Резултати от 1 до 14 от общо 14

Изчезнала изформация от дял?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #1

    Изчезнала изформация от дял?

    Здравейте! Надявам се някой да може да помогне, защото не намерих никаква информация точно за моя проблем.Проблема е следния: с WINDOWS 7 Ultimate съм и днес след съобщение за потенциално опасен софтуер и премахеането му от системата, компа се рестартна и за моя изненада след влизане в локален диск D ми изписва, че диска е празен а от свойствата на диска ми съобщава, че има 50gb свободни от 350gb., т.е. информацията е там, но като вляза в него го показва като празен. Диска е разделен на 3 дяла. С локален диск E няма никакви проблеми всичко си е там. Някой има ли идея как може да се възстаниви информацията която всъщност си е там , но не се вижда. Предварително благодаря за отговорите ви!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Вирус?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #3

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Ами да мисля, че беше троянец. Преиснслирах веднага след това, но нямаше промяна при D-то.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Ако информацията ти е важна, носи го някъде за въстановавяне, макар, че след като си преинсталирал...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #5

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Информацията не е толкова важна, просто една не малка колекция от филми, но както и да е. Ще си поиграя още малко и направо му давам формат. Мерси за мненията.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    отвори winrar и влез през него в D-то, пиши дали виждаш съдържанието.
    Знам знам, смешно звучи, не, не съм пил, нито пушил.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #7

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    През Partition Magic се вижда съдържанието на диска. Сега проврих -вижда се и през winrar. Да не би да имаш някаква идея?

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    имам да, пак налудничава!
    Триеш файловете един по един с winrar, после от кошчето ги дърпаш към десктопа и си готов. Първо направи опит с един незначителен файл, изтрий го, иди в кошчето и го влачи към деска.
    Работата трябва да стане и то само при условие, че имаш достатъчно място на С. Най на края, след цялата акробатика форматираш D-то и връщаш всичко на място.

    Но и провери, за вируси все пак, не е лошо и да пуснеш един тест на диска.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #9

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Пробвах по този начин с няколко снимки и mp3-ки, но не се получава след катоги провлача от кошчето на декстопа не се виждат изобщо. Благогаря за съвета все пак.

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Абе да не са скрити?, наскоро имах такъв вирус при един клиент, и се оправи с доста малко работа, я провери все пак?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    вирусче сигурно...
    Сложи диска като втори на друга система. Там би следвало да се вижда реалното съдържание на D.
    Почисти заразения диск като хората.

  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #12

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    отвори winrar и влез през него в D-то, пиши дали виждаш съдържанието.
    Знам знам, смешно звучи, не, не съм пил, нито пушил.
    Не е смешно,всичко си е много вярно. Архиваторите са едни от най-добрите файлови не точно менаджери, но ти показват всичко в директорията и надолу по дървото.Кофтито е че не могат да променят атрибутите.
    Просто не се съобразяват с атрибутите на директориите и файловете.
    Едно време имаше много хубави Дос менаджери, но се изгубиха през Прозорците.
    А сега ще се пробвам да помогна.
    Затвори всички Експлорери, отиди в Control Panel-> Folder Options. Когато ти се отвори ,кликваш на вторият таб View , намираш "Hidden files and folders" ,маркираш "Show hidden files,folders and drives" и плющиш де що видеш Apply в този таб.Затваряш го и отваряш експлорера и у-во Д. Би трябвало да си виждаш файловете и папките с не много наситен цвят защото са още скрити. Натискаш CTRL+A,десен бутон, Properties и отмаркирваш Read-onle и Hidden .После Apply и ОК и сегаби трябвало папките и файловете да са с пак същите икони.
    Ако това не стане,можеш да се развъртиш с ДОС командата ATTRIB, макар че за тебе не е препоръчителна.
    Друг начин е сваляш си Hiren'sBootCD 10.5 и нагоре, монтираш го или го пишеш на диск,ако нямаш auto-run стартираш файла Windows Menu.cmd, отваря ти се нов прозорец, от там Menu->Browsers->ERD EXplorer, стартираш, Yes и те се отваря експлорера,у-во Д,Натискаш CTRL+A,десен бутон, Properties и отмаркирваш Read-onle и Hidden . Сега натискаш бутона Set Child Attributes и пак и отмаркирваш Read-onle и Hidden . OK->Apply-> OK и харда би трябвало да почне да стърже като луд. Когато се успокои, би трябвало всичко да се е показало.
    Ако така не стане,печеш Hiren'sBootCD, бутваш от него, и чакаш да ти покаже менютата от 1 до не знам си колко, но пак трябва да стартираш ERD EXplorer и пак по същият начин работиш, но мисля че е препоръчително с по-малко на брой папки и файлове да маркираш за едновременна обработка.
    Успех !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Не мога да разбера , защо му давате такива съвети
    най-простото което трябва да направи :
    1 Hiren boot Cd
    2. Бътва от него
    3. Избира Partition tools
    4. Acronis ........
    5. Влиза в Акронис - десен бутон на дяла и Recover


  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #14

    Re:Изчезнала изформация от дял?

    Много благодаря на всички отзовали се за съветите. Проблема се оправи от опциите за папките по съвета на sad sack-първия вриант. Наистина бяха скрити. Форума е много полезен. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици в гаранция+изчезнала фирма
    От Watermark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 09-08-12, 20:18
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-05-12, 13:47
  3. Отговори: 9
    Последно: 15-10-04, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе