Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

CDta ka4estvo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    78
    #1

    CDta ka4estvo

    Koi ot CDtata (evtinite, koito se prodavat na kilo...i t.n) naprimer kato Prinko, Optical Storage, Multigreen, Benq i mnogo drugi, sa dobri ,taka da se kaje i davat po malko brak sled nqkolko meseca

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    CDta ka4estvo

    Използвам най-вече гръцките "Creation" и почти нямам брак засега. Разбира се, зависи и от записвачката, и от това на каква скорост я "издуваш". От мен препоръка - никога не ползвай максималната скорост на съответното устройство за запис и ще имаш по-малко проблеми.

    А като става дума за продажби "на кило" - има и TDK, и Samsung на шпиндели и са пренебрежимо малко по-скъпи. Във всеки случай си струва някоя и друга стотинка отгоре за по-голяма надеждност.

  4. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #3

    CDta ka4estvo

    Аз гласувам за родното производсто - Optical Storage. Не съм имал проблеми с никой от дисковете на кило, а TDK - разликата в цената не е толкова пренебрежимо малка. Това за Max скоростта ми се струва, че важи повече за запис >=40x. Например нямал съм проблеми с Lite-On 16х10х40 на 16 скорост досега.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    50
    #4

    CDta ka4estvo

    Доволен съм както от Optical Storage така и от Multigreen. До сега не съм имал пробем или дефектен диск.[^] Само дето не мога да използвам целия капацитет на дисковете-790МВ. Повече от 700МВ досега не ми се е отдавало да запиша. Не знам защо[]

  6. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #5

    CDta ka4estvo

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Доволен съм както от Optical Storage така и от Multigreen. До сега не съм имал пробем или дефектен диск.[^] Само дето не мога да използвам целия капацитет на дисковете-790МВ. Повече от 700МВ досега не ми се е отдавало да запиша. Не знам защо[]



    <div align="right">оргинално мнение на zdoro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Aз веднъж успях да запиша 800МБ на един от тези 99min дискове, но след това само на един CDROM успях да прочета последните файлове като CD издаваше невероятни звуци. Общо взето няма смисъл да се мъчи някой с подобни дискове.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    CDta ka4estvo

    Вярно, това е другата ми препоръка - не използвайте дискове, по-големи от 700 МВ, освен ако, разбира се, няма никаква друга алтернатива. Ще си спестите много проблеми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #7

    CDta ka4estvo

    Princo са доста добри от бая време ги ползвам и нямам никъв брак досега , а има и едни други eProformance евтинки а фе напраооо народни цени или поне в Пловдив ги намирам на такива .

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    CDta ka4estvo

    И аз гласувам за OptiсalStorage, напоследък си взех на шпиндел и записах 50 броя без нито един дефект. Princo пък на последък ме дразни, защото нещо ЦД-рома ми много се бави с четенето към края на диска, що ли, и аз не знам[8D]

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #9

    CDta ka4estvo

    Напоследък съм най-доволен от TDK и Samsung. Emtec и Verbatim са също добри. Creation и MultiSpeed са ми правили проблеми от време на време. А иначе Optical Storage са може би най-универсални.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #10

    CDta ka4estvo

    Аз съм на Prinko и Creation

    Верно ли е 4е Creation-на ръждясвали?

    А някой срещал ли е 4ерни от същата марка?

    Tези с керами4ното покритие оба4е за нищо не стават[]

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #11

    CDta ka4estvo

    Аз гласувам за SAMSUNG black ( на пилон 0,66 с ддс ).

    Кутийки ( 0,22 единични или най-добре 0,27 двоини)

    Кефят ме не само защото са качествени ами с тази комбинация става много яко,защото самото място на кутииките кадето захваща диска е много стегнато и диска колкото и да го подмяташ неможе да падне.

    Докато на Princo са много хвабави и диска постояно пада което много ме дразни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #12

    CDta ka4estvo

    И аз гласувам с две ръце за samsung. Преди бях много доволен от tdk d-view, но от както напулниха пазара с ментета спрях да ги ползвам. Като казвам ментета имам в предвид, че изведнъж се появиха по-евтини дискове от този тип, разликата между тях и другите беше че са лъскави отдолу. В момента никъде не мога да намеря дискове d-view, които да са отдолу сини или зелени !!!

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #13

    CDta ka4estvo

    Целта на упражнението е не да запишем диска без да се скапе докато се записва, ами да издържи поне 1 година.



    Princo-то изобщо не ги препоръчвам.

    OpticalStorage по едно време бяха добри, после ги развалиха - лющеше се единия слой от самосебе си и спрях да си купувам от тях сега не знам на какъв хал са.

    TDK не ги признавам като марка нито за магнитни, нито за оптични носители.



    За дисковете над 700 МБ. то хубаво да си ги запишеш ама ако ще си ги четеш само на твоето ЦД, защото не всички ЦД-РОМ-и четат големите дискове (слагаш го вътре, пък то ти казва че не си сложил диск).



    в мометна използвам BENQ, кутииките им са много добре изработени. ЦДтата не са ми правили проблем за сега. от 1 месец ги ползвам. добри са. като ми свършат тия пак от тях ще си взема.


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #14

    CDta ka4estvo

    petkov, как пък реши че са ментета?!?

    я погледни този линк...

    просто тези са новата им продуктова гама и поддържат 48х, а старите май бяха 16х....

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #15

    CDta ka4estvo

    И аз гласувам за SAMSUNG и за MULTIGREEN. ЕДИН диск не ми е гърмял!!! НИТО един. Докато при Princo...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. _NEC NR 7800 B & 90 min CDta
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-02, 15:41
  2. Zapis na zashtiteni CDta
    От xas във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 14-02-02, 22:33
  3. Zapisvane na 870MB CDta
    От Ivory® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 25-01-02, 10:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе