Резултати от 1 до 6 от общо 6

Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    Здравейте
    Наскоро се сдобих с нов лаптоп Acer Aspire 5672 който има такъв слот. В магазин plesio предлагат катинарче със стоманен кабел което се включва във въпросния слот и така лаптопа може да бъде завързан за тръбата на парното например, като идеята е да бъде предотвратена кражба. Някой има ли представа до колко това може да опази лаптопа? Цената на въпросната джаджа е 42 лева което ми се струва малко надута цена за парче стоманен кабел с катинарче. Обмислям покупката на подобно нещо тъй като лаптопа ще пребивава на място, до което имат достъп и други хора в мое отсъствие и искам да се застраховам, че няма да изчезне докъто ме няма.

  2.  
     
  3. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #2

    Re: Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    Според мен идеята на подобно кабелче е някой минаващ да не го отнесе просто ей така. Иначе с нужните инструменти не е проблем да бъде отнесен, но с малко забавяне и не чак толкоз незабелязано.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    И аз гледах днес едно такова заключващо механизъмче
    и аз се чудя
    дали просто с едно по силно дръпване няма да се откътри тая джаджа

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    //kredor-service unavailable//

    Mislq che dosta dyrpane shte padne predi da uspee nqkoi da iztrygne takova kabelche...spored men neshtoto koeto bi poddalo pyrvo e korpusa na laptop-a...

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    На повечето лаптопи този механизъм захваща вътре в лаптопа за здрав метален корпус, пластмасата отвън е само за декорация.
    Механизма на "ключалката" на въженцето също е здраво направен (поне на тези, които съм виждал) и не би трябвало да поддаде, но знам ли го ...
    Абе въобще някой ако иска да тафи лаптопа, бая зор ще види, освен ако няма подходящите "инструменти" за това (ъглошлайф или някакви ножици да резне въженцето) ;-)
    Винаги съм се чудел, ако закача здраво лаптопа за нещо, и с нещо започна да дърпам стоманеното въженце, кое първо ще поддаде ..., но засега никога не ми се е удавал случай да пробвам ;-)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Колко е сигурен Kensington lock slot-а на лаптопа

    на една изложба буквално видях как един пич се върна с лаптопа като камион закачен с верига за стена .
    Определено ефекта бе такъв заради изненадата - човека не видя въженцето !

    днес в metakafe.com видях как се отваря ключалката с най-елементарни средства
    http://www.metacafe.com/watch/277508/laptops_lock/

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. Новият Chrome е по-бърз и по-сигурен
    От Under666 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-02-12, 14:14
  3. Сигурен съм, че съседа краде ток от мен
    От kaki във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 21-10-09, 18:25
  4. Отговори: 0
    Последно: 05-08-09, 22:16
  5. Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе