Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #1

    как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Здравейте.Сигурно вече ви е досадило от подобни въпроси,но нали форумите са за това,да помагат а такива като нас.Та направо към въпроса.Миналата седмица си купихме лаптоп acer aspire 5349 и но тогава съм в 3та глуха.Имам някакви скромни познания в комп.област,но явно не ми достигат да се справя с този проблем.Дадаха ми го с някаква версия а linux-ubunt и не мога да се справя с нея от никаква посока.Работи си само с нещата които има и не приема нито сд и двд с някакъв ундоус -(xp-windows7) а програмите които тегля неще да ги инсталира.Иизлизат ми някакви грешки от рода-(an error occurred while loadding the archive.command line output.) и други щуротии подобни.Иначе влиза в нета без проблем но до тука.Искам да му сложа 7мица и да ми е по-лесно но не отваря инсталационния файл на диска с който обикновенно си преинсталирам другите 3 компа.Много ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.Както вече споменах и,имам скромни познания и не ме нападайте с тежки реплики.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Здравейте и добре дошли във форума. Моят съвет е да се обърнете към някой който знае какво прави и той да ви помогне в инсталирането на операционната система. Защото най-лесното нещо ще е да си инсталирате уиндоуса , от там на татък почват тънките моменти като драйвери, активация и настройка на операционната система. Ако все пак искате да опитате ...ето един добър наръчник който може да ви е много полезен http://it-kifla.blogspot.com/2010/05/windows-7.html

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:как да се справя с премахване на убунт и ин

    Имам някакви скромни познания в комп.област,но явно не ми достигат да се справя с този проблем
    - Аз лично не бих си премахнал заводското Убунту, но след като познанията ви са скромни и държите да сложите Уиндоус, подкрепям мнението на колегата!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #4

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Много ви благодаря за бързата намеса по моя проблем,но като казвам скромни познания,имам предвид че не съм комп.гении,и би било грозно да кажа че съм спец в тая област и търся съвет от форума!Наистина няма нищо по-добро от оригиналното,но на такова чудо не бях попадал,а имам компютри от 2000г.Това нещо или е развалено или просто си прави майтап с мене!Нищо,ама нищо неще да инсталва ако изобщо го дръпне от някаде.Все нещо иска за всяко поредно такова.Днеска говорих с нашия кабелен доставчик,който е много вътре в нещата,и той ми каза с насмешка че е такано нищо по-конкретно.........иска кинти явно!Вбиоса влизах и му зададох какви ли не комбинации и нямя и няма.Ще се опитам да кача снимки на самия него.


    p.s.Провах с неро7,неро,10,неро 6......и квито ми дойде модели и скорости и пак нищо.На дискът му липсва инсталационния файл като го сложа.Моляви помогнете ако можете!!!!Ако този лаптоп беше за мене щях да си стоя и с този убунт но е за дъщеря ми която е студентка и нищо не може да направи лапето.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1345994415[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Здравейте и добре дошли във форума. Моят съвет е да се обърнете към някой който знае какво прави и той да ви помогне в инсталирането на операционната система. Защото най-лесното нещо ще е да си инсталирате уиндоуса , от там на татък почват тънките моменти като драйвери, активация и настройка на операционната система. Ако все пак искате да опитате ...ето един добър наръчник който може да ви е много полезен http://it-kifla.blogspot.com/2010/05/windows-7.html
    Здравей.Много точно пояснение е това от линка,но това ми е ясно как става, но разбираш ли,той компа изобщо не стартира диска,всякаш е празен и не отваря нищо.Пробвах с няколко диска с ундоус xp,7...дори и с 8мицата и все тая.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Разбира се , че няма да бутне от диск ако предварително не е оказано в БИОСа последователноста на бутващите устройства. За целта или влизате в БИОС и си променята настройките или при първоначално бутване на системата следите за съобщение от типа Press F12 for boot order.


    Ако вие сам/сама сте си правил/а диска ...как го записахте? Имидж файла го записахте на диск или на софтуера за запис казахте този имидж файл да стане диск? При първият вариант просто записва имидж файла като файл върху диска и нищо няма да се случи.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Второто ви мнение, тотално затвърди първия ми съвет... Идете някъде където ще ви инсталират Уиндоуса. Сумата за инсталация е смешна, при положение, че сте дали 3-цифрена сума за лаптоп. Отделно BOOT-ването на диск и настройката на BIOS е елементарна работа, щом не можете да се справите с това, какво остава за по-нататъшната процедура. Не си струва да си губите времето и нервите...

    За Ubuntu си има място от където се инсталират приложенията, дори е по-елементарно от Уиндоус. Пишеш името не приложението, избираш го и даваш инсталация... (това става от Software menager)
    Сигурен съм, че студент може да си работи пре-спокойно на линукс, стига да не трябва да ползва по специализирани приложени като ауто-кад...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #7

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Вменю биос пише:
    1.usb cdrom
    2.atapi cdrom:matshitadvd-ram uj8boaw
    3.network boot:atheros boot agent
    4.hdd:st9500325as
    5.usb fdd
    6.usb hdd


    в меню main пише:

    quiet boot (enabled)
    network boot (enabled)
    f12 boot menu(enabled)
    d2d recovery(enabled)
    sata mode (ide mode)-тука пробвах и в 2та варианта



  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Аз пак да питам, сигурно ли е , че диска е записан правилно? На друга машина буутва ли ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #9

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Аз пак да питам, сигурно ли е , че диска е записан правилно? На друга машина буутва ли ?
    Да бе човек нали ти казах че с този диск си работя от поне 2г и си инсталва другите 3 компа ,а и на приятели също съм правил инстал.А за по-сигурно направих и други копия и толкова.Май работата мирише на фабричен дефект нещо.Като вкарам диска в компа и ми исписва някаква грешка от рода an error occurred while loading the archive.И това е при всяка програма която тегля и искам да истална.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    може оптиката на лаптопа да не бачка коректно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #11

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Значи,до тука страшно много ме кефите с готиното си отношение по въпроса...........за ралика от други НЕ-дотолкова доброжелателни форуми!Мисля че ще се получи с ваша помощ!Не би трябвало всичко в БГ да е комерсиално,и точно затова са тези форуми.Благодаря на всички за съветите,и чакам още предположения за да се справя с този проблем.

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    А поробва ли, както Стенли написа, - стартираш компютъра и помпаш F12 за да ти изкара boot менюто.
    Тези по-горе дето са от BIOS ме съмнява да са от boot менюто нещо! Пусни един сърч в google за first boot device и разгледай подобни BIOS- и.

    При линукс има инструмент който отговаря за инсталирането на програмите - това е по-лесния вариант за начинаещи. Разгледай менютата и потърси такъв. Ако го откриеш посочваш програмата и я инсталира - той сам си сваля нужните файлове!

    Вземи направи една стартираща флашка с Win и пробвай, но си мисля че просто не ти е настроено първото стартиращо устройство!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #13

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Като не иска от диск ,то тогава от флашка ********************/forums.php?action...topicid=101520 ,на всичкото отгоре става 2 пъти по-бързо.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    dudi4ek даде страохтна идея. Ето ти и гайд как да стане http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...qMPoH8c9DZSVuA

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #15

    Re:как да се справя с премахване на убунт и инсталване на 7мица

    Сори,виноват.Линкът просто беше за нагледно помагало.Да си потърси с гугъл "Инсталиране на Windows 7 от USB" и проблемът му е приключил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се справя Вашия климатик под -15° ?
    От antondonew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-12, 17:28
  2. Не мога да се справя сам!
    От ivec във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-11, 23:40
  3. как да се справя с това
    От avoid във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-06, 13:46
  4. Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда
    От Yes във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 16
    Последно: 12-01-05, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе