Резултати от 1 до 8 от общо 8

Update на Win7X64

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Update на Win7X64

    Купих си лаптоп ThinkPad T61 със следните х-ки - T7500(2.2GHz), 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, 6c Li-Ion
    Проблема е че след като го ъпдейтна напълно ( иска рестарт, който го и правя ) при зареждането на самата операционна ми излиза съобщение - Startup Recovery. И дотук. Не иска да се оправи и със System Restore. Със сигурност знам че проблема не е в SP1, а някой от 5-6-те ъпдейта които след това ми излизат. Но не мога да разбера от кой точно. ( Не съм инсталирал езиков пакет ). Някой ако е имал подобен проблем нека сподели. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Update на Win7X64

    искаш някой да сподели, ако е имал проблем с ъпдейт?

    абсолютно всеки, който е позволил ъпдейтите, към някой момент е имал проблем

    поне кажи кои са тези въпросните 5-6...

    и как така "със сигурност" знаеш, че не е от SP? аз знам със сигурност, че на много хора, слагащи SP1, после им се е налагало да преинсталират

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Update на Win7X64

    Трябва да има възможност за "recovery C" или "recovery entire system" - в първия случай губиш всичко на Ц дял, във вторият губиш всичко записано.

    Ако не става така рестартираш и с натискане на F2 или F8 влизаш в BIOS менюто и оттам също има възможност за посочените горе 2 възможности.

    Със 160 GB хард и ако с Уин 7х64 е пълна щуротия да го оставяш да ъпдейтва сам или поне го ограничи само до критичните ъпдейти и/или ъпдейти на windows defendera.При мен Уин 7х64 +програмните файлове+програмните файлове в съвместимост с х86 са около 50 ГБ, а отделно е програмното осигуряване на самия производител Ако е оригинален Уина можеш да свалиш http://windows.microsoft.com/bg-BG/w...ity-essentials -поне е безплатна и върши работа.

    Имам доста лоши впечатления от тази серия, макар да я водят бизнес.Един познат си купи чисто нов(е не е T61) -температура на процесор и видео 60-61 градуса в покой и сърфиране.За сравнение моят мултимедиен когато го купих 33-38 градуса, а сега 18 месеца по-късно 38-46 градуса.

    Изобщо купувам ли по-нататък нещо геймърско-поне е с дбре изпълнено охлаждане.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #4

    Re:Update на Win7X64

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Трябва да има възможност за "recovery C" или "recovery entire system" - в първия случай губиш всичко на Ц дял, във вторият губиш всичко записано.

    Ако не става така рестартираш и с натискане на F2 или F8 влизаш в BIOS менюто и оттам също има възможност за посочените горе 2 възможности.

    Със 160 GB хард и ако с Уин 7х64 е пълна щуротия да го оставяш да ъпдейтва сам или поне го ограничи само до критичните ъпдейти и/или ъпдейти на windows defendera.При мен Уин 7х64 +програмните файлове+програмните файлове в съвместимост с х86 са около 50 ГБ, а отделно е програмното осигуряване на самия производител Ако е оригинален Уина можеш да свалиш http://windows.microsoft.com/bg-BG/w...ity-essentials -поне е безплатна и върши работа.

    Имам доста лоши впечатления от тази серия, макар да я водят бизнес.Един познат си купи чисто нов(е не е T61) -температура на процесор и видео 60-61 градуса в покой и сърфиране.За сравнение моят мултимедиен когато го купих 33-38 градуса, а сега 18 месеца по-късно 38-46 градуса.

    Изобщо купувам ли по-нататък нещо геймърско-поне е с дбре изпълнено охлаждане.
    Без да се обиждаш, но ти изговори един куп глупости, сериозно ти казвам. Процесора е изключително хладен, да не кажа студен. Антивирусната ми е платен Нод и лиценза и изтича Август 2013г. Другото просто няма как да го коментирам.!!!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Update на Win7X64

    личните ми впечатления върху Т61 са, че е много сериозна машина и проблемът ти е от конкретната инсталация (инцидентен "хлъц"), или евентуално от начина, по който ъпдейтваш.

    не си казал какъв windows слагаш, SP1 в него ли е или след това, респективно колко ъпдейта ти се стоварват върху горкия win (много ме съмнява да са само 5-6 след инсталация на какъвто и win, било то с или без SP1), и т.н., и т.н...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #6

    Re:Update на Win7X64

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    личните ми впечатления върху Т61 са, че е много сериозна машина и проблемът ти е от конкретната инсталация (инцидентен "хлъц"), или евентуално от начина, по който ъпдейтваш.

    не си казал какъв windows слагаш, SP1 в него ли е или след това, респективно колко ъпдейта ти се стоварват върху горкия win (много ме съмнява да са само 5-6 след инсталация на какъвто и win, било то с или без SP1), и т.н., и т.н...
    Слагам Win7 без Sp1. Сервизния пакет го инсталирам след това, но казвам че проблема не е от него, защото дори и 10 пъти да направя рестарт, не се " чупи ". Но след SP1 ми намира още 5-6 ъпдейта, които като инсталирам и направя рестарт умира системата. Не са само 5-6...... доста са, но последните които ми намира накрая са 5-6 и някой от тях прецаква всичко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Update на Win7X64

    А "Lenovo Update" ?
    Що не го направиш веднага след SP1 на Windows (или в още по-ранна фаза) ?
    И чак след това да продължиш с "Windows Update"

    Доколкото разбирам, този Windows който инсталираш не е OEM-ския от Lenovo и затова софтуера за "Lenovo Update" трябва да го свалиш от сайта на Леново (ако не си го направил вече). Точното име мисля че беше "Thinkpad System Update".

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #8

    Re:Update на Win7X64

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    А "Lenovo Update" ?
    Що не го направиш веднага след SP1 на Windows (или в още по-ранна фаза) ?
    И чак след това да продължиш с "Windows Update"

    Доколкото разбирам, този Windows който инсталираш не е OEM-ския от Lenovo и затова софтуера за "Lenovo Update" трябва да го свалиш от сайта на Леново (ако не си го направил вече). Точното име мисля че беше "Thinkpad System Update".
    Мисля че точно тук се крие разковничето. Свалил съм ъпдейтите още преди 3-4 дена, остана да тествам. Благодаря ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Update za NEO M51 DivX ?
    От Emoo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-07, 19:39
  2. Firefox 2.0 Update !?
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 11-02-07, 12:01
  3. Update
    От abv във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-06, 21:43
  4. За Update на WIN-a
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 19-04-06, 19:36
  5. NAV i update = big bug
    От trastikata във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-02, 19:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе