаме?Аз имах нужда да ми бъдат по-големи и с черен кант,защото домашното ми кино самсунг от преди 3 г. в това отношение беше отврат.
    Намерих тогава вариант с AVIAddXSubs, от srt се правят графични като един поток,който се събира с видео и аудио потока.Удобно,бързо и без конвертиране.
    Тази протрама май неможе да прави чак такива неща и незнам всичко за нея потърси в Интернет нещо по твоя въпрос за КАНТА и това ми е първата тема все пак...... УСПЕХ


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от koko_ronaldo
    След което натискаме върху филма и натискаме "Start" След което ще излезе друг прозорец който "ще прави нещо" изчакваме го (около 1 час може и малко повече или по - малко не си спомням много добре) след което ни излиза съобщение че филмът е готов, след което влизаме в директорията която сме задали. Там ше бъде филмът с една папка и един .txt файл които трябва да изтрием и да оставим само филма.(Не е задължително да трием .txt файла)....
    "AviSub" прави същата гимнастика, в рамките на 1÷5 минути, според големината на файловете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #5

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    "AviSub" прави същата гимнастика, в рамките на 1÷5 минути, според големината на файловете.
    Кажи от къде да я изтегля и как се работи с нея ако може снимки или клип

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    И с AviReComp може да се променят големината и шрифна на субтитрите, но за да стане това трябва да са във формат .ssa или .ass.
    По принцип програмата е супер, когато ви трябва друг изходен размер и големина на файла плюс вградени субтитри.
    А тоя AviSub го ползвах веднъж. Вграждам субтитрите, пускам на компютъра - няма никой. Добре че ги пуснах на плеъра, там излизат .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #7

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    А тоя AviSub го ползвах веднъж. Вграждам субтитрите, пускам на компютъра - няма никой. Добре че ги пуснах на плеъра, там излизат .
    Аз също ползвам AVIAddXSubs и съм доволен от бързото вграждане на субтитрите .Когато пускаш филма от компютъра трябва да са в една папка със субтитрите и с едно и също име ,нищо че са вградени.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #8

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    "AviSub" прави същата гимнастика, в рамките на 1÷5 минути, според големината на файловете.
    Кажи от къде да я изтегля тая твоята или поне дай линк

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #9

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    И с AviReComp може да се променят големината и шрифна на субтитрите, но за да стане това трябва да са във формат .ssa или .ass.
    По принцип програмата е супер, когато ви трябва друг изходен размер и големина на файла плюс вградени субтитри.
    А тоя AviSub го ползвах веднъж. Вграждам субтитрите, пускам на компютъра - няма никой. Добре че ги пуснах на плеъра, там излизат .
    +1 при вграждане с такива програми,субтитрите стават графични във формат xsubs. Отварянето им на компютъра става само с плеър за divx,знам само за такъв от www.divx.com
    Линк за aviaddxsubs, просто го напиши в чичко google. Освен промяна на големината,позицията,цвета,дебелината на черното окантване по избор,задължително трябва да се зададе език,мисля беше руски,понеже нямаше български,въпроса е за кирилицата. Това е най-добрата програма спрямо подобните.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #10

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    +1 при вграждане с такива програми,субтитрите стават графични във формат xsubs. Отварянето им на компютъра става само с плеър за divx,знам само за такъв от www.divx.com
    Линк за aviaddxsubs, просто го напиши в чичко google. Освен промяна на големината,позицията,цвета,дебелината на черното окантване по избор,задължително трябва да се зададе език,мисля беше руски,понеже нямаше български,въпроса е за кирилицата. Това е най-добрата програма спрямо подобните.
    Аз я имам вече но ми кажи как се работи с нея-клип или снимки или пусни тема

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    49
    #11

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Порови се из мрежата ето нещо с няколко кликвания http://dwdvideo.com/view_post.php?id=67

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #12

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от econt
    Порови се из мрежата ето нещо с няколко кликвания http://dwdvideo.com/view_post.php?id=67
    Мерси всичко ми е ясно

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #13

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    И с AviReComp може да се променят големината и шрифна на субтитрите, но за да стане това трябва да са във формат .ssa или .ass.
    По принцип програмата е супер, когато ви трябва друг изходен размер и големина на файла плюс вградени субтитри.
    А тоя AviSub го ползвах веднъж. Вграждам субтитрите, пускам на компютъра - няма никой. Добре че ги пуснах на плеъра, там излизат .
    Здравейте !
    Исках да ви попитам възможно ли е само големината на шрифта да променим,по точно да се уголемят буквите.Тъй като съм със самсунг тв а там субтитрите колкото и на голям да ги сложиш пак са малки и от няколко метра трудно се четат.Зтова да ми кажете само тази опция има ли я,без такива вграждания на субтитри само за увеличаване на размера на субтитрите и как става!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #14

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Няма да стане без да ги вградиш, щом на самия плеър е зададено на максимум големината им.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #15

    Re:Как да вградим субтитри във филм с програма Avi ReComp

    Цитат Първоначално публикувано от alex_
    Здравейте !
    Исках да ви попитам възможно ли е само големината на шрифта да променим,по точно да се уголемят буквите.Тъй като съм със самсунг тв а там субтитрите колкото и на голям да ги сложиш пак са малки и от няколко метра трудно се четат.Зтова да ми кажете само тази опция има ли я,без такива вграждания на субтитри само за увеличаване на размера на субтитрите и как става!
    Най-простият вариянт е да ги направиш главни букви с notepad, но разликата не е голяма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д субтитри в 3д филм
    От KJN94 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-13, 00:54
  2. DVD филм и гледане с външни субтитри
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-05, 20:41
  3. PowerDirector - субтитри на филм (DVD)
    От Garu във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 21:47
  4. Как се импортират субтитри в DVD филм?
    От Sagitarius във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 17
    Последно: 15-11-04, 22:07
  5. Как да сложа субтитри във филм....
    От deveca във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 19-03-04, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе