Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #1

    Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Здравейте, най напред да опиша проблема.
    Преди два дни спря тока докато настолния ми комп беше включен. Изключих копчето на разклонителя и когато тока се появи включих компа.Започна да зарежда и се появи страницата с разни СейфМод и Старт уиндос нормали.Понеже и друг път съм виждал тази страница го оставих да си преброи след което се появи надписа /логото/ на Уиндоса.Веднага след това обаче екрана стана черен и повече нищо не се случи. Сякаш компа заспа, дори мигащия червен диод на компа изгасна, остана да свети само зеления. Рестартирах го няколко пъти и всеки път сигаше само до това положение. Изключих му захранването и пробвах след час, но без промяна.Компа е на 10г с 512Рам и процесор МД 2000Мхц, преди няколко години му е обновяван биоса и сменена батерията. Оригинално беше с 80Гб хард, но по късно му сложих още един с 200Гб. Имам доста информация на дисковете и не ми се иска да я загубя.

    След направените опити реших че ще преинстарлирам Уиндоса, и без това на "С"-то са ми само програмите. Тръгва инсталацията нормално и стига до момента, в който прави някаква проверка на уиндоса и там отново заспива. Това е преди още да ми даде възможност да форматирам "С"-то. Пробвах с различни инсталационни дискове и все същото, заспива на едно положение и колкото и да го чакам - нищо.
    Сещам се само за едно нещо - да отворя компа и да откача малкия диск на който е "С"-то и да се опитам да инсталирам на големия хард. Но понеже той не е делен на партишъни ще му загубя информацията. Не съм го пробвал още по тази причина.

    Затова моля за помощ, ако някой знае как мога да го излъжа да тръгне или поне да направя преинсталация без да си унищожа инфото по дисковете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Изтегли някое Live CD - най-добре Partition Wizard HE - и пробвай да форматираш С-то. Ако не става , вероятно е заминал харда - купуваш нов и инсталираш наново.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Лоша работа. За да се оправи ще трябва формат , но си изтегле Hiren Boot CD и от там се опитай да поправиш боот фаила.
    а ако не може- зареждаш mini windows xp и си копираш инфото , като не забравяш да копираш и файловете от C\Document and Setting -> account name -> my documents ; desktop; favorites; local settings ( само ако ползваш outlook express )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #4

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Благодаря, утре ще си поиграя да видя какво ще стане.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Щом важната информация е на "другия" хард, т.е не е на "С", то първо го откачи и след това прави каквито искаш експерименти. Като подкараш компютъра ще го закачиш пак. Така със сигурност няма да изгубиш важна информация. Стига да не е заминал диска при въпросното спиране на тока.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #6

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Пробвах разни номера с Hiren Boot CD , но нищо не става. Харда с Уиндоса явно си е умрял и вместо да купувам нов диск за старата бракма реших да взема нов комп, но веднага възникна въпроса дали ще мога да подкарам харда 200Гб от стария комп, който е система АТА по точно (Parallel) ATA (IDE) модел ST3200822A на Seagate . Новите до колкото знам са на система SATA и сега пак се чудя какво да правя, че информацията от този диск ми трябва. Не знам двете системи дали имат съвместимост.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    зависи от новия компютър - ако име IDE ( PATA )
    ако няма - Имам няколко платки pci to ide - кътам ги за такива клиенти като теб

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/

    Старият ATA можеш да си го ползваш, като го сложиш в кутия с USB порт. Като прехвърлиш данните му на новия хард ще ти остане като 200GB-ва флашка.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Отговор: Проблем - не зарежда Уиндоса /ХР/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows XP -не зарежда!
    От blue1 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-14, 19:44
  2. Отговори: 8
    Последно: 31-10-13, 11:27
  3. Проблем с уиндоса!
    От dj_didaka във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 20-08-09, 18:06
  4. влизане в уиндоса без парола
    От izashev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 28-12-07, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе