Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By naskop

XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #1

    XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Здравейте ! Имам питане свързано с въпросната програма. Може ли да се инсталира по някакъв начин на този модел ТВ Samsung UE32D6500. И ако може, и някой знае как става ще съм много благодарен да сподели и да обясни как се слагат добавките (Add-ons). Извинявам се ако има такава тема, но с търсачката не открих нищо по въпроса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #2

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Програмата се инсталира на компютър и служи за сървър на телевизора ти. На телевизора не се инсталира нищо.
    tanatos одобрява това.

  4. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #3

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Извинявам се, грешката е моя ! Объркал съм се с "Plex", но все пак малко помощ ще ми е от полза ако сте по запознати, кажете как точно се случват работите ?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #4

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Видях ти и предната тема, проблема ти не изглежда в избора на сървър (XBMC, Plex и др.). Потърси начин да си свържеш телевизора и компютъра с кабел. Казвайки това, връзката пак става чрез рутера ти, т.е. телевизора и компютъра с свързани с кабел към рутера.
    В настройките на телевизора намери следното: On the Network screen, select Network Type. Set Network Type to Wired.
    (Това е от английското ръководство на стр. 27) Предполагам че при тебе е на български.
    Тествай пак и казвай какъв е резултата. В другата тема хората ти казват същото нещо, питат те въпроси, отговори им за да може да ти помогнат.
    ИНаче и Plex да ползваш пак нищо не се инсталира на телевизора, той си има вграден DLNA клиент, по него няма какво много да пипаш освен да избереш сървъра от който да си стриймваш филмите.

    - - - - - - - - - -

    Ето я настройката и на български
    http://downloadcenter.samsung.com/co...ul.pdf#page=93

  6. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #5

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Цитат Първоначално публикувано от naskop Виж публикацията
    Видях ти и предната тема, проблема ти не изглежда в избора на сървър (XBMC, Plex и др.). Потърси начин да си свържеш телевизора и компютъра с кабел. Казвайки това, връзката пак става чрез рутера ти, т.е. телевизора и компютъра с свързани с кабел към рутера.
    В настройките на телевизора намери следното: On the Network screen, select Network Type. Set Network Type to Wired.
    (Това е от английското ръководство на стр. 27) Предполагам че при тебе е на български.
    Тествай пак и казвай какъв е резултата. В другата тема хората ти казват същото нещо, питат те въпроси, отговори им за да може да ти помогнат.
    ИНаче и Plex да ползваш пак нищо не се инсталира на телевизора, той си има вграден DLNA клиент, по него няма какво много да пипаш освен да избереш сървъра от който да си стриймваш филмите.

    - - - - - - - - - -

    Ето я настройката и на български
    http://downloadcenter.samsung.com/co...ul.pdf#page=93
    Благодаря за отговора, но с кабел при мен не става и това е. Идва човек който се занимава с мрежи и се занимава 2-3 часа, накрая се отказа. Няма да стане работата с кабел. Интернета тръгва, но домашен сървър не. За това търся някакво решение, но уви ще си гледам 3Д филмите с насичане и това е.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Няма такова положение "с кабел при мен не става" това че някой не е могъл да го направи не означава че е невъзможно.
    Ако имаш желание може да ти помогнем

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #7

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Ами сменяй специалиста тогава

  10. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #8

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Няма такова положение "с кабел при мен не става" това че някой не е могъл да го направи не означава че е невъзможно.
    Ако имаш желание може да ти помогнем
    Благодаря ! Малко ще е сложно предполагам, но утре първата ми работа ще е да обясня как стига нета до компа и от къде минава и защо според мен не става.

    - - - - - - - - - -

    Значи при мен работите стоят така. Нет кабела влиза в нас, първо минава през рутъра, от там отива до суитч, като в края си, преди да в суича е разделен на две. От суича излиза друг кабел, който отива до компа. Най-вероятно заради тия гимнастики се получава така. Сега ще кажете "Ама защо така е направено?". Направено е така, защото в нас има едно устройство на доставчика и той иска първо нета да стига до него, което е на съхранение при мен и не плащам нет.Не съм на "ти" с мрежите и не знам точно какво се случва, обаче имам WiFi, имам нет на компа, имам нет и на ТВ-то през кабел, единственото което не се получава е да ползвам домашен сървър на ТВ-то чрез кабел. Ако измислите някакво решение ще съм ви много благодарен !

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Нет кабела влиза в нас, първо минава през рутъра, от там отива до суитч, като в края си, преди да в суича е разделен на две. От суича излиза друг кабел, който отива до компа. Най-вероятно заради тия гимнастики се получава така.


    1. Поясни това удебеленото че не можах да разбера добре какво точно става. ...след като минава първо през рутера значи не отива "до устройството на доставчика" преди това... КАК е разделен кабела...с какво завършват крайщата му?
    2. На теб кой ти раздава IP адреси (доставчика, рутера...)
    3. Най-добре напиши какви са точно IP адресите на компютъра и телевизора.
    4. Какъв е рутера в който влиза кабела за интернет. Твой ли е или на доставчика, имаш ли достъп до настройките му?
    5. Суича каква роля играе? (понеже всеки рутер има и 4 порта за LAN тоест той е и малък суич.)

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    нямаш ли достъп то рутера, няма да стане. Имаш ли изрядни кабели и достъп до устройството, което раздава ип адресите, проблем няма.

    @pat
    аз също не го разбрах.
    Разделен на две? От суича на рутера, с кабел към суича и пак от суича на рутера към другото място, така ли?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    50
    #11

    Отговор: XMBC и телевизор Samsung UE32D6500

    Препоръчвам ти да се обърнеш директно към производителя, за да получиш 100% достоверна информация. Можеш да звъннеш на кол центъра на Самсунг, тел. е 0700 1 33 11. Успех!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с HMS > Dlinkgo DIR-501 > TV UE32D6500
    От spark33 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-12, 11:46
  2. Избор на телевизор Samsung
    От skaliente1 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-12, 11:47
  3. 3D Телевизор SAMSUNG UE-32D6000
    От renito_97 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 05-12-11, 19:35
  4. Телевизор Samsung Plano 29" CRT
    От a.petlichkov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-11, 17:22
  5. TV out - Gf3 Chaitech + Samsung телевизор
    От Kayso във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-12-02, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе