Резултати от 1 до 6 от общо 6

Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #1

    Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    "Излезе версия 17 на браузъра Chrome, разработван от Google. Новото издание предлага по-висока производителност и повишена сигурност при сърфиране в интернет.
    Chrome 17 включва функция за фоново зареждане на страницата, чийто адрес се въвежда от потребителя. Това позволява практически моменталното й показване на екрана, пише TechNews.

    Променена e и системата за сигурност. Браузърът сканира страниците за наличие на зловреден код и проверява изпълнимите файлове, съобщава блогът на проекта.

    Подходът на Google за често обновяване се следва и от Mozilla. Наскоро излезе 10-а версия на Firefox с функция за тихо обновяване. Следващото издание се очаква през март.

    Chrome 17 се зарежда автоматично при стартиране на приложението. Нови потребители могат да си свалят браузъра безплатно от сайта на Google."

    http://it.dir.bg/news.php?id=10506847

    Сега го ъпдейтнах и наистина лети,

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re:Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    Имаше един виц "За какво служи IE? Aми за да можеш да си свалиш Mozilla Firefox!".
    За Chrome дори и вицове няма, толкова е безличен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re:Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    Има си както плюсове, така и минуси (както си отбелязъл).
    За плюс намирам това, че по някакъв си начин запaзва подхода на IE при някои скриптове - по-точно, на дадени устойства не мога да обновя firmware с Mozilla и Opera, става с IE (както фирмата е предписала) и с Chrome.
    Има си и минуси: ползва прокси настройките на системата (от Control Panel, като IE), не виждам начин да се настрои да не помни история, заема ПОВЕЧЕ памет от другите, за Go бутона трябва да се ходи с магазина им и т.н...

    Ето и какво показва практиката: на вехта машина - AthlonXP 1900+ (1600MHz), 256MB, nVidia TNT2 със задача само да има Skype и YouTube e инсталирана XP с интегрирани SP3, IE8, WMP11, .Net3.51 и последните версии на браузърите. За тест избрах https://www.youtube[dot]com/watch?v=k1_NtyxClu0&feature=g-logo&context=G2823a78FOAAAAAAAEAA. Всички бараузъри го възпроизведоха без насичане, но ето екран от Task Manager-a:

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re:Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    Доста показателно!!! Няма нужда от коментар, след горната графика.
    А за мен настройките на прокси са много важни и да се взимат от IE е повече от неприемливо за мен. Ясно е защо.
    Лично аз харесвам Opera, но ползвам само и единствено Firefox. Има и неща, които не могат да се измерят с диаграми.
    Въобще избора на браузер е субективен, въпреки обективните плюсове и минуси.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    не виждам какво е показателното на горната графика, след като пише "chrome 16", а новата версия е 17, освен ако не е механична грешка

    моите впечатления са за видимо ускоряване (което, разбира се, е резултат от задкулисната му дейност, а не поради някакво реално забързване на нета , но и за проблеми с флаш-а, които доста често спонтанно си крашва

    по отношение на ресурсите си позволявам не да не съм съгласен с показаното по-горе, а с твърдението, че е МНОГО важно дали един таб ти гълта 1 МВ повече или по-малко. нима изборът на браузър на хората, които държат 30-40-50 таба постоянно отворени, се базира на въпросния +-1МВ ? нима въпросният 1МВ е решаващ за съвременна машина с 4 гига рам?

    изборът на браузър винаги е въпрос на личен вкус, предпочитания и примирение, че така или иначе за доста неща ще опреш до IE, но твърдо няма да си признаваш

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #6

    Re:Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен

    Никога не съм харесвал браузъра Chrome , след като прочетох първия пост си рекох защо да не го пробвам , нищо не ми пречи . Малко пред история , компютъра ми е служебен но явно не е ограничен от инсталиране на браузъри за което не съм и знаел :rolleyes: работех до скоро IE 6 , но явно някой от фирмата се усети че има и по нови и ни пуснаха ъп до 7 ужасно бавене на страниците и си рекох , що не взема да пробвам мозилата и тогава установих че мога да я инсталирам и да ви кажа се родих с нея но сега като инсталирах браузъра Chrome - наистина хвърчи - да не повярваш .
    За компютъра който въпреки че е антика 512 рам и интел 2,53 и който не е преинсталиран от 2005 г от както ми е даден , абе направо се учудих

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сигурен съм, че съседа краде ток от мен
    От kaki във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 21-10-09, 18:25
  2. плъгинове за chrome?
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-09-09, 12:55
  3. Отговори: 0
    Последно: 05-08-09, 22:16
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:14
  5. Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе