Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Norton Firewall VS Zone Alarm

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #16

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Rosnaka, порт 139 е на НетБИОС сесиите. То за можене - можеш да си го затвориш, но няма да имаш мрежа тук при нас. Спи спокойно, троянците няма да влязат при теб [:-ghost]...



    Gadget, доста силни думи за ZA, с прекалена увереност се изказваш за доста сериозна програма. Недоумявам каква работа не ти е свършила? Няма "най-добра" програма, защото нуждите на потребителите са различни, и ако за теб NPF е номер едно, погледни <u>Checkpoint Firewall-1</u> и ще видиш, че Нортон-а изглежда нищожен пред нея.

    Всичко е въпрос на нужди.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #17

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Blackice? Добро.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #18

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Пак започнахте със старите глупости.



    1. Не се ползва нигога комерсиалиен Firewall - защото вирусите го знаят и спират. (следователно не става за защита от троянски коне)

    2. Не се разчита на firewall ако ползвате програми които комуникират с неопределен брой user -и - ICQ, eDonkey, eMule... KAZAA, защтото се бърка!!!

    3. Firewall-a а абсолютно безполезен .. [] виж долу



    Малка демонстрация на професионален Sniffer в дейсвие.. от съседния PC прихванах как се логвам в ABV.BG и други неща се виждат на "комшиите" по интернет доставчик.

    Това смятам е достатъчно да осъзнаете каква е заплахата, и колко наивно подхождате като си губите времето да настройвате Personal Firewall (а не Firewall защото двете са абсолютно различни и Firewall-a върши работа за разлика PFW)... Азне мога да спя спокойно. За вас не знам []




  5. Gadget
    Guest
    #19

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    ufff ne sa tuk sum na 800x600 i ne moga da prihvana vsichko....kva e taia kartinka be )

  6. Gadget
    Guest
    #20

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    3. Firewall-a а абсолютно безполезен .. [] виж долу



    Малка демонстрация на професионален Sniffer в дейсвие.. от съседния PC прихванах как се логвам в ABV.BG и други неща се виждат на "комшиите" по интернет доставчик.

    Това смятам е достатъчно да осъзнаете каква е заплахата, и колко наивно подхождате като си губите времето да настройвате Personal Firewall (а не Firewall защото двете са абсолютно различни и Firewall-a върши работа за разлика PFW)... Азне мога да спя спокойно. За вас не знам []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Znachi.. tova che ne si si nastroil Firewall-a bez znachenie koi si e lichno tvoi problem... Daje kato si na LAN i kato slojish NPF toi po default na Trusted zone ti slaga tsialata podmreja, v koiato se namirash.. sledovatelno 254 PCta imat neogranichen dostup do teb Chestito Ako pravilno go konfigurirash niama nikakvi problemi... A za Zone Alarm si e naistina edin obiknoven Firewall, koito osven da blokira niakoia i druga programka za drugo ne stava )



    Na nachinaeshtite im preporuchvam da si nameriat niakoi razbirasht da im go nastroi, za da ne stavat sakatlutsi.. podobno e polojenieto i s Antivirusnia soft.. no tva e druga tema ))

  7. Gadget
    Guest
    #21

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Sega da ne se hvanete za podmrejata i 254-te PCta... broiat razbira se moje da varira za suotvetnia LAN, vajnoto e che v podmrejata, koiato se namirash ti si vidim za ostanalite po default (stava vupros, ako si s Norton Firewall)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Gadget не си ме разбрал... това което показвам не зависи изобщо от FIREWALL нарича се снифиниг, и се състои в несъвршенността на TCP/IP протокола. В случая седиш си ти с 1000 firewall-a, и аз седя на съседния PC. Аз пускам една програмка която <font color="red">пасивно!!</font id="red"> сканира за твоите пакети (понеже TCP/IP не върви насочено от А към Б а минава из цялата мрежа С Д Е Ф ... докато не бъде филтриран потока от някой рутер,т.е. АЗ НЕ ТЕ СКАНИРАМ ТЕБЕ,А СЛУШАМ ЗА ЕХО-то ТИ така да се каже образно) като резултат аз те виждам какво правиш и това става пасивно извън твоя компютър! Пак повтарям Firewallите тук няма нищо общо. Ти не можеш да ме засечеш не можеш да ме спреш! (освен ако не криптираш целия си трафик което е меко казано невъзможно, или поне струва много пари). Ако искаш блокирай всиякакъв достъп със скапания Norton Firewall всичко което влиза или излиза от компютъра ти аз ще го виждам. Ясен ли съм? <font color="red">Тънкия момент че за да го направя трябва да съм или в една мрежа/провайдер с теб или да съм на пътя на заявките, т.е. трафика да минава през мен. Второто е трудно, но първото е напълно реална заплаха, аз винаги мога да си купя аccount на твоя провайдер, и контрата е в него, ако си е изградил правилно мрежата ти си в безопасност ако не...</font id="red">



    Другото - Symantec са толкова добре познати на писачите на вируси, че неведнъж съм бил свидетел как вируса деактивира всичко с техния знак. Norton Firewall се базира на небезисвестния AT GUARD, мога да твърдя смело, че преди Simantec да го омажат това беше най=добрия и лек FW правен от хора. Недостатък - 2 висши трябваха за да можеш да си го конфигурираш понеже всичко ставаше по портове и протоколи, програмката не е по-голяма от 3МБ. и все още може да се намери.



    Но да се върнем на въпроса: няма смисъл! Това което трябва да имате не е Firewall а програма следяща активните връзки(AT GUARD има такава впрочем). И това което ви казва DOMIN го подържам и аз: Няма нищо по страшно от фалшивата увереност: Имам FW имам Antivirus... и те от Registrite се пускат и те от Registrite се спират, 2 реда на Delphi пиша и спирам всичко!!! а аз не съм "специалист", не владея нещата на "ниско ниво".



    // Един приятелски съвет. Нещата не са толкова сложни, но трябва да знаете - как работи TCP/IP, основните портове за какво служат и т.н. А не да разчитате на програмки които и без това нищо не правят освен да ви товарят процесора. Една програмка за която никой не е чувал върши работа колкото 10 известни всекиму, не съм ли прав []

    // Този форум е за това, но за съжаление не мога да ви дам цялата информация по въпроса по простата причина че и аз нямам време, дано това да стигне и осмислете думите ми.

  10. Gadget
    Guest
    #23

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Vij sega, che ne sum te razbral v nachaloto e taka.. ama vsicko tova deto si go izpisal mi e izvestno... Za produktite na Symantec sushto... osobeno Antivirusa... nikoga ne sum go polzval... shtoto pone 5 firmi biaha omazani s nego... btw poseshtavam Cisco kursa, no tova niama obshto sus znaniata mi... Ta za TCP/IP filtratsiata si PRAV. Az ne sum zasegnal potokut ot danni, koito in/out ot FW navun, a samo tova, koeto in/out ot PCto mi do FW Men tova me interesuva - niakoi zabluden da ne mi se natrese Ako niakoi ima jelanie da me probie, stiga da iska shte uspee ) Tva e vse edno da ograbish banka...



    AtGuard za jalost ne bachna na NT/XP inache do predi da nima XP biah s nego... toi e the best, sega sum s NPF i toi pritejava absolutno vsichko ot AtGuard vkluchitelno i sledene na aktivnite vruzki, koeto e osnovno za edin firewall.



    Po-printsip ne obicham produltite na Norton, no NPF prosto e chudesen (NE kazvam che e nezamenim!!!)... minah prez ZoneAlarm, Kerio, Outpost i oshte nenam si kvo, no NPF mi vurshi prekrasna rabota zashtoto zamestva 3 programki, koito polzvah zaedno s FW.



    E pone se razbrahme krotko i tiho )

    10X, che si se postaral da ispishesh tolkova mnogo, no se nadiavam, che shte bude polezno za po-nerazbirashtite

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #24

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Super [] един да ме разбере []

    Това за AT GUARD ми е странно защото аз лично съм го ползвал под 2000, мисля че имаше някаква тънкост, но не си спомням вече.

  12. Gadget
    Guest
    #25

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    E kak niama da se razberem... za tva sa forumite da obsudim spokoino vsichko i da se argumentirame... a ne postoianno razpravii i sporove )

  13. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #26

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Е да лесно ви е на Вас, а ние незрящите ко да правим !!!

    Снифер имам, и туй онуй мога, ама пуу ако знам как да се пазя !!!

  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #27

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Прочети всичко отначало и ако не можеш да се оправиш викни някой приятел или мен. Ще ти настроя PC-to и ще ти дам 2-3 урока. Ама след това кръчмата не ти мърда )

    Ако пък толкова нещо не ти е ясно питай тук

  16. Gadget
    Guest
    #28

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Kum DeathKnight:



    Ti me ambitsira... pisal sum naizust...AtGuard raboti i pod WinXP i to mnogo stabilno... niama greshka...sus sushtata sila na NPFirewall ) Edinstvenia nedostatuk mu e, che ne vsichki pop-ups spira i to e normalno... vse pak starichka si e programkata...no fakt e, che vse oshte e aktualna za razlika ot drugi podobni



    NPF i AtGuard - The best Firewalls w/ Ad blocker + anim stopper, pop-up stoper, realtime monitoring i oshte drugi neobhodumi insrumenti v edno )



    Razlikata m/u dvata e che ot strana na resursi NPF-sa zaema 2 puti poveche ot AtGuard

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #29

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Аз отдавна съм минал това време когато AD-вете ме притесняваха [] сега се боря с Popup-ите и SPAM-А (а от спам-а спасение няма)

  18. Gadget
    Guest
    #30

    Norton Firewall VS Zone Alarm

    Za popupa ti kazah spasenieto e NPF2003, ama 2003, a ne starite versii ) a za SPAM-a... zavisi ti kak se se konfigurirash.. prigrami, koito polzvash, email addresi, na koi koi davash i t.n. po toia vupros mojesh da otvorish nova tema ))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Norton Personal Firewall
    От Pandelka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 12-07-07, 01:23
  2. Нова версия на Zone Alarm
    От kris11 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-05, 16:25
  3. Кaspersky vs Zone alarm Pro
    От miroto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 17-01-04, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе