Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    И за какво говорим. Щом не е надеждно , защо да го купувам.
    Защото докато работи го прави добре. Сценарият на stenly е правилния и хем ползваш предимствата на ССД, хем не се тормозиш за сигурност на информацията...
    Не разбирам от коли, но съм сигурен, че Ферари, Ламборджини не са от най-надеждните марки. Все едно да ме питаш е като не е надеждна що да я купувам

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Преди време при SSD беше пречка късия живот и малкото на брой цикли на презапис.
    Сега такива пречки няма и съответно SSD си е приложимо и за (цитирам) ценно инфо.
    Абе дано да е така с новите. Наистина, 5-годишната гаранция звучи респектиращо, проблемът е, че това са нови устройства и все още не е минало достатъчно време за да преценим дали Интел не са направили гаф и не са се пресилили...
    Като четеш гайд за оптимизация на ОС за ССД и ще ти се изправи косата Спри това, спри онова, не пускай дефрагмент, пускай ежеседмично Трим... куп ограничения и задължения за да ги пазим тези чипове

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

    Къде има такъв гайд ? Ако не те затруднява, покажи къде (, че е ценно за всички предполагам) ?

    ПП.
    Продължавам с чопленето по темата за ССД, щото тук в Сетком, май не е коментирано или поне не скоро. Така както е в момента, не е никак зле - всеки казва каквото знае, включително и митовете се разбиват. И се научават много нови неща по лесен и удобен начин ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I ил&

    В интерес на истината всичките проблемни SSDми идват след май тази година. До преди това нямам никакви забeлежки. A-Data & Kingston най-често се купуваха , но и доста OCZ agility които си работят много добре.( Petrol не са сполучливи , много са бавни ) Intel само 2 , много скъпи идваха за клиентите. Познат си купи Corsair - не се е оплакал. Горе доло от както намалиха цените и въведоха новата "уж" по-бърза флаш - от тогава не съм доволен.
    Сигурен признак за бъдещ крах - ако мистериозно "изчезне" от биос и се появи пак без причина след рестарт - харда си заминава.

    Крис не те рабирам. Да си купя хард които ми казват че не е надежден и да си сложа само ОС там ? . Нервите които ще си спестя за няколко секунди разлика , не си заслужават. Сравнението ти с ферари и др. е доста неуместно и грешно. Това че не ги карат много много не означава че са проблемни

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Къде има такъв гайд ?
    http://thessdreview.com/ssd-guides/o...ion-guide-2/2/

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Крис не те рабирам. Да си купя хард които ми казват че не е надежден и да си сложа само ОС там ?
    Ами... твой проблем е, че не разбираш
    Честно казано... не отричам опита, който твърдиш, че имаш със ССД-та, но... 90% от изводите ти определено не съвпадат с моите виждания...
    Като почнем от цени, минем през технически характеристики и марки и завършим с приложението.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Честно казано... не отричам опита, който твърдиш, че имаш със ССД-та, но... 90% от изводите ти определено не съвпадат с моите виждания...
    Като почнем от цени, минем през технически характеристики и марки и завършим с приложението.
    Ти ги продаваш , а аз ги инсталирам и бера после ядове.
    Не ми се спори с теб , нито с някой друг. За този момент аз лично няма да си купя SSD за OS или за каквото и да е.
    няма как да дам за 120GB SSD колкото за 1TB - само и само да спечеля под 1 минута скорост, и да се чудя от къде ми е дошло позовавайки се на думите на други специалисти че "ССД и ценно инфо е безумие".

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Re:Как да разбера дали стария ми чипсет е SATA-I или SATA-II ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ти ги продаваш , а аз ги инсталирам и бера после ядове.
    За пореден път грешиш.
    Аз не ги продавам, а ги ползвам... Ти ги инсталираш за час и после имаш самочувствието да твърдиш, че си наясно с материята

    ПС - За теб трябва да спретнат една машина без RAM - направо от ХДД да си суапва. Щото... да не си луд да даваш по $10-20 за GB като можеш да вземеш гигабайта на 10 цента
    И ако не толкова грубо, предполагам, че си фен на идеята за платформа поне с 3 ревизии назад. Сега трябва за теб да е актуално с478 и П4? Защото е същото - пак е компютър, пак работи, без пари е, само където новите платформи са малко по-бързи..


    ПС2 - Тази чудесия "само и само да спечеля под 1 минута скорост" как да я тълкувам. Под минута от какво? От две минути ако е е много

    ПС3 - Предлагам да прекратим безмисленото писане и в бъдеще да се пише само от люде, които се интересуват от ССД тук?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-05-12, 18:33
  2. Продавам SSD за лаптоп- SATA II/30gb добавен 2,5"-320гб SATA II
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-12, 22:30
  3. Отговори: 1
    Последно: 26-11-10, 18:44
  4. Отговори: 7
    Последно: 10-07-10, 10:15
  5. Подкарване на SATA-2 диск на SATA-1 дъно
    От VPM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 27-01-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе